Phillip Cocu hervat deel werkzaamheden bij PSV De Graafschap bijna in tweede ronde play-offs Nieuwe domper voor Sparta Schone en 34 SPORT VOETBAL Bakkali in zee met Waalse zaakwaarnemer Het hart van de Spartanen bloedt, na een rampzalig seizoen. Maar nog erger dan het sportieve falen, vindt de achterban, is het permanente wanbeleid bij de club. Cocu werkt momenteel achter de schermen en laat zaterdag de coaching in het mogelijk laatste duel van PSV dit seizoen aan Er- nest Faber over.'Slaagt PSV er dan in om van NAC te winnen, dan is het seizoen voorbij en is plaatsing voor de Europa League een feit. PSV wil volgend seizoen, uiter aard, hoger eindigen dan de plek waar het nu staat. Wint de club dit weekend inderdaad van NAC, dan is het eerste officiële duel op 31 juli. PSV speelt dan in de derde voorronde van de Europa League om plaatsing voor de kwalifcatie- ronde voor diezelfde competitie. De eerste speelronde in de eredivi sie is ruim een week later. PSV speelt begin juli waarschijn lijk tegen een regionale amateur- ploeg. Zoals het er nu naar uit ziet, vertrekt de ploeg daarna voor een trainingskamp naar Zwi- tersland. Oefenduels met enkele aansprekende tegenstanders en de Lichstadderby tegen FC Eind hoven moeten leiden tot een goe de prestatie in de Europa League. Cocu zat bij PSV voor het laatst op de bank bij de thuiswedstrijd tegen Roda JC. Daarna maakte hij via de club bekend dat hij een rug- ingreep had ondergaan, waarbij een goedaardige tumor is verwij derd. Een paar weken geleden meldde PSV dat Cocu volledig herstelt en komend seizoen-weer aan de slag gaat. De afgelopen vier duels was hij niet aanwezig, PSV verloor de eerste drie wed strijden van die serie. In de wedstrijd tegen NAC kan PSV waarschijnlijk weer beschik ken over Stijn Schaars. De reser ve-aanvoerder kampte de afgelo pen weken met knieklachten en trainde gisteren weer volop mee. Zelf hield hij een slag om de arm na de vraag of hij zaterdag weer inzetbaar is. Santiago Arias is ge schorst. De Colombiaan ging gis teren met Georginio Wijnaldum naar het ziekenhuis voor een me dische controle. Beide spelers had den een lichte blessure opgelopen in het duel met PEC Zwolle. Wijn aldum is er zaterdag gewoon bij. Wint PSV, dan kan Arias zich gaan richten op het WK. SITTARD - De Graafschap heeft zichzelf een zeer goede uitgangs positie verschaft om de tweede ronde van de play-offs voor pro motie naar de eredivisie te berei ken. De ploeg van trainer Jan Vre- man won gisteravond op bezoek bij Fortuna Sittard met 4-1. De Graafschap, dat in de reguliere competitie één plek hoger eindig de dan Fortuna, had het in de be ginfase knap lastig. Langzaamaan kwamen de 'Superboeren' beter in hun spel. Vlak voor rust ging Ajax-huurling Vincent Vermeij Nico de Borst komt al 46 jaar bij Sparta. Als ventje van tien haalde hij bij de trai ning de ballen uit de bosjes die naast het doel van Jan van Beveren werden gescho ten. De doelman gaf hem een aai over de bol en het jochie fietste trots het hele end terug van Rot terdam-West naar Capelle aan den IJssel. Vanaf dat moment was zijn bloed rood-wit. En nee, niet voor die andere club. Een oer-Spartaan dus. Maar dit seizoen is De Borst stiekem blij als zijn zoon, keeper bij een ama teurclub, tegelijk speelt met Sparta. Dan heeft hij een geldig excuus om niet naar Flet Kasteel te gaan. „Wat een zielig elftal", zegt hij over het Sparta van nu. „Ik steek al mijn hele leven met veel plezier de draak met suppor ters van Feyenoord en Excelsior, maar je kan nu maar beter je mond houden. Schaamte, dat is wat wij voelen." De Borst was ruim vijf jaar be stuurslid van Sparta. „Nu zitten er mensen in de leiding die het Sparta-lied niet eens kunnen zin gen. Dat kan dus niet." De Sparta nen voelen zich vervreemd van hun club. Ze zijn boos, blijven thuis of misschien nog wel erger: er is berusting. Sparta eindigde dit seizoen op de troosteloze zestiende plaats in de goed door op rechts en vond met zijn voorzet Kabasele. De spits schoot knap raak. Dat deed de bij Anderlecht opgeleide aanvaller nog eens dunnetjes over toen hij vlak na rust de 0-2 bijzonder fraai binnen volleerde. Een kwartier voor tijd maakte Koolhof er met een wippertje over doelman Ferhat Kaya nog 0-3 van. Lars Gulpen maakte nog de 1-3. Vermeij zorgde met de 1-4 in de laatste minuut