Tafeltje-Dekje staakt bezorging op Schouwen VZM-voorzitter Jaap Bos opent verbouwd Coemanszorg Dreischor College moet weigering Sportworx motiveren 44 Als er nu een truck aanschuift denk je wel eens: ga eens weg, je blokkeert alles 28 SCHOUWEN-DUIVELAND ZANDKREEKPOMPEN Deze zomer wordt tanken aan de Deltaweg veiliger. De aanleg van de nieuwe stations is begonnen. EP Eilandzorg Schouwen-Duiveland staakt tegen de zomer de Tafel- tj e-Dekje-dienstverlening, beves tigt directeur Arie Pinxteren. Ei landzorg heeft brieven met infor matie in voorbereiding voor de cliënten, maar die zijn nog niet verzonden. De laatste afspraken met zorgorganisatie Zorgstroom over de overdracht van de maal tijdvoorziening zijn nog niet ge maakt, verklaart hij. Pinxteren: „Ik had graag bezien dat het pas bekend werd als de brieven aan de cliënten waren verzonden." De directeur vreest dat mensen zonder reden ongerust worden over hun warme maaltijdvoorzie ning. Eilandzorg stopt met Tafeltje Dek- je om bedrijfseconomische rede nen, zegt Pinxteren. Het kost de organisatie te veel geld om de dienstverlening voort te zetten. Dat heeft geen gevolgen voor per soneel of voor de keuken van ver zorgingshuis De Wieken, stelt de directeur. De bezorging van de maaltijden wordt uitgevoerd door een taxibedrijf. De maaltijdservi ce Tafel Thuis van Zorgstroom is wel verschillend van die van Ei landzorg. In plaats van dagelijks een warme maaltijd krijgen men sen twee keer per week de geko zen voor-, hoofd- en nagerechten bezorgd. Die moeten de afnemers zelf op temperatuur brengen in de magnetron. Met Cleijenborch CulinR wil Everse de Zierikzeeënaars een al ternatief bieden waarmee zij toch dagelijks bezoek krijgen van een bezorger met een warme maal tijd. „Zo hebben mensen een da gelijks controlemoment waarbij degene die aan de deur staat, kan zien of het hen goed gaat of dat bijvoorbeeld thuiszorg moet wor den opgeroepen. Veel mensen stel len dat op prijs." Op termijn wil Everse de dienst verlening uitbreiden naar overig Schouwen-Duiveland. Ook wil hij omwonenden en forenzen uit Goes of Zierikzee de mogelijk heid bieden om een maaltijd in Colijnsplaat af te halen. In prijs wil Everse niet of nauwe lijks afwijken van de tarieven van Eilandzorg: rond de acht euro. Voor afnemers in het thuisgebied van CB CulinR, Noord-Beveland, kost een maaltijd 7,05 euro, om dat de gemeente Noord-Beveland voor de eigen inwoners die niet in staat zijn zelf te koken maar die wel thuis wonen, de vervoers kosten en kosten van de vrijwilli ge bezorgers vergoedt. KATS - Nog deze zomer hoevën vrachtwagenchauffeurs en cara vanrijders het niet meer te ont zien om aan de Deltaweg tussen Zierikzee en Goes te stoppen voor brandstof of een snack. Nu vergt het soms klamme handen of eindeloos geduld om in te voe gen in druk zomerverkeer op de tachtig kilometerweg langs de huidige Zandkreekpompen van Mol Schuddebeurs. De korte toeritten van de enige tankstations tussen Zierkzee en Goes waren prima toegesneden op verkeer in de jaren zeventig, maar niet op het huidige verkeers aanbod. De nieuwe stations lig gen bij het vierbaansgedeelte rond het viaduct over de Delta weg. De overgang van de benzinesta tions van Mol Schuddebeurs olie maatschappij BP naar Shell vorig jaar heeft de aanleg van de nieu we tankstations langs de N256 Eer ste Deltaweg bij Kats vertraagd. Maar nu wordt tempo gemaakt, zegt Marcel Mol van de Schouwse brandstoffenhandel: „Ballast Ne- dam wil voor de bouwvak klaar zijn, dus daar hopen we op."Alle twaalf medewerkers van de huidi ge tankstations verhuizen mee naar de nieuwe locaties. Het tankstation aan de rijrichting Zierikzee, de Katse kant, krijgt zes opstelplaatsen voor auto's en vrachtwagens, een winkel en par keerruimte voor acht auto's. De toerit volgt de huidige afslag naar de Oost-Westweg. Er komen twee uitritten: een naar de Oost-Westweg en één naar de Deltaweg richting Zierikzee. Daar mee wordt de stationswinkel de dichtstbijzijnde voorziening voor Kats. Mol denkt nog niet aan een soort supermarkt of een eigen af- bakkerij, maar hij wil het assorti ment wel vergroten. Het tankstation aan de westkant van de Eerste Deltaweg is wat gro ter met acht pompen, een winkel en acht parkeerplaatsen. Dit sta tion kan worden aangereden van af de Deltaweg via de