Schuimbekkend achter de kassa leverde likes en boek op Open dag bij KNRM 16 SCHOUWEN-DUIVELAND KONINCSDAC Politie onderzoekt dood vrouw in flat Terneuzen Viering van Koningsdag trok in veel kernen op Schouwen-Duiveland opmerkelijk grote belangstelling. „Hoe goed je je werk ook doet en hoe klantvriendelijk je ook pro beert te zijn, mensen zijn soms gewoon niet leuk", schrijft Mara in het voorwoord van haar boek. Zij putte uit haar ervaringen opge daan tijdens haar bijbaantje als caissière bij de toenmalige Ciooo supermarkt in Renesse. Daar zat ze soms schuimbekkend achter de kassa. Wegens het afgezaagde grapje over 'een bonnetje' en 'de Belastingdienst'. Of toen een man een envelop op de toonbank smeet en verwachtte dat ze dan wel begreep dat hij daar een post zegel op wilde. En ook toen twee dronken jongens door de winkel schreeuwden dat ze 'geile tieten' had. Op een dag besloot Mara via een facebook-pagina uiting te ge ven aan haar frustraties. In zeer korte tijd kreeg zij 50.000 volgers en een veelheid aan reacties. Weldra kwam de uitnodiging van Uitgeverij BBNC op basis van die facebook-pagina een boek samen stellen. Dat boek ligt sinds vorige week in de winkel. Het is versche nen in een oplage van 2500 exem plaren, maar de verkoop gaat goed en een tweede druk is al aange kondigd. Mara was zaterdag met een stapel boeken weer eens te rug op de plek waar de inspiratie ontsproot: in de supermarkt in Renesse. „Leuk om mijn vroegere collega's weer eens te zien en ook de bekende klanten, want er wa ren natuurlijk ook veel aardige mensen bij." Mara woont nu in Utrecht, is inmiddels afgestu deerd in de literatuur wetenschap pen en zit boordevol plannen om meer te gaan doen met taal. „Dat kassameisje moet natuurlijk niet te lang aan me blijven kle ven. Ik wil nu weer wat anders gaan doen. Een scenario schrijven voor een film bijvoorbeeld", liet Mara met een brede glimlach we ten. Zij kreeg tijdens de signeer sessie muzikale begeleiding Van Thomas Pieters, student aan de Rockacademie in Tilburg, die een lied voor kassameisjes schreef. Mara Kraaijenbrink tijdens de signeersessie, foto Dirk-Jan Cjeltema Doel is belangstellenden op deze dag actief kennis te laten maken met het werk, de vrijwillige red ders en het materieêl. De Open Reddingbootdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en wordt op alle 42 reddingstations van de KNRM in Nederland gehouden. Zeeland beschikt over drie KN RM reddingstations: Neeltje Jans (reddingboten 'Koopmansdank' en 'Fred'), Veere (reddingboot 'Oranje') en Westkapelle (redding boot 'Uly'). Donateurs van de KNRM kunnen meevaren op alle stations. In Westkapelle is het daarnaast ook mogelijk) mee te rijden met het kusthulpverleningsvoertuig, is er een demonstraties van miniatuur- boten en een springkussen. In Veere is er deze dag een twee de reddingboot van de Nikolaas klasse en is er de brandweer crash tender van EPZ. Speciaal voor Reddingbootdag heeft de KNRM een fotowedstrijd in het leven geroepen. Het thema van dit jaar is 'Kruip in de huid van een redder'. Deelnemers aan de wedstrijd din gen mee naar een tocht met de fonkelnieuwe NHi8i6-redding- boot. Voor verdere informatie zie: SCHOUWEN-DUIVELAND - Vaders en moeders ogen nog wat slaperig als de Oranje-optocht halt houdt op de Markt in Brouwershaven. Het is nog vroeg. Ook de micro foon moet nog warm draaien, zo blijkt. Van de toespraak tijdens het eerste publieke optreden van de kersverse wethouder Cees van den Bos (SGP) zijn slechts flarden te verstaan. Maar hij oogt enthou siast en zijn partij-stropdas komt deze dag ook goed van pas. Tij dens het 'Wilhelmus' zingt het publiek heel