Cerbrands moet inspireren 36 SPORT Leden van Middelburgse club kiezen voor de zaterdag als speeldag voor het eerste elftal. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Jong Ambon speelt volgend seizoen met het eerste elf tal in het zaterdagvoetbal. De en quête die de'Middelburgse vereni ging eerder diü jaar uitschreef on der leden, gaf een voorkeur te zien voor een overstap van het zondag- naar het zaterdagvoetbal. Voorzitter Jeremy Latumeten: „Uit de enquête bleek dat de helft van de leden neutraal is over een overstap, de rest had een voor keur voor de zaterdag." Het eerste elftal gaat op zaterdag spelen, het derde (veteranen)elf- tal blijft op zondag actief. „De wens van de vereniging is dat ook het tweede op zaterdag gaat spe len", vertelde Latumeten gisteren. „Maar daarover moeten we nog een beslissing nemen. Omdat de enquête anoniem was, inventari seren we nu of er bij het tweede voldoende spelers voor de zater dag zijn. We gaan ervan uit dat er genoeg zijn." De aanleiding voor de overstap vormt de daling van het aantal se niorenleden. De club had tot voor kort vier seniorenteams, maar daarvan zijn er nog maar drie over. Een overstap naar de zater dag zou tot meer aanwas kunnen leiden. Jong Ambon baseert zich daarbij op ervaringen van Dom burg en De Noormannen, die eer der de overstap al maakten. Wat ook meespeelt in de overwe gingen bij Jong Ambon is de ex plosieve groei van de jeugdafde ling die op zaterdag speelt. La tumeten verwacht dat de door stroming van A-jeugd naar senio renteams op zaterdag soepeler zal verlopen dan op zondag. Jong Ambon is de derde Zeeuwse club die volgend seizoen een dag eerder gaat spelen. Hansweertse Boys en Kwadendamme besloten dat eerder dit jaar al. Daarmee wordt een Zeeuwse trend voortge zet. De afgelopen jaren kozen ook Domburg, De Noormannen, Le- wedorpse Boys, Zierikzee (nu MZC'n) en Walcheren voor het zaterdagvoetbal. Het Souburgse RUS onderzoekt ook of een overstap iets is voor de vereniging. Dat zal sowieso niet voor volgend seizoen gelden. De afgelopen periode heeft de club de enquêtes uitgezet bij de leden. De uiterste inleverdatum is 31 mei. Begin volgend seizoen zal het onderwerp bij een ledenverga dering ter sprake komen. Voor de raad van commissarissen van PSV was de huidige directeur van AZ dé kandidaat om PSV de komende jaren te leiden. „We denken dat hij als oud-topsporter met bewezen bestuurlijke erva ring iets toevoegt aan de club. Toon heeft niet alleen verstand van zaken en een positieve in breng, hij heeft bewezen de rug recht te kunnen houden in moei lijke tijden. Met PSV willen we toe naar nieuwe successen. De club moet weer prijzen pakken, dat is waar het in topsport alle maal om gaat. De afgelopen jaren waren voor PSV niet makkelijk, de club komt uit een financieel lastige periode. Er bestaat helaas geen toverstokje om direct alle problemen op te lossen." De afgelopen vier jaar pakte PSV onder Sanders weliswaar geen landstitels, wel ligt er een stevig fi nancieel fundament onder de club. Hamilton rijkste Britse sporter Lewis Hamilton is de rijkste Britse sporter. Dat blijkt uit de jaarlijkse ranglijst van The Sunday Times. De For mule i-coureur mocht na het afgelopen seizoen acht miljoen Britse pond bij schrijven op zijn bankreke ning. Zijn totale vermogen wordt inmiddels geschat op 68 miljoen pond (ruim 82 miljoen euro). Hamilton doet het net iets beter dan zijn teamgenoot Jenson But ton, die tweede staat. RIA W. trekt Doorns en Hamelink aan Ayoub Dooms en Michael Hamelink spelen volgend voetbalseizoen voor RLA W. Dooms komt over van zater dag-hoofdklasser Hoek, waarvoor hij twee seizoe nen uitkwam. Hamelink verruilt zater dag-derdeklasser FC Axel voor zondag-vierdeklasser RIA W. RIJSWIJK Laurens ten Dam kopman Belkin Wielerploeg Belkin begint vandaag met Laurens ten Dam als kopman aan de Ron de van Romandië. Van de Nederlandse klim- specialist wordt door de ploegleiding verwacht dat hij een hoge eindklassering kan bemachtigen in de rit