Hoe word je de beste camping? Slechts drie Zeeuwse baden met keurmerk Wie zette zich in voor de vrijheid in Zeeland? ZEELAND 15 Minicamping Boogaard in Zoutelande biedt het beste van twee werelden, vinden de gasten. Luxe voorzieningen in een kleinschalige setting. Rust, maar ook aanspraak. Boogaard is goud waard. Agenten vinden nepvuurwapens en bebloed mes Wie maakt de beste cartoon? Stem mee ZOUTELANDE - Vier jaar hebben ze moeten wachten, Luit (85) en Als- tje (81) Sol uit Waalwijk. Wach ten op een plekje bij minicam ping Boogaard in Zoutelande: de beste van heel Nederland, volgens de ranglijst van vakantiebeoorde- lingssite Zoover. Maar het was het waard. „Geweldig!", prijst Luit. „Deze camping biedt alles wat wij zoe ken: rust, een plekje zonder direc te buren, ruimte. En de uitbaters zijn goud waard. Adrie en Simone Boogaard voelen precies aan hoe je met mensen om moet gaan. Die hebben niet alleen aandacht voor je als campinggast, maar ook als mens. Zo vriendelijk en zorg zaam." Alstje: „Ik schrijf heel veel brie ven en ontvang ook veel post. Die komt Simone elke dag brengen." Adrie staat er glunderend bij, breed glimlachend. Zoals altijd, ei genlijk. Minicamping Boogaard is de camping met de glimlach, zou je kunnen zeggen. Luit en Alstje 'ontdekten' de cam ping zo'n twaalf jaar geleden. Het echtpaar zocht bewust naar een camping in Zoutelande. Luit: „Hier is het enige zuidstrand van Nederland. Met de meeste zon. We hebben tientallen campings bezocht. Boogaard sprong eruit. Maar de eerste vier jaar kregen we telkens als we wilden komen te horen: helaas, vol." Ze behoren nu tot de selecte groep gasten die mogen reserve ren tussen Kerstmis en Oud en Nieuw. Vanaf 1 januarrmag 'de rest' gaan bellen. Adrie schat dat elk jaar zo'n dertig procent van de gasten nieuw is; de rest is op her haling. Niet verwonderlijk dus dat er warme banden ontstaan. Luit: „Wij beschouwen Adrie en Simone als heel goede vrienden. We hebben gedurende het hele jaar door wel mailcontact. En je krijgt altijd direct een mailtje te rug. Als je iets vraagt, zegt Simo ne altijd: ik kijk of ik iets kan rege len. Altijd zoeken ze naar moge lijkheden om je ter wille te zijn." Vandaag bijvoorbeeld: Luit wilde graag even de Koning zien, op tv. En dus werd de beamer aangezet, in de gemeenschappelijke ruimte. Speciaal voor Luit. Aan de andere kant van de heg spelen de honden Luna en Fame, van de familie Geelen uit Hel mond. De ouders van Tanja Gee len behoorden 34 jaar geleden tot de eerste gasten. „Dat was nog bij Mientje, de moeder van Adrie", zegt Tanja. „Ik was toen een jaar of twintig. Nu is de derde genera tie alweer hier te gast, want mijn dochter staat ook hier op de cam ping. De kinderen zijn hier zo on geveer opgegroeid. Deze plek is heerlijk, de afstand tot het strand ideaal en het formaat van de cam ping ook: niet dat massale. Het is klein, maar tegelijk is er luxe: sani tair, als je wil ook privé-sanitair, wifi en televisieaansluiting, water op de plaats en een afvoer. En Si mone en Adrie zijn zó aardig. On ze hond Luna bleek tijdens een bezoek aan de camping onver wacht zwanger te zijn. Ze kon zelfs elk moment gaan werpen. Toen heeft Adrie een bevallings kistje voor haar getimmerd." De naam en faam van Boogaard zijn in Helmond inmiddels ge noegzaam bekend. Schoonzus Mil- ly en haar zoon Phil komen aange lopen: staan ook op de camping. Neven en nichten