toerit naar de Oost-Westweg. Klanten kun nen alleen weg naar de Deltaweg, richting Goes. Mol denkt met de nieuwe sta tions vooral het toeristische en het beroepsverkeer beter te bedie nen. „Als er nu een truck bij de pompen aanschuift denk je wel eens: ga eens weg, je blokkeert al les. Straks kunnen trucks rustig aanleggen. Mol wil de rustplaat sen verder aankleden met bijvoor beeld picknickplaatsen. „We ma ken er wel wat van." WERKPLANNING De afgelopen winter is het mu seum flink verbouwd. Het dak van de schuur is hersteld en geïso leerd, de toiletgroepen zijn ver plaatst en de inrichting van het museum is aangepast. De horeca kan daardoor """onafhankelijk van het museum werken. De schuur is door gebruik te maken van ver rijdbare expositie-eilanden ook te gebruiken voor bijeenkomsten. De capaciteit van de horeca ging omhoog van veertig naar twee honderd gasten. Het museum heeft als thema's: vlas, trekpaard, meekrap en de geografie van Schouwen-Duiveland. Museumvoorzitter Ria Geluk licht op 10 mei de nieuwe inrich ting toe. Frank van Asten, voorzit ter van de beheerstichting vertelt over de verbouwing en Ken Buth verklaart de rol die de Vrienden van Goemanszorg hebben ge speeld. Met hun bijdragen heb ben de Vrienden ervoor gezorgd dat het museum geen drie, maar vier thema-eilanden kon inrich ten. Daardoor krijgt het trekpaard de aandacht die het in een land bouwmuseum verdient. De Vrien den betaalden ook de verlichting en de kosten van public relations voor de komende drie jaar. De do nateursdag wordt ook op zaterdag 10 mei gehouden. Renovatie en herinrichting van Goemanszorg kosten tussen 300.000 en 350.000 euro. Voor de inrichting is een EU-subsidie be schikbaar. De verbouwing wordt betaald uit een legaat. Volgens voorzitter Geluk moest het museum 'verbreden' vanwege teruglopende bezoekersaantallen. Sportworx deed een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur om inzage te krijgen in de exploi tatie-opzet van het Laco-sportcen- trum dat in Zierikzee wordt ge bouwd. B en W wezen dat ver zoek af, waarna Sportworx beroep aantekende. De commissie Be zwaarschriften oordeelt nu dat B en-W hun afwijzing ten onrechte hebben gebaseerd op de Wet openbaarheid van bestuur. Om dat het over een aanbesteding gaat, moet de afwijzing worden onderbouwd met een beroep op de Aanbestedingswet. Voor Sport worx heeft dit oordeel geen gevol gen. B en W mogen hun besluit om geen inzage te verschaffen in stand laten. Alleen de motivatie moet opnieuw. Laco gaat deze zomer in het nieu we sportcentrum fitness verzor gen. Eerder nam Laco in Zierikzee sportschool Take Care over. Sport worx vreest hierdoor uit de markt te worden gedrukt. door Claudia Sondervan ZIERIKZEE - Kok Hans Everse wil met de maaltijdservice van Cleijen- borch CulinR de Zeelandbrug over. Met ingang van deze zomer wil hij de maaltijddiensten vanuit de keu ken van verzorgingshuis Cleijen- borch in Colijnsplaat afnemers in Zierikzee gaan bedienen. Hij springt zo in het gat dat de Tafeltje Dekje-dienst van Eilandzorg Schou- wen-Duiveland achterlaat. Veiliger tanken aan Deltaweg I Hans Everse vorig jaar tijdens de erwtensoeptest van Vara-televisiepro- gramma Kassa. door Claudia Sondervan Marcel Mol, oliehandelaar Hoofdaannemer Ballast Nedam wil de tankstations vóór de bouwvak, de laatste week van juli, gereed hebben. Als de nieuwe stations zijn inge richt, sluiten de Zandkreekpom pen. Mol Schuddebeurs hoopt dat door de verhuizing maar een dag geen tankstation beschikbaar zal zijn. Ballast Nedam rekent 48 bouwda gen voor de beide stations. Het werk gebeurt voornamelijk op de percelen zelf, afgezien van aan- en afrijdend bouwverkeer wordt er weinig overlast verwacht voor het doorgaande verkeer op de N256. Bij de aansluiting van de stations terreinen op de af- en toeritten van en naar de N256 zal er een omleiding zijn. door Ton van den Nouweland DREISCHOR - Jaap Bos, voorzitter van de Vereniging Zeeuwse Musea (VZM), opent op zaterdag 10 mei het verbouwde Streek- en land bouwmuseum Goemanszorg in Dreischor. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - B en W van Schou wen-Duiveland moeten opnieuw motiveren waarom zij weigeren in formatie te verstrekken aan fit nesscentrum Sportworx in Zierik zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42