Pavidoff en Vink zijn een goed stel Saïd Bouzambou schittert bij Hasselt Michael Vink neemt revanche op EK 15 Tweede editie Endurance Zeeland is wél een succes. RENESSE - Het is op het eerste ge zicht niet bepaald het favoriete onderdeel van de Zeeuwse paar densporten endurance. Een enke le uitzondering daargelaten. Dat bleek vorig jaar al uit het aantal deelnemers aan de eerste editie van de Endurance Zeeland in Schouwen- Duiveland. Geen reden voor de zussen Saskia en Eline Hundersmarck en Saskia Hoogenboom om de handdoek in de ring te gooien. In samenwer king met De Schouwse Ruiters (die hun 75-jarig jubileum vier den) werd gisteren de tweede edi- tie gehouden. En deze keer wel met succes. Een dubbel aantal deelnemers (ze ventig combinaties) afkomstig uit heel Nederland en België ging gis teren voor de tocht over het strand, de duinen en door de bos sen van Schouwen bij manege Grol in Renesse van start. En ook het virus waarmee het enthousias te organisatietrio is besmet, lijkt op de Zeeuwen te zijn overgesla gen, getuige het tiental Zeeuwse deelnemers. In de spannende wedstrijd over 35 kilometer trok Emmely de Groen met de merrie Gals Indian Joy aan het langste eind. De ama zone uit Tholen legde met de In dian King-dochter met een gemid delde van 12,86 kilometer beslag op de eerste plaats. David Par- mentier uit het Belgische Meule- beke liep met de volboed Arabier El Majied de Alboradia naar de tweede plaats (12,83 kilometer). Op de twintig kilometer eindigde Ilona Fassaert, in het zadel van de Haflinger ruin Sterno, uit het Zeeuws-Vlaamse Graauw met de gemiddelde snelheid van 10,62 ki lometer op een fraaie tweede plaats. De wedstrijd werd gewonnen door Marjolijn Klein uit Poortu- gaal, die met de platenbont zwar te ruin Jordy (12,15 kilometer) nog een stapje beter was. Het startnummer dertien bracht Angelique Mahu uit Lamswaarde met Soly bepaald geen ongeluk. De Zeeuws-Vlaamse schreef de Impulsrubriek over een afstand van twintig kilometer op haar naam. De overwinning in de 41 ki lometer ging naar Marcel Mestrini uit Heerle, met Mashkour-doch- ter Doenja. Saskia Hundersmark was na af loop tevreden. „De wedstrijd is zonder problemen verlopen. De veeartsen waren tevreden. Alle paarden kwamen fit bij aanvang en de finish door de keuring. Ie dereen was na afloop vol lof over de organisatie. De derde editie komt er dan ook gegarandeerd vol gend jaar." Vink liep in de warmloopronde met de mooi in balans gaande Pa vidoff met 61,47 procent naar de overwinning. In de herkansing stuurde de amazone uit Ossenisse de Havidoff-zoon naar zijn twee de zege (61,76 procent) op rij. „Hier ben ik heel blij mee. Ik rijd Pavidoff pas in de klasse Z2 en heb nu al vier winstpunten. Dus mag ik niet klagen, maar de proe ven moet nog beter bevestigd wor den gereden", vertelde Vink na af loop. De Biervlietse Resy van Harn ein digde met de Contango-dochter Vowendy in beide proeven op de tweede (60,29 en 60,88 procent) plaats. Maartje Eibers heeft met Bazorba een uiterst spectaculaire merrie onder het zadel. De amazone uit Ossenisse behaalde met de fris en imponerend door de baan dansen de Tando-dochter in de eerste proef een afgetekende overwin ning (69,00 procent). De combina tie sloeg een gat van bijna negen procent met de Biervlietse Jan tien Haak en Rubiquil-zoon Aro- gorn. In de tweede proef eiste Ei bers met 64,00 procent de zege voor zich op. Voor de Belgische Patricia Bau- wens en haar vosruin Baltimore was de score van 63,33 procent