komen gere geld aanwaaien. Ook de overbu ren hebben al op de camping ge staan. De familie Geelen behoort tot de vaste voorjaarsgasten. Minicam ping Boogaard richt zich op twee groepen. In de vakantieperiodes komen de gezinnen. Voor de kids is er een grote recreatieruimte met chillhoeken en worden leuke activiteiten georganiseerd. Ritje met de paardentram, strandexcur- sies samen met natuurgidsen, po nyritjes, knutselen, een voet baltoernooi of een barbecue. En buiten de vakanties komen er ouderen. In de groene oase die Boogaard is, kan er dan iets moois opbloeien, vertelt Adrie. „Zij was weduwe, hij gescheiden. Van het een kwam het ander. En nu zijn ze al weer twintig jaar samen!" BUNGALOW EN VAKANTIEHUISJE HET POPULAIRST 's Morgens staan ze om half zeven op om de sanitaire ruimtes een beurt te geven en het verse brood klaar te leggen voor gasten die een bestelling geplaatst hebben. Gasten die aankomen, worden persoonlijk verwelkomd en nieu welingen krijgen een rondleiding met uitleg. Dagelijks brengt Simo ne persoonlijk de post rond. Uit al lerlei details blijkt dat Adrie en Si mone zich in hun gasten kunnen verplaatsen en snappen waar die zich goed bij voelen en wat hen dat echte Zeeuwse vakantiegevoel geeft. Bij de (her)bouw van de bij gebouwen zijn authentieke mate rialen zoals Zeeuwse moppen en oude plavuizen gebruikt. Elemen ten als door Adrie's ouders ge bruikte wagenwielen, oude fruit bomen en de put waaruit de kip pen water krijgen, geven de cam ping een authentieke sfeer. Voor gezinnen met jonge kinderen is het een prettige ontdekking dat in de natte hoek rekening is ge houden met de kleintjes: er zit zo wel een hoge als een lage douche kop, en natuurlijk een ruimte om de baby te verschonen. Ook aan de pubers, een vaak vergeten groep, is gedacht: voor hen zijn chillhoeken ingericht. Maar het al lerbelangrijkste, zeggen alle gas ten, is de oprechte aandacht waar mee Adrie en Simone hun gasten ontvangen. MIDDELBURG - Slechts drie Zeeuw se zwembaden hebben het Keur merk Veilig en Schoon. Dat zijn De Stelleplas in Heinkenszand, Sportcentrum 't Groene Woud in Kapelle en het Vrijburgbad in Vlissingen. In heel Nederland hebben maar weinig zwembaden dat keur merk. Van de 861 geheel overdek te zwembaden in ons land zijn dat er 164 (19 procent). Dat staat in een brief van minister Stef Blok (Wonen en Rijksdienst). De ze 164 zwembaden zijn vooral gro te openbare. De zwembad branche geeft volgens Blok zelf aan dat zoveel mogelijk zwemba den het keurmerk zouden moe ten aanvragen. Maar er lijkt een beetje de klad in dit streven te zit ten. „De afgelopen jaren is de toena me van het aantal zwembaden met het keurmerk echter helaas aan het afvlakken", meldt Blok. Hij vindt dat geen goede zaak: „Een bezoeker moet er vanuit kunnen gaan dat een zwembad veilig is en voldoet aan alle regels. Het private instrument Keurmerk Veilig Schoon leent zich er goed voor om bezoekers op een eenvoudige en laagdrempelige wij ze te informeren over de veilig heid." Studenten van University College Roosevelt in Middelburg houden dit jaar voor de vierde keer een uitreiking van de Vier Vrijheden, de Zeeuwse tegenhanger van de Four Freedom Awards die op 24 mei in Middelburg worden uitge reikt. Iedereen kan Zeeuwse per sonen of instanties voordragen als gegadigden voor Vrijheid van Godsdienst, Vrijheid van Me ningsuiting, Vrijwaring van Ge brek en Vrijwaring van