Timo de Jong kan zich nu op het NK richten Animo en Game'78 blijven in evenwicht Degradatie Hontenisse komt steeds dichter bij i H Beachseizoen geopend 12 )RT WIELRENNEN Belangrijke zege voor Terneuzen té Ik kende Dekkers' naam niet eens, maar hij was veruit de sterkste Oud-prof wint in de straten van Koewacht met een weergaloze sprint de 32e editie van de Wim Hendriks Trofee. In een massale aankomst was Bram Oosterman uit Gieten de snelste en eindigde de Zeeuw als 25e. Kort na afloop van de race over zo'n tachtig kilometer met start in het Belgische Sint-Gillis-Waas en aankomst in Koewacht was Ti mo de Jong teleurgesteld. „Zeg dat wel", reageerde hij, „ik had me hier toch wel iets anders van voorgesteld. Het was natuurlijk nog een grote groep die om de overwinning ging spurten en ik dacht toch dat ik korter had kun nen finishen. Maar in zo'n aan komst is er altijd geduw en ge trek. Daardoor is het wat tegenge vallen." Nu kan De Jong zich dus op gaan maken voor het NK, waarvoor hij zich al geplaatst heeft. „Ik ga me daar nu dus op richten", reageer de hij nuchter. Ook voor Jarno Mobach uit Philip pine eindigde de Hendrikstrofee teleurstellend. „Ik kwam ten val, waardoor ik behoorlijk materiaal- pech had. Ik probeerde nog terug te komen, maar toen ging het weer fout. Dat kon ik niet meer herstellen", aldus Mobach, die zich als 68e in de uitslagen terug vond. In de enerverende spurt was Bram Oosterman dus de rapste, voor de Luxemburger Tristan Pa- rotta en Ramon van Bokhoven uit Tilburg. Als afwachting waren er in Koewacht wedstrijden voor de jeugd. Ruud Martens, Kirsten Deij en Alexander Bauwens versloegen voor het team uit Clinge (Ga me'78) Jeroen Alliet, Kenny de Rooij en Bernd van Broekhoven. Voor Animo won alleen Kevin de Rooij zijn single. Beide dubbels gingen eveneens naar de equipe uit Terneuzen. Jeroen Alliet en Bernd van Broekhoven wonnen de eerste set met 7-5 van Gilles Deryckere en Kirsten Deij, maar de Clingenaren kwamen met 6-0 langszij. In het beslissende bedrijf herpakten Alliet en Van Broekho ven zich: 6-3. De gebroeders De Rooij waren in het tweede dubbel in twee sets te sterk voor Martens en De Koster. Koploper De Schelde is door die remise tussen de nummers twee en drie de lachende derde. De Vlissingers wonnen in Cad- zand-Bad met 6-0 van Asoc. Rog ier van Housselt, Mare Felius en Michel Kokelaar wonnen van res pectievelijk Pieter-Jan Standaert, Jan-Maarten van de Vrie en Björn Wielakker. Alleen de eerste single tussen Dimitri Dendooven en Jur- jen Mooibroek was spannend: 2-6 7-6 5-7. Het middenmootduel in Aardenburg tussen Sjef en Animo 2 eindigde in 3-3. Voor Sjef klop ten Remy Scherbeijn en Byron Bently in hun enkelspel Foeke van de Bergen en Niek Stellenaar. Voor Animo waren Devon Houg en Beny Ysebaert te sterk voor Hans Calseijn en Tom de Clerck. Derde klasse A. Unitas'30-Honte- nisse 5-2: De titelkandidaat uit Et- ten-Leur won verdiend. Benjamin Baljeu zette zijn ploeg al na drie minuten op het juiste spoor. Toch kwam de ploeg uit Kloosterzande snel langszij. Thomas de Waal zet te een knappe actie in en zag dat bekroond worden met de gelijk maker: 1-1. Snel kon Hontenisse niet genieten van die voorsprong, want Mathijs Broos bracht Uni- tas'30 weer op voorsprong. Op- nieuw volgde de gelijkmaker snel. Titiano Staes legde een vrije trap op het hoofd van Jeroen Verschu ren, die de bal in de kruising kop te. Gelijk van de aftrap werd het 3-2 door een goal van Jordy Bollae- rt. Het bleek de genadeklap voor Hontenisse, dat er in de tweede helft niet aan te pas kwam. Joris van de Lande en opnieuw Broos zorgden voor 5-2. Vierde klasse A. Groede-Jong Ambon 4-2: De West-Zeeuws-Vlamingen boek ten hun eerste zege ooit in de vier de klasse. Daardoor heeft de hek kensluiter nog een klein kansje op lijfsbehoud. Freek Knetsch maakte de 1-0, voordat Ricardo Te- lussa gelijkmaakte. Door goals van Sven Verploeg, Sven Wisse en opnieuw Knetsch liep het uit naar 4-1. Björn Langeveld maakte 4-2. KOEWACHT - Hans Dekkers, een man van naam, kwam gisteren als eerste over de streep in Koe wacht. De oud-prof won de 32e Wim Hendriks Trofee met over macht. Van de tien overgebleven renners van de kopgroep was hij veruit de snelste. De Belgen Rob- be Vangheluwe en Kevin Vander- mast kwamen fietslengtes te kort. „Winnen lijkt soms makkelijk, maar dat is het nooit", aldus Dek kers, die zichtbaar blij was met zijn overwinning. De IJzendijkenaar sprak van een 'nerveuze' koers. „Er was soms veel wind en het was steeds sprin ten om voor de kasseienstroken een goede positie