Rechter mag beslissen of 4 BINNENLAND De dag voor hij 47 werd, bezocht de koning Amstelveen en De Rijp. Wankelt een traditie? [.«IJ» ■mMMI AMSTELVEEN/DE rijp - De eerste Koningsdag is wellicht de laatste in deze vorm. Pieter van Völlenho- ven zei bij de EO dat de voltallige familie er voortaan niet meer bij zal zijn. Wat er verder verandert, is de vraag. Aan het eind van zijn bezoek zaterdag aan Amstelveen zaaide koning Willem-Alexander twijfel: „Waarom iets veranderen wat een succes is", vroeg de ko ning zich hardop af. De koninklijke familie vierde de allereerste Koningsdag in De Rijp en Amstelveen. 'Onvergetelijk', noemde Willem-Alexander het bezoek aan de Noord-Hollandse plaatsen. De grootste verrassing was de aan wezigheid van de prinsesjes. Ama- lia, Alexia en Ariane stapten uit de bus in Amstelveen. Eerder was bekendgemaakt dat de dochters van Willem-Alexander en Maxi ma er niet bij zouden zijn. Ze be sloten hun dochters op het laatste moment toch mee te nemen, al liepen ze niet de hele route mee. Zeker 25.000 mensen waren in. Amstelveen om de koninklijke fa milie toe te juichen. In het waterrijke en pittoreske De Rijp begon de feestdag om klok slag 10.00 uur. De hoge gasten maakten onder andere een vaar tochtje. Ruim 7.000 mensen wa ren hier van de partij. Extra bijzonder was het dat prins Bernhard jr. erbij was. De zoon van Pieter van Vollenhoven en prinses Margriet heeft lymfklier- kanker. Vader Van Vollenhoven, overmorgen jarig, noemde het 'een groot feest' dat zijn zoon mee kon. Student vast in Kenia Een Saudiër die in Nederland studeert, is in Kenia opgepakt, toen hij de grens met Somalië wilde overgaan. Hij zou zich volgens de Keniaanse politie hebben willen aansluiten bij de islamitische terreurbewe ging al-Shabaab. Mr. Probz op 1 Het nummer Waves van de Zoe- termeerse rapper en zanger Mr. Probz komt deze week binnen op de eerste plaats van de Brit se hitlijst. Mr. Probz heet in het echt Dennis Princewell Stehr. In Nederland stond Waves tien maanden in de Mega Top 50. Welpjes opgegeten In Gaia Zoo in Kerkrade werd woensdag de geboorte van drie leeuwenwelpjes gevierd. Vrijdag bleken de welpjes spoorloos: opge geten door hun eigen moeder of een van de andere leeuwen. De drie waren vernoemd naar de dochters van Willem-Alexander. Toch motors na verbod Ondanks een verbod van de jaar lijkse Harleydag zijn zaterdagmid dag zo'n duizend motorrijders naar Valkenswaard gekomen. Bur gemeester Anton Ederveen had de Harleydag verboden omdat hij een confrontatie tussen motor clubs vreesde. Het bleef rustig. Vrouw vertrok zelf De vrouw voor wie de politie zaterdag een Amber Alert uit gaf, is zelf vertrokken met haar twee kinderen. Haar partner, met wie zij samenwoonde in Den Haag, had hen als vermist opgegeven. Ze meldde zich za terdagavond bij de politie. Optimisme beleggers Particuliere beleggers in Neder land zijn aanhoudend optimis tisch, stelt ING op basis van de stand van zijn maandelijkse Be- leggersBarometer. Ruim de helft van de ondervraagden zag de eigen portefeuille in april in waarde stijgen. Tijdens de raadsverkiezingen op 19 maart maakten kiezers selfies met hun stembiljet, die ze via de sociale media verspreidden. Door niet in te grijpen, voldeed de over heid niet aan haar plicht om het stemgeheim te waarborgen, stel len Bescherming Burgerrechten en Kruijswijk. In de aanloop naar de Europese verkiezingen van 22 mei stappen ze nu naar de rech ter. Minister Ronald Plasterk (PvdA, Binnenlandse Zaken) zei eerder dat het maken van de zogenoem de stemfie legaal was. Volgens de stichting Bescherming Burger rechten en Kruijswijk zijn selfies in het stemhokje echter in strijd met de richtlijnen van de Raad van Europa en de Organisatie Volgens Kruijswijk en de Stichting Bescherming Bur gerrechten is een stemfie in strijd met het stemgeheim ft H \W®lf 11 Koningsdag meteen op de l Links: Koning Willem-Alexander en koningin Maxima wandelen door De Rijp. Boven: Maxima, Wil lem-Alexander en de prinsessen Ariane, Amalia en Alexia in Amstel veen. Onder: Prins Pieter-Christi- aan sjoelt, foto's HH NAIROBI LONDEN KERKRADE VALKENSWAARD DEN HAAG AMSTERDAM door Hub Dohmen EINDHOVEN - Eindhovenaar Lucas Kruijswijk en Stichting Bescher ming Burgerrechten willen dat het maken van een selfie met een inge vuld stembiljet in het stemhokje verboden wordt. Het is volgens hen in strijd met het stemgeheim. Ze hebben samen een kort geding aangespannen tegen de Staat. De zaak dient donderdag in Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4