aarzelend mee. Al leen tamboer-maltre Piet Boke- laar houdt tijdens het volkslied keurig de vingers tegen de pet. Vervolgens gaan onder toeziend ook van Jacob Cats ballonnen de lucht in. De wind voert ze mee richting Grevelingen. Vorig jaar kwamen sommige ballonnen tot ver in Duitsland terecht. In Renesse heeft een grote groep bewoners met een koningsontbijt in de tent bij de kerk al een bo dempje gelegd voor de rest van de festiviteiten. Fanfarekorps en drumband Luctor et Emergo meanderen, getooid met oranje zonnebrillen, door het dorp met een bonte stoet achter zich aan: veel versierde fietsen, een praalwa gen van camping Zomerdorp die aankondigt 'met Willem in Zee' te zullen gaan en een rijtuig met een vertederend kleine koning Max van anderhalfjaar. Hij lijkt zijn taak zeer serieus te nemen. „Bram, Bram, Bram blijf zitten", klinkt het indringend uit de keel van een vader bij de draaimolen op het sportveld in Scharendijke. Bram lijkt de saaie blauwe vis, waarin hij zit helemaal zat, begint eruit te klauteren, wellicht op weg naar een spannender draai- paardje naast hem. Hier staan ver der vooral veel springkussens, worden er tattoos aangebracht en mondjesmaat tekeningen ge maakt op een 'reuzekrijtbord'. „Het is honderd jaar geleden dat wij hieraan meededen. Nou ja, ik dan, jij deed toch al nooit mee", verzucht een vrouw op een stro baal langs het zeskamp-circuit in Zonnemaire tegen de man naast haar. Ondanks die verzuchting lij ken ze het overigens prima naar hun zin te hebben. Zoals veel an deren hier op het sportveld. „Zon nemaire is echt een bijzonder dorp hoor, bij dit soort gelegenhe den. Je ziet hier toch iedereen, jong en oud, het naar hun zin heb ben". constateert ceremoniemees ter Dominique Dequelle met vol doening. De zeskamp-teams wer ken zich in het zweet bij het zak- lopen voor vijf, koelen daarna weer af op de zeephelling en moe ten ervaren dat het transporteren van een bal met een vierdelige bouwhelm veel concentratie vergt. Mogelijk nog meer volk is er in Bruinisse op de been. De straat voor 't Durps'Uus is getransfor meerd tot een vrijmarkt met aller hande kraampjes. Massale belang stelling trekt de Eerste Bruse Zeepkistenrace achterin de straat. De uitdaging is vanaf de schans het roer recht te houden en de fi nish te halen. Stoere jongens en dappere meiden verschijnen aan de start. Een enkeling eindigt voortijdig in de strobalen, maar krijgt toch ook support van het publiek. Zierikzee biedt deze dag naast op tocht, hoge hakkenrace en dan- ce-feestje vooral een druk bezoch te vrijmarkt voor jong en oud. TERNEUZEN - De politie heeft afge lopen vrijdag pen onderzoek inge steld naar het overlijden van een vrouw in een flatwoning in de wijk Triniteit in Terneuzen. Omstreeks twee uur 's middags kwam de melding binnen dat er mogelijk een dode in de flat lag. Dat bleek te kloppen. De technische recherche stelde di rect een onderzoek in, maar dat le verde niets op. Volgens de politie was er geen sprake van een mis drijf. t door Ali Pankow RENESSE - Mara Kraaijenbrink sig neerde zaterdag bij de Jumbo in Renesse haar boek 'De eindeloze frustraties van kassamedewerkers'. Zonnige dag vol oranj e volks ver tier neeltje JANS - De Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschappij (KNRM) houdt zaterdag 3 mei haar landelijke open dag. www.knrm.nl W, De 4-jarige Franse bulldog Fleur heeft zich feestelijk laten uitdossen tij dens Koningsdag in Zonnemaire. door Ali Pankow De anderhalfjarige Max in Renesse lijkt zich al bewust van zijn belangrijke taak als koning in een optocht. Achter hem de drie prinsesjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42