te bemachtigen. Ook was er een aantal valpartijen en probeerden er veel groepjes weg te komen." De winnaar toonde zich uiterst bescheiden na zijn overwinning. „Wij kunnen als ploeg niet domi- ZEEUWiN ÏH DE WHT TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen hielden de kansen op het behoud van het derdeklasser schap gisteren in eigen hand door een 3-2-zege op TSW Merlijn. Hontenisse verzekerde zich in de promotiepoule van de vierde klas se van de titel. Terneuzen-TSW Merlijn 3-2: Terneuzen nam binnen tien mi nuten een 2-0-voorsprong door treffers van Mandy Kloonen en Marjolein d'Hondt. Toen Kloonen er ook nog eens 3-0 van maakte, leek er niets meer aan de hand. TSW Merlijn kwam echter terug tot 3-2. Vooral in het slotkwartier was het billen knijpen. neren in zo'n koers maar we pro beren zo goed mogelijk te rijden. Ik heb me lang rustig gehouden en ben blij dat ik het werk van mijn ploeggenoten afheb kunnen maken." Daarmee doelde Dekkers vooral op het werk van Ar- row-ploeggenoten Dennis Raadt gever en Jimmy de Bruyn. Want het was eerst Raadtgever die met een goep van vijf renners in de achtervolging ging op het trio Schoonbroodt, Derycke en Oostlander. Dat drietal brak de koers open na ongeveer vijftig ki lometer. Schoonbroodt ontpopte zich tot man van de wedstrijd. Hij sleurde aan kop van het drietal en sprintte en passant mee voor pun ten voor het kasseienklassement. Gaandeweg de koers slonk de M voorsprong van de drie op het vijf tal en nadat het leidend trio was bijgehaald gingen de acht geza menlijk verder. Toen het peloton dreigde toe te slaan, probeerde tijdritspecialist Schoonbroodt het nog even solo, maar ook hij was niet opgewassen tegen de ontke tende massa. „Jimmy was nog betrokken bij een flinke valpartij en reed daar door een tijdje achterop", verklaar de Dekkers het ploegenspel. „Maar toen het peloton de kop groep inliep, was hij weer terug vooraan en sprongen we allebei mee in de laatste kopgroep van oorspronkelijk dertien man." Van die groep bleven uiteindelijk tien renners over. Die mochten in de Nieuwstraat in Koewacht uit maken wie de snelste was. Dat bleek overduidelijk Hans Dekkers te zijn. Vangheluwe werd gede- klasseerd in de sprint. „Ik zat in een zetel, we zaten met drie ploeg genoten vooraan. Op één kilome ter moest ik reageren op een uit val. Ik heb toen alles op alles ge zet, maar er kwam er nog één over me heen. Ik kende zijn naam niet eens, maar hij was veruit de snelste", sprak nummer twee Vangheluwe na de huldiging. De naam van Dekkers vergeet hij nu vast nooit meer. ST1AHDSPORTEN door Wim de Vos KOEWACHT - Timo de Jong had zich voor aanvang van dit seizoen twee doelen gesteld. Dat waren de Wim Hendrikstrofee van afgelopen zaterdag en later de strijd om het Nederlands kampioenschap. De eer ste kon de Goesenaar afgelopen za terdag al op zijn buik schrijven. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Animo en Game'78 hielden elkaar zaterdag in even wicht in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompetitie: 3-3. door Bob Maes MIDDELBURG - Het wordt voor Hon tenisse een hels karwei om degra datie uit de derde klasse van het zondagvoetbal te ontlopen. Giste ren verloor het met 5-2 bij Uni- tas'30. Groede boekte een klasse lager zijn eerste zege van het sei zoen. Dekkers maakt zijn naam waar door Willem Adriaansens De overige Zeeuwse renners: 5. Michel Stroosnijder 8. Jimmy de Bruyn 20. Dimitri Mulder 41. Eloy Raas 49. Jacob Wijnstra 53. Roy Gijzel 60. Dylan de Kok 73. Dennis Raadtgever 83. Thymen Braem 94. Pieter Vette Vierde klasse (promotiepoule) Hon- tenisse-Virtus 1-0. Fanny Kool 1-0. Vijfde klasse (promotiepoule): Nieuw Borgvliet-Hulsterloo 3-1. Marianne de Cocq 3-1. Rimboe-Vo gelwaarde 3-2. Andri van Dorsselaer 0-1, Francis Collet 3-2 Robbe Vangheluwe (tweede) De kei voor de winnaar van het kasseienklassement De Wim Hendriks Trofee kent, net als Parijs-Roubaix, naast de dagze ge een heus kasseienklassement. Op de kasseienstroken wordt ne gen keer zes punten verdeeld: één voor de nummer drie, twee voor de nummer twee en drie voor de win naar van de sprint. Winnaar van dit klassement werd 'man van de wedstrijd' Bob Schoonbroodt. iHiHjj CADZAND - Gedeputeerde van sport Ben de Reu heeft gisteren het Zeeuws beachsportseizoen geopend. Hij deed dat tijdens de Moio Masters in Cadzand. Tijdens de Moio Masters werden er allerlei strandsporten gepresenteerd. Ne- denvoudig Nederlands beachvolleybalkampioene Rebekka Kadijk (foto) gaf verschillende clinics, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60