ZEELAND Tomtom Herinnering jonge soldaat Het Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut doet het heel goed in een onderzoek onder Nederlandse radiotherapiecentra Ballorig vestigt zich in skihal almanak 32 en 33 :en boerenschuur Is kloppend hart mr I ,rt, VLISSINGEN - Het Zeeuws Radio therapeutisch Instituut (ZRTI) te Vlissingen heeft de hoogste waar dering gekregen in een onderzoek onder 17 van de 20 Nederlandse ra diotherapiecentra. Het ZRTI werd door de 2000 patiënten die lande lijk voor het onderzoek zijn bena derd, gewaardeerd met een 9,5. Het onderzoek is uitgevoerd op verzoek van de Nederlandse Vere niging voor Radiotherapie en On cologie (NVRO). Volgens het on derzoek kenmerkt het ZRTI zich door een goed contact tussen pa tiënten, de medische specialisten en de overige medewerkers. Pa tiënten waarderen de deskundig heid van de zorgverleners hoger dan gemiddeld. Dat geldt ook voor de informatie die wordt ver strekt, de communicatie met de patiënten en de nazorg. Er is nog wel ruimte voor verbete ring, meldt de NVRO, namelijk als het gaat om de informatie over de keuzes voor bijvoorbeeld be handelingen naast de radiothera pie of tussen een curatieve of pal- liatieve behandeling. ZRTI-directeur Tanja Snijders is blij met de hoge waardering van patiënten: „Dat we met dit prach tige cijfer tot de landelijke top be horen is een uitkomst waar we als zorginstelling heel trots op zijn." Het ZRTI opent in juli een vesti ging in Roosendaal, naast het Franciscus Ziekenhuis. Aanlei ding is het feit dat ruim 30 pro cent van de ZRTI-patiënten af komstig is uit Noord-Brabant. In veel gevallen moeten die voor een behandeling op werkdagen van soms maar een paar minuten, heen en weer rijden naar Vlissin gen. Het ZRTI wil graag de zorg zo dicht mogelijk bij de patiënten aanbieden, geeft mevrouw Snij ders aan. Ook van de kant van KWF Kan kerbestrijding is er waardering voor de resultaten van het onder zoek. Directeur Michel Rudolphie is verheugd met het initiatief van de NVRO om patiënten-kwaliteit onderzoek te houden: „Het is be langrijk dat zorgverleners van pa tiënten zelf horen hoe zij de zorg ervaren en waar verbetering van de zorg mogelijk is. Daarmee kun nen gericht verbetertrajecten wor den ingezet. Bovendien biedt der gelijk onderzoek een belangrijke stap naar meer transparantie over de kwaliteit van de zorg voor de patiënten. Het onderzoek werd gehouden in de maanden juli tot en met sep tember 2013. Er is nagegaan of de ervaringen van patiënten verschil den tussen de verschillende rea- diothreapeutische centra. Uit het onderzoek kwam naar voren dat de waardering voor radiotherapie in Nederland over het algemeen hoog is. VELDKR TERNEUZEN - Kinderspeelparadijs Ballorig vestigt zich definitief in de ruimten onder skihal Skidóme in de Koegorspolder. De overdek te speeltuin, die ruim 1500 vier kante meter groot wordt, gaat op 1 oktober open. Nicky Broos van Skidöme wordt franchisenemer van Ballorig. Hij bereikte eind vo rige week overeenstemming over de voorwaarden waaronder dat ge beurt. Bij het overleg was ook CBRE (eigenaar van de ruimtes onder de skihal) betrokken. Broos is nog in onderhandeling met Vi ta Events over 'ijs-activiteiten' in een andere ruimte onder de hal. Radeloos stapte ze uit de auto, in de Dorpsstraat van een piepklein Wat chers dorpje. Het was de vrijdag voor de meivakantie en de Amster damse had met haar vader, haar moeder en haar vriend drie uur lang opgevouwen gezeten in een klein autootje zonder airco. „Kunt u ons helpen?", vroeg ze aan een dorpsbewoner. „We hebben de route in de Tomtom staan, maar we komen er niet uit." De dorpsbewo ner bestudeerde de routebeschrij ving die de dame in haar hand had: het adres kwam hem bekend voor: de Amsterdammers waren op weg naar de Roompot. „Volgens de Tom tom moet dat hier zijn", concludeer de de vakantiegangster. DINSDAG 29 april 2014 25 beste in onderzoek ZRTI scoort door René Schrier Tip? redactie@pzc.nl NIEUWDORP - Het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp heeft onlangs het kruis gekregen van het veldgraf van een jonge Canadese soldaat die aan het eind van de Tweede Wereldoorlog omkwam in Kloetinge. De militair is inmid dels begraven op de begraafplaats in Kloetinge. Het kruis van het veldgraf was bij een vuilcontainer geplaatst waar een voorbijganger het zag staan en naar het museum bracht Het gaat om het graf van Jean-Maurice Dicaire, de jongste van dertien kinderen in de familie Dicaire. Jean-Maurice had gelogen over zijn leeftijd om dienst te kunnen nemen in het Canadese leger, hij was pas 17. Hij nam dienst in het Régiment de Maisonneuve. Een brief van priester G. Marchand uit het dorp waar Jean-Maurice werd begraven, geschreven op 12 november 1944, kon digde aan dat Jean-Maurice in zijn rug werd geraakt door een Duitse mortier. Hij viel en werd naar het dichtstbijzijn de veldhospitaal gebracht. Helaas kon hij niet worden ge red en stierf ter plaatse op zondag 29 oktober 1944.Wan neer een soldaat sneuvelde werd hij, als daarvoor de gele genheid was, dikwijls te velde begraven in een geïmprovi seerd veldgraf. Stef Traas, directeur van het bevrijdings museum, heeft per e-mail contact opgenomen met de fa milie Dicaire om hen te laten weten dat het kruis in het museum terecht is gekomen, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25