Angst. Stuur uw nominatie uiterlijk 4 mei aanstaande naar e-mailadres vrijheid@ucr.nl. Motiveer daarbij kort uw keuze en vermeld voor welke van de vier vrijheden u de persoon of instelling wilt nomine ren. Een jury selecteert per vrijheid wie de onderscheiding het meest verdienen. De lezers van deze krant kunnen vervolgens hun stem uitbrengen op de selectie van de jury. De personen of in stanties met de meeste stemmen, winnen de awards. De uitreiking van de Zeeuwse Vier Vrijheden vindt plaats op 23 mei tijdens het side event van de Four Freedom Awards. VLISSINGEN - In een woning aan de Kanariesprenk te Vlissingen troffen agenten zaterdagnacht vier nepvuurwapens en een be bloed mes aan. Drie mannen zijn aangehouden. De politie kwam in actie na de melding dat een feestje uit de hand liep en dat een man met messen liep te zwaaien. In de tuin troffen de agenten een 56-jarige Vlissinger aan met bloed aan zijn hoofd en handen. Om veiligheids redenen werd hij in de boeien ge slagen. Twee Vlissingers, 23 en 25 jaar oud, werden aangehouden voor verhoor. In de krant van afgelopen zater dag is een vervelende fout geslo pen. Op de pagina's met lintjes stond bij de heer J.W. Heinen uit Brouwershaven dat hij Lid in Or de van Oranje Nassau was gewor den; hij is echter benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De cartoonist van de PZC, Cor de Jonge, viert dit jaar zijn jubileum. 25 jaar lang heeft hij unieke car toons gemaakt, exclusief voor de PZG. Cartoons die inspelen op de actualiteit van de week, grappig zijn en bedoeld om even bij stil te staan. De PZC heeft basisscholen in Zee land uitgedaagd om met een groep of leerling een eigen car toon te maken. Nu zijn we op zoek naar de aller-, allerbeste. Welke is dat volgens jou? Stem tot 16 mei op jouw favoriet! De cartoon met de meeste stem men wint een heuse workshop van Cor de Jonge, zodat de kunst van het cartoon maken tot in de puntjes kan worden vervolmaakt. De cartoons zijn te zien op www.pzc.nl/cartoons. Daar kan ook worden gestemd. Executieverkoop MAANDAG 28 APRIL 2014 warme glimlach door Ondine van der Vleuten Nederlanders vieren dit jaar tij dens de meivakantie naar schat ting 950.000 vakanties in eigen land (bron: Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen). In totaal worden circa 1,8 miljoen vakanties ondernomen in de perio de van 26 april tot en met 5 mei. Voor de binnenlandse vakantie zijn de bungalow en het vakantie huisje het populairst. Daarnaast wordt veel gebruikge maakt van toer- en stacaravans. Bij goed weer wordt eerder de tent of de tourcaravan gepakt. Gemiddeld besteden de vakantie gangers 175 euro per persoon per vakantie. Voor de Nederlandse economie be tekent dat een besteding van bijna 170 miljoen euro tijdens de meiva kantie. Buiten Nederland worden zo'n 850.000 vakanties gevierd. Populaire bestemmingen zijn de buurlanden Frankrijk, Duitsland en België. Vergeleken bij de meivakantie van 2012 is het aantal vakantiegangers dit jaar ongeveer gelijk. I Adrie en Simone Boogaard. foto Lex de Meester ZOUTELANDE - Inlevingsvermogen en energie: de campinguitbater die daarover beschikt, zal ver komen. Adrie en Simone Boogaard beschik ken over beide, blijkt uit de verha len van hun gasten. MIDDELBURG - Wie heeft zich inge zet voor de vrijheid en verdient daarvoor een onderscheiding? Bij NADER WZlEN Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41