voor het slot akkoord. De return is komende vrijdag op De Vijverberg. ROTTERDAM - Het goede nieuws voor Sparta gisteravond: de ploeg heeft de reeks van negen thuisne derlagen op rij doorbroken. Het slechte nieuws: er werd weer niet gewonnen. In de eerste ronde van play-offs bleven de Rotterdammers tegen Eindhoven steken op 1-1. Finn Stokkers profiteerde in de tweede helft van een blunder van Eindhoven-doelman Tom Muy- ters. Die treuzelde bij een terug speelbal en trapte vervolgens te gen Stokkers aan: 1-0. Sparta kreeg vlak voor tijd toch nog de (terechte) x-i om de oren door in valler Anthony van den Hurk. Vrijdag is de return in Eindho ven, de winnaar van het duel treft in de volgende ronde de nummer zeventien uit de eredivisie, NEC of Roda JC. eerste divisie. Het begin was nog niet slecht, op een gegeven mo ment stond de ploeg zes punten boven latere kampioen Willem II. En door het winnen van de twee de periode kan Sparta via de na- competitie zelfs nog promoveren. Al gelooft niemand daar in. Na de winter ging het mis. Negen thuiswedstrijden op rij gingen verloren. Een record. Maar mis schien nog wel erger, vindt de achterban, is het wanbeleid dat al een paar jaar wordt gevoerd vanaf de burelen. Wiljan Vloet is de kwade genius, maar ook alle trai ners die de afgelopen seizoenen voorbijkwamen hadden het zwaar. Adrie Bogers, Henk ten Ca- te, Michel Vonk. Gert Kruys, die nu voor de groep staat, wordt door velen niet se rieus genomen. Leo Beenhakker, de crisismanager, wordt gezien als een Feyenoord-man die de eer ste zeventig jaar van zijn leven geen vinger uitstak naar Sparta. „En de volgende trainer zal dan wel Mario Been heten", voorspelt De Borst. „Er worden bij Sparta meer één-tweetjes gemaakt bui ten het veld dan erop." Hij mist echte Spartanen bij de club. De afgelopen jaren klonk veel te veel de zachte 'g' op Span gen. „We zijn een Rotterdamse club." Probleem binnen Sparta is dat er veel stromingen zijn die zel den op één lijn zitten. De Borst: „Veel sponsoren die geld in de club steken, denken daar rechten aan te kunnen ontlenen." Twee weken geleden nog, kwam een trouwe sponsor na afloop van de wedstrijd tegen Telstar (1-2) ver haal halen bij Kruys, in diens trai nerskamer. Hij vroeg hem om zijn spullen te pakken. Deel zo veel in een lange Sparta-soap, m'm Zijn nieuwe belangenbehartiger is Didier Frenay, een Waalse spe lersmakelaar. De 47-jarige raads man bevestigde gisteravond dat hij waarschijnlijk al deze week met de leiding van PSV aan tafel gaat om over het dossier-Bakkali. „Het gaat hem erom dat hij zoveel mogelijk kan spelen, geld is in de ze fase van zijn loopbaan minder belangrijk", aldus Frenay. Tot voor kort nam de tante van Bakkali, tante Hakima, de hon neurs voor de jongeling waar. Het verklaart waarom de club hem de kans biedt volgend jaar transfervrij te vertrekken. De mid denvelder behoort met Blind tot de weinige smaakmakers. Een overzicht van "de spelers die minimaal tienmaal in actie kwa men in de eredivisie. BOVENGEMIDDELD Daley Blind: na een haperend be gin van de competitie schoof trai ner Frank de Boer hem een linie naar voren. Als 'controleur op het middenveld maakte de speler die als linksback Oranje haalde, een. grote stap in zijn ontwikkeling. Met zijn inzicht en" functionele door Rik Elfrink EINDHOVEN - Phillip Cocu heeft bij PSV in alle rust een deel van zijn werkzaamheden hervat. De van een operatie herstellende coach staat op 25 juni weer voor de groep, als PSV voor het eerst in voetbaljaargang 2014/2015 traint. Het verdriet van Sparta door Rik Spekenbrink EINDHOVEN - Zakaria Bakkali heeft voor het eerst in zijn carrière een zaakwaarnemer in de arm geno men. Het 18-jarige talent staat na maanden van twijfelen positief te genover contractverlenging bij PSV. „Het komt goed, meer kan ik nu niet zeggen", liet hij zich giste ren op De Herdgang ontvallen. door Geert Langendorff AMSTERDAM - De coulante opstel ling van Ajax tegenover Lasse Schone zegt veel over de waarde van de Deen in het kampioens team. Met negen doelpunten en acht assists geldt hij als de meest waardevolle speler van de selectie. In een seizoen zonder franje behoort Daley Blind (links) met middenvelder Lasse Schone (derde van rechts) tot de weinige smaakmakers van Ajax. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34