goed voor de tweede plaats. Maartje Eibers: „Bazorba is een paard dat alles in zich heeft. Drie goeie basisgangen, een super ka rakter, werkwillig en is boven dien heel fijn te rijden. Ik heb haar in oktober vorig jaar gekocht. Ze was twee jaar niet op wed strijd geweest en loopt nu met ge mak door de proeven." Bij het springen was Cindy Per- daen met de hengst Isidoor van Bijsterveld een klasse apart. De amazone uit Terneuzen eiste met de Contact van de Heffink-zoon in L en M de zege op. Behalve prestige stond er in het slotduel niet meer zo veel op het spel. De thuisploeg was al verze kerd van de eerste plaats en dus meer bezig met de bekerfinale van komende donderdag. Niette min nam FT Antwerpen een 2-o-voorsprong. Vervolgens stelde Hasselt orde op zaken met een soms weergaloze Saïd Bouzambou. Vooral zijn tweede treffer, de 2-4, was een beauty. De Vlissinger scoorde met een lob. Bouzambou, die na de winterstop van Groene Ster Vlissingen naar Gelko Hasselt ver kaste, heeft inmiddels tien compe titietreffers achter zijn naam staan. Hasselt eindigde in de reguliere competitie op de vierde plaats en verzekerde zich daarmee van een plek in de play-offs om de titel. De play-offs beginnen op 9 mei. Gelko Hasselt stuit dan ander maal op FT Antwerpen. De ploeg van Saïd Bouzambou begint met een thuiswedstrijd. De aanvang is 21.15 uur. Vink (17) nam met zijn prestatie revanche voor zijn teleurstellend optreden een week eerder op het EK onder 21. Wel mocht hij toen een excuus aanvoeren. Vink was immers de jongste van het span en vier jaar leeftijdsverschil maakt nogal wat uit. Dat bleek dit weekeinde in het Franse Loriënt waar Vink net als De Kok eerst de poulefase over leefde om vervolgens ook de kwartfinale te winnen van de Fransman Jason Petit (25-16 in slechts 24 beurten). De Kok sneu velde tegen een andere Fransman: Damiën Lost: 21-25. Daarmee werd hij achtste in de eindrang schikking. Vink moest in de halve finale diep buigen voor de Duit ser Tom Löwe, maar mocht terug kijken op een uitstekend toer nooi. „Ik wilde per se wat recht zetten en dat is gelukt. Het is een mooi slot van een heel goed sei zoen." Met een nationale titel bij de jeugd, twee tweede plaatsen op een NK (jeugd en senioren) zei hij daarmee niets te veel. De titel in Loriënt ging naar de Fransman Gwendal Marechal die zijn beste partij in de halve finale besloot met 2.777 gemiddeld en in de finale met 25-16 won. MAANDAG 28 APRIL 2014 Endurance wordt populairder door Lucien Roelandt De tweede editie van Endurance Zeeland trok gisteren zeventig deelnemers, onder wie tien uit Zeeland. Ten opzichte van het jaar ervoor is het evenement aan populariteit aan het winnen, foto Dirk-Jan Gjeltema door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Kim Vink was za terdag met de ruin Vidoho's Pa vidoff tijdens de dressuurwedstrijd in Kloosterzande de beste in de klasse Z. Maartje Eibers schreef met Bazorba het overallklassement dressuur op haar naam. ANTWERPEN - Saïd Bouzambou blijft belangrijk voor Gelko Hasselt. De Vlissingse zaalvoetballer ver tolkte in het laatste duel van de re guliere competitie een hoofdrol. Hij had met twee treffers en een as- sist een belangrijk aandeel in de overwinning op koploper FT Ant werpen: 2-4. door joop van den Oudenhoven LORIËNT - Michael Vink uit Groede is op het Europees kampioenschap driebanden onder zeventien jaar ge deeld derde geworden. Joey de Kok uit Lewedorp werd achtste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39