ZEEUWS-VLAANDEREN Nummer Langs de dreven in galop Tegen boom na achtervolging almanak Honderden riviercruiseschepen varen Terneuzen voorbij richting Gent. Organisaties proberen dat te veranderen. Goede sportschoen is breinkraker Polder Peil laat anders kijken— TERNEUZEN - Al jaren poogt Ter neuzen rederijen te verleiden om hun cruiseschepen af te meren aan de rand van de stad. Tot nu toe lukte dat maar mondjesmaat. En dat was dan vooral te danken aan de inspanningen van Zeeland Cruise Port bv uit Vlissingen. Ook dit seizoen meert een twin tigtal cruiseschepen af aan de Beurtveurtvaartkade, maar dat aantal steekt schril af bij de drie honderd schepen die de komende maanden doorvaren naar Gent. Bij het sluizencomplex leggen ook bijna dagelijks grote cruise schepen aan, maar de gemiddeld 150 passagiers per schip worden daar in touringcars afgevoerd voor een dagtripje naar Brugge of Brus sel. Henk Siersema van het educatief maritiem centrum Portaal van Vlaanderen neemt nu het voor touw bij de pogingen het aantal cruiseschepen dat écht afmeert voor een bezoek aan Terneuzen uit te breiden. Siersema weet zich gesteund door de ondernemers koepel CentrumManagement. Hij gaat samen met centrummanager praten met wethouder Jack Begijn (midden- en kleinbedrijf) en ook opnieuw met Zeeland Cruise Port bv. Ook havenbedrijf Zeeland Seaports en Rijkswaterstaat wor den benaderd. Siersema: „In de plannen voor citymarketing staan de haven, het water en het cen trum centraal. Die sluiten dus he lemaal aan bij onze activiteiten. Natuurlijk hebben wij als Terneu zen troeven in handen-. Ik heb al eerder gepleit voor het opwaarde ren van het imago als Stad van de Vliegende Hollander, City of the Flying Dutchman. Daaromheen kunnen we alle mogelijke activi teiten ontplooien." Hij wijst ook op de musea in Axel, Sas van Gent en Terneuzen, op het oudste stukje van Terneu zen (Tuinpad, Vissteeg) en de fraaie Scheldeboulevard. Interes sant is ook de bouw van de nieu we zeesluis. „Oók uniek: nergens kun je dat van zó dichtbij zien." Centrummanager Eef Jansen, die de aanpak van Siersema onder steunt, wijst er overigens wel op dat eerst veel voorbereidend on derzoek nodig is. „Wat kost het al lemaal, welk programma bied je de passagiers aan en hoe lok je de rederijen? Daar moet eerst ant woord op komen. Maar het is wel een potentiële markt natuurlijk." IN EEN RIJTUIGJE TERNEUZEN - De politie heeft zon dagavond omstreeks negen uur na een achtervolging in de woon wijk Othene in Terneuzen-oost drie mannen aangehouden. Getuigen zagen hoe de auto, ach tervolgd door de politie, op de Margarethaweg tegen een boom tot stilstand kwam. De drie inzit tenden liepen geen noemenswaar dige verwondingen op. Ze wer den door agenten uit de auto ge haald en geboeid afgevoerd. Om dat gevreesd werd dat de auto in brand zou vliegen - er kwam rook vanonder de motorkap - werd de brandweer gealarmeerd. Die hoef de niet te blussen. Waarvan de drie mannen worden verdacht, was gisteravond nog onduidelijk. Het is ochtend, ontbijt, koffie en de krant op tafel. Tim, een leergierig mannetje van net 5 jaar oud heeft net als pappa interesse in het wereld nieuws en kijkt over de schouder van zijn vader in de krant. Samen bekijken ze zo het sport nieuws. Zijn aandacht wordt plotse ling getrokken door een foto van een afgetrainde donkere atlete. Om precies te zijn gaat Tims blik naar het deelnemersnummer dat op haar borst gespeld is. Tim kijkt trots zijn vader aan. „Ik weet hoe zo'n nummer heet", roept Tim. „En hoe noem je dat dan?" vraagt zijn vader. „Dat heet een rugnummer." MAANDAG 28 april 2014 wil cruiseschepen Terneuzen door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl EEDE - Ze glommen allemaal, de koet sen, de paarden en zeker de koetsiers die zondag deelnamen aan de achtste grensoverschrijdende koetstocht van uit Eede. Ruim vijftig koetsen namen deel aan deze 26,5 kilometer lange tocht door het krekengebied bij Sint Margriete, langs het Schipdonkkanaal, Sint Kruis en door Aardenburg. Organisator Bert Lockefeer: „Geen al te lange tocht. Het is de eerste tocht na de winter en de paarden moeten hun conditie nog opbouwen." Maar vijf van de deelnemers kwamen uit de streek, het gros was afkomstig uit Vlaanderen: „Ze vinden het heer lijk in Nederland te rijden. Het is maar net over de grens, maar wel bui tenland. Iedere deelnemer krijgt be halve koffie of thee ook een heerlijke bolus. Een cadeautje van de Stichting 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49