Blind, de smaakmakers van kampioen Ajax 35 Van der Meet wint bij rentree Angelique van der Meet, die er anderhalve maand uit was vanwege een schouder blessure, maakte gisteren haar rentree bij de challen ger van Wiesbaden. De uit 's-Heer Abtskerke afkomsti ge tennisster won in de eer ste kwalificatieronde met 6-2 6-4 van de Zwitserse Karin Kennel. Ze heeft nog één zege nodig voor deelna me aan het hoofdtoernooi. Hetzelfde geldt voor de Zie- rikzeese Lesley Kerkhove, die de Chileense Andrea Koch-Benvenuto met twee maal 6-4 versloeg. Lammerts vierde na eerste dag Freestyle kitesurfster Anne- lous Lammerts uit Schudde- beurs presteerde gisteren goed in het Franse Leucate. Op de eerste dag van de der de WK-wedstrijd van het seizoen eindigde ze als vier de. De Schouwse liep de fi nale op een haar na mis, om dat ze haar derde heat met miniem verschil verloor. Op de tweede dag, als de eindstand wordt opge maakt, kan Lammerts probe ren nog verder te stijgen. Zwemmer Van Mierlo naar Italië Jasper van Mierlo gaat de ko mende maanden in Italië trainen om zich alsnog te kunnen kwalificeren voor de EK zwemmen in Berlijn. Hij krijgt de kans zich te plaatsen tijdens een Challen ger in Dordrecht op u en 12 juli. In overleg met zijn coach Christiaan Sloof is ge kozen voor een intensieve stage in Caserta, onder lei ding van Andrea Di Nino. Ancelotti: we zijn er nog niet Volgens trainer Carlo Ance lotti van Real Madrid is het nog helemaal geen uitge maakte zaak dat zijn ploeg zich gaat plaatsen voor de fi nale van de Champions Lea gue. De Madrilenen verdedi gen vandaag in München een i-o-voorsprong op titel houder Bayern. „We zijn niet zo dom om te denken dat we er al zijn", zei de Itali aanse oefenmeester daags voor het duel. Voetbalclub Recife eert WK-gangers De Braziliaanse voetbalclub Sport Recife heeft een op merkelijke manier gevon den om de landen te eren die vanaf juni hun WK-wed strijden in hun stadion af werken. De club speelt drie competi tieduels niet in het eigen zwartrood, maar in de te nues van Japan, Mexico en Duitsland. techniek gaf hij de as een kwali teitsinjectie. Blind beleefde het bes te jaar uit zijn carrière. Alleen zijn duelkracht riep soms vragen op. Jasper Cillessen: een ongelukkige reeks van Kenneth Vermeer zorg de voor promotie tot eerste doel man. Met veertien wedstrijden zonder tegengoals bewees hij zich. Mede dankzij de reflexen van de Groesbeker slaagde Ajax er in de titel te veroveren. Lasse Schone: begon het seizoen als twaalfde man. Door blessures kreeg hij alsnog zijn kans. Als rechtsbuiten groeide de Deen uit tot de meest beslissende speler. Als enige sprong hij in het gat dat Christian Eriksen achterliet. GOED Davy Klaassen: rechts op het mid denveld vormde hij tot de winter stop een revelatie. Ondanks een terugval in de tweede helft van het seizoen kan Klaassen met tien goals en drie assists terugkij ken op een geslaagd jaar. Joël Veltman: de centrale verdedi ger maakte indruk als vervanger van Toby Alderweireld. Terugke rende foutjes in zijn eerste volledi ge seizoen haalden wat glans van zijn prestaties af, maar konden zijn ontluikende talent niet ver bloemen. Niklas Moisander: vormde met Veltman een solide centrum van de defensie. De Fin wil zich graag in een andere competitie testen, maar lijkt bij Ajax zijn plafond te hebben bereikt. Thulani Serero: de Zuid-Afrikaan verbaasde links op het midden veld met zijn voetenwerk en actie radius. Een volwaardige vervan ger van Eriksen werd hij niet. Met Daley Blind en Lasse Schone zijn de smaakma kers van Ajax, Bojan is de grootste tegenvaller. drie goals en twee assists bleef zijn aandeelm te gering. Stefano Denswil: liet zien dat Ajax bij een eventueel vertrek van Moisander niet hoeft te wanho pen. De verdediger speelde met flair, maar oogde in defensief en tactisch opzicht nog kwetsbaar. REDELIJK Ricardo van Rhijn: de rechtsback was een tijdlang geen schim van de speler die Gregory van der Wiel geruisloos opvolgde. In de lente kwam zijn vorm langzaam terug. Kolbeinn Sigthórsson: maakte we- derom geen onuitwisbare indruk. Met tien goals scoorde hij te wei nig. Een vertrek in de zomer lijkt onafwendbaar. Christian Poulsen: nam zonder morren genoegen met een bijrol en deed op momenten dat De Boer hem nodig had, wat van hem gevraagd werd. Kan bijtekenen. Lerin Duarte: kon zijn niveau van Heracles in zijn eerste jaar bij Ajax niet evenaren. Liet, anders dan mis koop Mike van der Hoorn, wel zien bruikbaar te zijn. Duarte heeft nog toekomst bij Ajax, Van der Hoorn niet. Siem de Jong: de aanvoerder, nor maliter een van de belangrijkste schakels, beleefde een rotjaar door een opeenvolging van blessures. Nicolai Boilesen: een tackle van Pi qué in het duel met Barcelona (2-1) bezorgde hem een hamstringbles sure, waarvan hij moeizaam her stelde. Toonde, indien fit, wel klas se. ONDERMAATS Bojan Krkic: de huurling van Bar celona moest voor wervelende ac ties zorgen, maar kon zijn huurs- om van één miljoen euro geen mo ment waarmaken. Viktor Fischer: de smaakmaker van vorig seizoen viel ver terug. Een zware hamstringblessure beëindigde zijn voetbaljaar voortij dig. Lesly de Sa: ster bij long Ajax, dis sonant in het eerste elftal. waarvan niet eens alle afleverin gen op straat liggen. „De club is van boven tot onder verrot", zegt een andere direct be trokkene, die niet met zijn naam in de krant wil. „Niemand weet wat nu precies de bedoeling is, Sparta is een pingpongbal die ge leid wordt door emoties. Dat heeft zijn uitwerking op de ploeg. Het is nooit echt een eenheid ge weest, maar nu zitten de meesten gewoon af te tellen tot ze op va kantie kunnen. De meeste fans zijn weggejaagd, de rest zit rade loos op de tribune." Rob Westerhof zou bezig zijn met een reddingsplan. Maar voor lopig blijft het stil. Pijnpunt is ook de jeugdopleiding. Die is be roemd in Nederland, Sparta steekt er jaarlijks anderhalf mil joen euro in. Maar de grootste ta lenten komen nooit op Het Kas teel te spelen, want ze vertrekken op zeventienjarige leeftijd naar een topclub. Zoals Anwar El-Gha- zi, die een paar weken geleden te kende bij Ajax. „Als je je jeugd toch laat gaan, waarom steek je er dan zo veel geld in?" De meeste mensen rond Spangen pleiten voor een grote schoon maak. En voor een visie, die niet na één of twee nederlagen over boord wordt gekieperd. Dit sei zoen werden er vijf spelers van de ene op de andere dag naar het tweede gestuurd. En, op voor spraak van de selectie, vervolgens weer teruggehaald. In de winter liet de club misschien wel de bes te verdediger gaan, Gijs Luirink. Er kwamen zogenoemde verster kingen, die alleen maar van in vloed waren op de loonkosten. De opstelling ging wekelijks op de schop, zonder resultaat. Niemand weet nog raad. De trucs van het paintballen en vissen werken al lang niet meer. Er is onrust op kantoor, in de kleedkamer, in Rot terdam-West. „Zo'n club, met zo'n traditie, begroting en zulke grote sponsors. Dat we zo zijn af gezakt, doet pijn bij de mensen. Net als de trauma's die zijn opge lopen tegen Roda JC en Excelsior. We dachten snel terug te zijn in de eredivisie..." DINSDAG 29 APRIL 2014 WIESBADEN LEUCATE EINDHOVEN MÜNCHEN RECIFE m Verslagen Sparta-supporters na de verloren wedstrijd tegen Jong Twente (0-1). foto Jiri Buller/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35