Langs grote verscheidenheid door De Zak BEVELANDEN en THC LEN 17 Keuken, Handzame kaartjes lagen op ver schillende plaatsen klaar en alle deelnemers hingen een kleurige wimpel buiten. Het thema was dit jaar Staalspons en Pannen- draad. Naast hun eigen werk, wat varieert van olieverf tot glaskunst en van beelden tot textiel, kregen alle deelnemende kunstenaars een ouderwetse pannenspons van gebreid staalband. Daarop konden ze hun creativiteit loslaten en dat leverde zeer uiteenlopende resul taten op. Dat de verscheidenheid aan kunst zo groot is, komt vooral doordat de deelnemers ook ande re kunstenaars uitnodigen om in hun ateliers te exposeren. Een mooie traditie van Kunstspeuren in De Zak is het goede doel. Ver schillende Zeeuwse initiatieven op het gebied van ontwikkelings samenwerking mochten al bijdra gen ontvangen. Dit jaar is het de Stichting Weeshuis Nyamekye, Akwakwaa Ghana waarvoor de be zoekers een gift wordt gevraagd. De stichting draagt bij aan onder wijs, huisvesting en verzekering van de wezen, maar zorgt ook dat de kinderen kunnen spelen, mu ziek maken en dansen. De atelier route wordt op 27 en 28 septem ber opnieuw gehouden. Bootcamp voor jongeren tot 18 jaar De jongerenraad Tholen houdt dinsdag 29 april een bootcamp voor jongeren tus sen 12 en 18 jaar. Bij molen De Hoop in Tholen begint de training die erop gericht is af te vallen, kracht te kwe ken en natuurlijk de condi tie te verbeteren. De trai ning duurt een uur en be gint om 19.00 uur. DJ Clash voor plek in de Dancetour In discotheek El Toro in Goes strijden DJ's vrijdag 9 mei om een plaatsje op het podium van de Dancetour die deze zomer Goes aan doet. Jonge, nog onbekende DJ's kunnen zich tijdens de ze Pepsi DJ Clash profileren. De selectie gaat met likes op facebook. De wedstrijd, waarin de DJ's hun likes sco ren, begint om 19 uur. Stoomtrein tuft ook in de meivakantie De Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) rijdt deze week op drie doordeweekse dagen omdat het meivakantie is. Op dinsdag, woensdag en donderdag vertrekt de trein in Goes om 11 en 14 uur. Alle kinderen mogen conducteur spelen met een petje dat ze van de SGB krijgen. Ze mo gen kaartjes knippen in de trein. Brand vermoedelijk aangestoken Een brand in een leeg huis in Lewedorp is vermoede lijk aangestoken. Zaterdag ochtend vroeg rukten brand- weergroepen van Nieuw- dorp en Arnemuiden uit om de brand op de bovenverdie- peing van een huis aan de Postweg te blussen en bu ren te waarschuwen. Een groot deel van de schade was waterschade. Traumahelikopter vervoert ziek kind Een ziek kind is vrijdag met de traumahelikoptervan de Kapelse wijk Overtieringe naar het Sophia Kinderzie kenhuis in Rotterdam ge bracht. Ambulances en de helikopter kwamen naar het parkje achter Overtieringe. Behandeling ter plaatse bleek niet genoeg. De trau mahelikopter nam het zieke kind mee. MAANDAG 28 APRIL 2014 HOEDEKENSKERKE - Zestien ateliers of galeries en veel meer kunste naars lieten zich afgelopen week einde zien in de gemeente Borsele. Kunstspeuren in de Zak, heet de atelierroute, maar echt speuren hoefde niet. I Bezoekers in het atelier van Caroline de Ligt. foto Johan van der Heijden ook voor uw totale keukenverbouwing Spoorstraat 18c 4431 NK 's Grauenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie ujujuj.feeufeenplus.com THOLEN GOES GOES LEWEDORP KAPELLE In Oostdijk zong nagenoeg het hele dorp mee in de Aubade, die de school organiseerde. Tal van ballonnen gingen de lucht in. foto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47