tenkoers door Zwitserland. „Laurens is onze beste klim mer en dus onze klasse mentsman", zegt ploeglei der Erik Dekker aan de voor avond van de wedstrijd. Van Beek pakt Zeeuwse titel 9-ball Het Zeeuws Kampioen schap 9-ball is gewonnen door Johan van Beek. De Middelburger, afkomstig uit Breda, versloeg in de finale Chris van Renswoude met 13-9. Het toernooi begon met 28 mannen en vier vrou wen die geboren of woon achtig moeten zijn in Zee land. Drievoudig titelverde diger Jeroen damman werd in de kwartfinales uitgescha keld. Bij de vrouwen ging de titel naar Melany Bootgezel uit Middelburg die Romy Nijhoff met 9-1 versloeg. Zeeuws record Marianne de Kok Marianne de Kok heeft in de Antwerp Ten Miles het Zeeuws record voor vrou wen 40+ op die afstand ver beterd. De atlete uit Lewe- dorp legde de tien engelse mijlen afin 1 uur en 36 se conden. Ze eindigde daar mee als vierde vrouw. De Kok (42) kwam vorig jaar in Antwerpen tot een tijd van 1.01.59. Aan de Antwerp Ten Miles deden zondag zo'n 30.000 atleten mee. Jong Ambon stapt over TurooHo KEMER - Mark Cavendish heeft gisteren ook de tweede 1 Wccllv ZiCgC etappe van de Ronde van Turkije gewonnen. De Britse C* 70Tl H cVl sprinter van Omega Pharma-QuickStep was zondag in de V^<lVcIlCll5>Il openingsrit ook al de snelste en is uiteraard de leider in de rittenkoers die zondag eindigt. De tweede rit ging van Antalya naar Kemer. Cavendish hield de Italianen Francesco Chicchi en Niccolo Bonifazio achter zich. Theo Bos raakte ingesloten en kwam niet ver der dan de achtste plaats. foto VI Images door Rik Elfrink EINDHOVEN - Toon Cerbrands moet PSV inspireren tot nieuwe succes sen, bij voorkeur via door PSV zelf opgeleide spelers. De aanstaand al gemeen directeur wordt volgende week gepresenteerd in Eindhoven. Cerbrands tekent tot 1 juli 2018 en is de opvolger van Tiny San ders. p ATLETIEK Marathon Madrid. Crum van der Linden (Vlis- singen) 2.56.45 uur, Jos den Hollander (Goes) 3.13.00 uur, Robert Carol (Middelburg) 3.22.02 uur. p AUTOSPORT Vlissingen, Oranjerit A-klasse: 1 R. v.d. Zan- de, Wissenkerke 122, 2. C. v. Strien, Rockanje 148, 3. R. v. Stee, Yerseke 218, 4. R Eversdijk, Kapelle 285, 5. J. Leendertse, s-Gravenpolder 363. B-klasse: 1. P. v. Binnendijk, Heinkens- zand 222, 2. R. Joosse, Goes 314, 3. A. Baert, Terneuzen 394, 4. R. Luteijn, Krabbendijke 428, 5. R. Beerepoot, Kruiningen 561C-klas- se: 1H. de Bruijn, Tholen 164, 2 C. v. Liere, Oostdijk 165, 3. N. Hoekman, Hoedekensker- ke 233, 4. j. Rottier, Wemeldinge 248, 5. R. Meijvogel, Priewegen 268. p TAFELTENNIS Tokio. Vrouwen, WK-landenteams. Groep C: Nederland-Zuid-Korea 2-3: Li Jiao-Seo Hyowon 3-2 (11-7 11-13 9 11 11-5 16-14), Li Jie-Yang Haeun 1-3 (6-11 11-4 10-12 6-11). Eer- land-Seok Hajung 3-1 (8-11 11-7 15-13 11-7), Li Jiao-Yang Haeun 2-3(11-9 8-1112-10 10-12 7-11Li Jie-Seo Hyowon 0-3(10-12 4-11 9-11 Singapore - Luxemburg 3-0, Rusland - Frank rijk 0-3. Stand: 1. Singapore 1-2, 2. Frankrijk 1-2, 3. Zuid-Korea 1-2, 4. Nederland 1-0, 5. Rusland 1-0, 6. Luxemburg 1-0. p WIELRENNEN Kemer. Ronde van Turkije. Tweede etappe, Alanya - Kemer: 1. Cavendish (GBr) 174 km in 3.50.17, 2. Chicchi (Ita), 3. Bonifazio (Ita), 8. Bos, 11. Wippert. Alg. klassement: 1. Caven dish in 7.06.00, 2. Bonifazio, 3. Viviani (Ita), 4. Bos, 5. Van Staeyen (Bel), 7. Wippert. p TENNIS Oeiras (Por). Mannen. Eerste ronde: Carreno (Spa)'- Koekoesjkin (Kaz/8) 6-1 7-6 (3), Goloe- bev (Kaz) - Mannarino (Fra) 6-3 3-6 6-4. Vrouwen. Eerste ronde: Safarova (Tsj/6)-Ryba- rikova (Slw) 4-6 6-0 6-0, Sjvedova (Kaz)-Knapp (Ita) 6-2 6-4, Jabeur (Tun)-Koe- hler (Por) 6-3 6-1, Jovanovski (Slw)-Puig (PRi) 6-4 4-6 6-4, Wickmayer (Bel)-Urszula Radwan- ska (Pol) 6-4 7-5. München (Dui). Mannen. Eerste ronde: Brown (Dui) - Karlovic (Kro) 7-6 (4) 7-6 (5), Matosevic (Aus) - Przysiezny (Pol) 2-6 6-5 op gave, Delbonis (Arg) - Davidenko (Rus) 6-2 7-6 (4), Falla (Col) - Nieminen (Fin) 6-2 6-1. RIJSWIJK WESTDORPE MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36