akkers roept verzet op Zomerschool voor kinderen met leerachterstand blijft in Vlissingen Veere wil digitaal in de kopgroep blijven De reuring komt terug in het oude postkantoor 28 WALCHEREN Volgens directrice Kimberley Ste renborg hing de toekomst van de zomerschool aan een zijden draad je. Ze is daarom heel blij dat er ook dit jaar weer lessen gegeven kunnen worden, ook al is het in een andere vorm. Sterenborg: „In plaats van leerlingen van drie scholen uit het middengebied, is nu plaats voor kinderen van vijf tien scholen uit de hele gemeen te. Dat moeten wel kinderen zijn die op een of meer gebieden een achterstand hebben. Waar we ons in het verleden vooral richtten op woordenschat, trekken we het nu breder en helpen we bijvoorbeeld ook kinderen die moeite hebben met rekenen." Hoewel de zomerschool plaats moet bieden aan leerlingen van meer scholen, is minder geld be- schikbaar. Daarom moest er gesne den worden. Sterenborg: „We ge ven in plaats van zes weken drie weken les. Van 17 juli tot en met 7 augustus. We hebben net als ande re jaren ook dit jaar weer vier leer krachten beschikbaar, maar we hebben maar twee onderwijsassis tenten." Het doorverwijzen van kinderen naar de zomerschool gebeurt via leerkrachten. Zij kunnen degenen die extra hulp kunnen gebruiken een brief meegegeven over de zo merschool. Als ze zich willen aan melden, moeten ze een motivatie- brief schrijven. Er is plek voor zes tig leerlingen. „Vroeger was het doel om een be zoeker zo lang mogelijk op je site te houden. Dat is veranderd: men sen zijn op zoek naar specifieke in formatie. Daar is de site op aange past", zegt Van der Zwaag. Veere scoort al jaren uitstekend met de website. Bovenaan de nieuwe site staan de kopjes: inwoners, onder nemers en bestuur. Links ziet de bezoeker de thema's: openingstij den, afval, persoonsdocumenten, iets melden en gemeente. Vander Zwaag: „De site wordt het meest bezocht voor onze pro ducten, zoals informatie over pas poorten en vergunningen. Ook wordt vaak gezocht naar evene menten. Daarom is er nu een ver binding met de VW." Een klankbordgroep werkte mee aan de inrichting van de site. Van der Zwaag: „Het is een mooie, overzichtelijke website geworden. Tot nu toe heb ik alleen maar posi-. tieve reacties gehoord. Maar als ie mand nog tips heeft, kan hij die natuurlijk altijd doorgeven." „Zo'n aanblik zou sterk afbreuk doen aan het ooit zo karakteristie ke karakter van dit gebied", aldus voorzitter Jaap Geleijnse van de De Levende Delta. De Stichting verwoordt haar zorgen over moge lijke effecten van de aanleg van een Kustlaboratorium bij Burgh- sluis door de Stichting Het Zeeuwse Landschap in een in spraakreactie op het Voorontwerp bestemmingsplan. Het plan behelst omvorming van circa 50 ha akkerland bij Burgh- sluis in een gebied voor zilte aqua- cultuur. Het Droomfonds van de Postcodeloterij maakte in 2010 al 6,25 miljoen euro vrij om de idee ën van een Kustlaboratorium naar de praktijk te vertalen. De Le vende Delta verzet zich sinds het begin tegen de plannen. De Leven de Delta heeft bij herhaling de suggestie aangedragen dat bin nen- en buitendijkse locaties in het Plan Hireluur goede alternatie ven zouden kunnen zijn. Volgens Geleijnse is daar nooit een serieuze reactie op gekomen. Zijn stichting is er niet van over tuigd dat er voldoende particulie re ondernemers belangstelling hebben voor duurzame deelname aan het Kustlaboratorium. Als die beoogde vormen van aqua cul tuur niet tot ontwikkeling ko men, wordt er volgens Geleijnse onnodig landbouwgrond opgeof ferd. Het Zeeuws Landschap liet eerder weten met de Stichting Zeeuwse Tong in zee te zullen gaan en dat er daarnaast ook ande re potentiële ondernemers belang stelling hebben. Verder maakt De Levende Delta zich zorgen over de afVoer van het verwerkingswa ter in het Kustlaboratorium. Uitge sloten moet worden dat naastgele gen landbouwgebieden en mossel percelen in de Oosterschelde hier door schade oplopen. MIDDELBURG - Jarenlang stond het leeg, nadat TNT Post het pand had verlaten. De drukte die het postkantoor in de Lange Noord straat met zich meebracht, viel weg. Maar als het aan Wilmar Hartman ligt, eigenaar van het pand, keert de reuring terug. Hartman Beleggingen is blij met de vestiging van het Common House Elliott op de begane grond, maar daar zal het niet bij blijven. Het oude postkantoor moet een soort bedrijfsverzamelgebouw worden. „Op de eerste en tweede etage is plaats voor achttien kamers voor ondernemers die ruimte zoeken in de binnenstad. We hebben daar 1500 vierkante meter ter be schikking. Er kunnen tachtig tot negentig mensen werken", vertelt Wilmar Hartman. Er zijn allerlei soorten werkplek ken, van kantoren tot een grotere ruimte waar mensen gezamenlijk kunnen werken op flexplekken. Die aanpak is gekozen om veel on dernemers een kans te bieden op een werkplek in het centrum, na bij elkaar, zodat ze elkaar kunnen treffen, elkaar kunnen helpen en misschien wel slimme samenwer kingen tot stand kunnen brengen. Of zoals Hartman het noemt: 'kruisbestuiving'. „We hopen dat er veel mensen zullen in- en uitlopen, dat er reu ring ontstaat. Want we willen dit gebouw teruggeven aan de stad Middelburg." Het voormalige postkantoor heeft een nieuwe naam gekregen die rechtstreeks verwijst naar de his torie: PTK - Post en Telegraaf Kan toor. Ö^Tn door Wendy de Jong VLISSINGEN - Vlissingse basisschool leerlingen uit groep vijf tot en met acht met een leerachterstand kun nen ook dit jaar terecht op de zo merschool. Het was onzeker of de ze zomer lessen gegeven konden worden nadat de overheid de subsi die vorig jaar stopzette. De ge meente Vlissingen toverde echter geld tevoorschijn uit een potje voor onderwijsachterstanden. door Joanne Karkdijk VEERE - De gemeente Veere heeft, een nieuwe website. Burgemeester Rob van der Zwaag heeft die giste ren gelanceerd. „We willen digitaal voorop blijven", zegt hij. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor de Stichting De Levende Delta is het een schrik beeld: agrarische cultuurgrond die plaats moet maken voor zogenoem de nieuwe natuur en braakliggende functieloze zoutwaterbassins waar niemand op zit te wachten. www.ptkmiddelburg.nl Het Common House Elliott bestaat uit een restaurant, studieruimten, leslokalen en vergaderruimtes, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28