Zeeuwse crossers sprokkelen punten in 'thuiswedstrijd' L zorgt voor kippenvel ï>- SPORT 11 wKÊÊ 11 h v*> «tra wirr.' •-:V-i l** U: *rjïï ■ME de de in Afrika geboren winnaar. Rattray had door een gebroken vinger niet de juiste voorberei ding. „Het was lastig om het juis te ritme te vinden. In de tweede manche heb ik tien minuten moe ten strijden om op kop te komen. Ik ben blij met deze overwin ning." Rattray woont sinds vijfjaar met zijn gezin in Amerika, waar hij veel wedstrijden reed. „Ik richt me dit jaar vooral op Europese wedstrijden." In 2008 won Rat tray nog het wereldkampioen schap in de MX 2. In de 125CC ging de strijd om de eerste plaats tussen Davy Pootjes uit Ammerzoden en Max Engelen uit Maarsbergen. Beiden wonnen een manche. Engelen won dank zij het tijdsverschil het dagklasse ment. Jago Geerts uit het Belgische Ba len pakte de eerste plaats in de 85CC grote wielen woor beide manches te winnen. Stefan Hage uit Goes en Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg scoorden in beide manches bij de MX i-klasse. Hetzelfde deed Jor dan Lee van Maaren in de 125CC. Mark Boot uit Burgh-Haamstede pakte punten in de tweede man che bij de MX 2, evenals Steven Ovaa uit Oost-Souburg dat deed in de MX i-klasse. In de eerste manche begon Stefan Hage in de top tien. Hij moest daarna terrein prijsgeven en fi nishte als vijftiende. „Door een knieblessure heb ik in de aanloop naar het seizoen onvoldoende ba sisconditie kunnen opbouwen en daardoor ging ik verkrampt rij den", wist Hage. Van Kempen kwam met een achttiende plaats nog aardig in de buurt. Ovaa ein digde buiten de top twintig. Hij had daar wel een verklaring voor. „Ik heb enkel wat clubcrossen ge reden." In de tweede manche begon Hage als elfde. Hij kwam daarna ten val en mocht het helemaal van achte ren opnieuw proberen. De inhaal race bracht de SKS-Husqvarna-rij- der naar de dertiende plaats. „Ik heb een goed gevoel aan deze wedstrijd overgehouden. De ONK-wedstrijden in Emmen en Mill heb ik niet kunnen uitrijden. Nu lukte het wel. Al blijft een half uur en twee ronden rijden een zware opgave in het Axelse zand," zei Hage. Van Kempen werd net als in de eerste manche achttiende, maar had het moeilijk. „Vorig jaar heb ik in Cuijk een rugblessure opge lopen en die speelt blijkbaar elke keer weer op als ik een verkeerde beweging maak. Jammer, want ik kwam in de start heel erg goed weg net achter Stefan." Ovaa maakte de top twintig vol. Mark Boot uit Burgh-Haamstede ging van de start in de MX 2-klas- se. In de eerste manche lukte het niet echt bij de start en een paar valpartijen verergerden de situa tie. Als 22e bereikte hij de finish. In de tweede manche nam de 22-jarige KTM-rijder revanche op zichzelf met een vijftiende plaats. „Ik heb pas op het laatste mo ment besloten mee te doen in Axel. Een voorbereiding was er niet. Ik ben niet ontevreden." In de klasse 125CC bereikte Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen de achttiende plaats in het dagklasse ment. In beide manches werd hij zestiende. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke bleef buiten de top twintig. Nancy van de Ven uit Vlissingen bekeek het vanaf de zijlijn. Zij heeft last van haar knie en nam rust om zich te sparen voor de WK-wedstrijd komend weekein de in Valkenswaard. Helemaal te gek vond de dertien jarige Rutger de Rijcke uit Terneu- zen het. De Husqvarna-rijder kwam nooit verder dan het rijden van clubcrossen. De Zeeuws-Vla ming mocht nu van start met wildcard in de 85CC. „Hoewel ik buiten de top dertig ben geëin digd, heb ik van de eerste tot de laatste minuut genoten. Wat gaan die toppers hard zeg", glunderde hij. „En vergeet niet", voegde zijn vader eraan toe, „Rutger reed met een echte standaardmotor." fouten die we in 2012 maakten en buiten wat punten en komma's kon er eigenlijk weinig misgaan. Iets wat destijds nog wel fout ging, was dat we (de vrijwilligers) tussen de middag niet voldoende tijd hadden genomen om rustig wat te eten. Een aantal vrijwilli gers raakte daardoor overver moeid. Nu hebben we gezegd: 'We stoppen even een halfuurtje om rustig met zijn allen wat te eten." „En dan is het spitsuur", ervaart cateringmedewerkster Marina Govaert. „Ik sta hier de hele dag Er hoeft maar één schakel te ontbreken en je hebt een probleem. en in de pauzes is het echt over vol. Maar dat vind ik geen punt, ik doe dit werk met plezier. Het past bij me." En misschien is dat ook wel een familiedingetje. „Door mijn zoon ben ik bij deze sport betrokken geraakt, hij is ver antwoordelijk voor de verzorging van de baan. We vinden het alle bei erg leuk om iets voor een an der te doen." Dat gevoel kent ook Piet Verbrug- gen, een van de twintig baancom missarissen bij het evenement. De hele dag staat hij met zijn vlag in de aanslag, die hij in de lucht steekt als zich een gevaarlijke si tuatie voordoet bij de bocht waar in hij zich bevindt. „Tot nu toe is dat gelukkig nog niet veel het ge val geweest", constateerde hij. Om goed zicht op de race te heb ben staat Verbruggen op een pla teau en heeft hij een perfect uit zicht over het hele parkoers. „Maar ik moet goed opletten, dus de race volgen lukt eigenlijk niet. Dat vind ik jammer, want ik ben een echte liefhebber. Maar de vrij willigers zijn schaars, dus vind ik het belangrijker om iets te doen dat ten goede komt aan deze sport." Want van de populariteit moet de sport het niet meteen hebben. Zet wereldkampioen Jeffrey Her lings op het dorpsplein van Axel neer en weinig mensen zullen we ten wie hij is. „Toch denk ik al wel na over een nieuwe ONK-ra- ce", glimlacht Colijn. „We hebben er nu in 2012 en 2014 een gehou den, 2016 lijkt me een prima jaar voor een nieuwe editie. Maar of dat ook haalbaar is, moeten we even afwachten. Over twee we ken gaan we alles evalueren en maken we de balans op." MAANDAG 28 APRIL 2014 J effrey Herlings door Herman Heuvink ,"S'y j11^ ,«C-',n Jeffrey Herlings (nummer 84) dubbelt een achterblijver in de MX 2-wedstrijd. „Het was heerlijk pittig", zei de we reldkampioen over de wedstrijd in Axel. foto Peter Nicolai AXEL - Tevreden gezichten bij de Zeeuwse motorcrossers die aan de start kwamen in de strijd om het Open Nederlands Kampioenschap (ONK) in Axel. Het is bekend dat er tussen de Zeeuwse top ener zijds en de Nederlandse top en we reldtop anderzijds een groot ver schil is. Toch bleven de nodige ONK-puntjes binnen de provincie grenzen. Vijf Zeeuwse motorcrossers rijden in de punten bij de ONK-wedstrijden in Axel. De beste prestatie kwam van Stefan Hage met de dertiende plaats in de MX 1-klasse. Ad Colijn Door een knieblessure kon Stefan Hage zich niet optimaal voorbereiden op het seizoen, maar zaterdag reed hij toch tweemaal in de punten, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59