Kuijt met Fenerbah^e Kwadendamme niet naar eerste landstitel voorbij Terhole: 1 -1 KVK strikt Belg Meeus als trainer Felix Meeus is komend sei zoen trainer-coach bij korf balvereniging KVK uit Kapel- Ie. Met de ervaren Belgische oefenmeester hoopt KVK de sprong naar de tweede klas se aan te kunnen. Op het veld is KVK koploper in de derde klasse. In zaal spelen de Kapellenaren op hetzelf de niveau. Eerder had de ge boren Antwerpenaar OJC (Tilburg), Koag (Krimpen aan den IJssel) en DOT OSS onder zijn hoede. 's Lands Welvaren sluit af met zege Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 was in de laatste wedstrijd van de competitie in de derde divi sie veel te sterk voor 't Bier- winketje: 8-0. Invaller Mar tin Sturm was de enige die het moeilijk had. De Stene Brug was kansloos bij kampiopen Teletronika. Invaller Emile de Witte ver loor met één punt verschil. Zijn teamgenoten waren kansloos. Dynamica-atleten sterk in zwemloop Drie leden van de Walcher- se atletiekclub Dynamica waren op dreef bij een zwemloop in Rucphen. Niels Koole uit Zoutelande finishte overall als derde en won de wedstrijd bij de mannen 40+. Lous Wonder- gem uit Middelburg werd vijfde en Gert van der Vin den uit Biggekerke achtste. Hij won bij de mannen 50+. In het eindklassement werd Koole derde, Wondergem vijfde en Van der Vinden 7e. Winst voor karters Haarbosch Racing De karters van Haarbosch Racing hebben een twaalf- uursrace bij Indoor Karting Middelburg gewonnen. De wedstrijd begon 's mor gens om 11.00 uur en eindig de om 23.00 uur in de avond. Het team van Kastaci/ Veer- sedam lag lang aan de lei ding, maar moest die in het laatste uur afgeven aan Haar bosch Racing. Klaver 41 ein digde als derde, KCR Candy Crush als vierde. Topscore Van Liere met Capri Sonne Dressuuramazone Dinja van Liere heeft gisteren tijdens de eerste selectiewedstrijd voor het NK outdoor de klas se ZZ Zwaar gewonnen. Met haar paard, de jonge hengst Capri Sonne, won ze in Almelo beide proeven. De eerste met liefst 80,57%, de tweede met 73,29%. Van Liere was zeer tevre den: „Capri Sonne was zoals gewoonlijk weer fantas tisch!" Kuijt won in 2003 met FC Utrecht de KNVB-beker en in 2012 de Lea gue Cup met Liverpool, maar een landstitel ontbrak nog op zijn ere lijst. Na de Turkse beker van vorig jaar pakte hij gisteren in zijn zes tiende profseizoen met Fenerba- h^e dan toch het kampioenschap. Kuijt begon in het afgeladen en kolkende Sükrü Saraqoglu-sta- dion in de basis, maar moest de laatste twintig minuten vanaf de bank bekijken. Met tien doelpun ten in 31 wedstrijden had de Ne derlandse international een forse bijdrage in de titel. Zijn Afrikaan se aanvalsmaatjes Moussa Sow en Emmanuel Emenike maakten er respectievelijk 13 en 12. De ploeg van trainer Ersun Yanal hield een voorsprong van twaalf punten op de onttroonde kam pioen Galatasaray, dat gisteren met 1-0 won bij Elazigspor. Burak Yilmaz maakte het enige doelpunt voor het elftal van Wesley Sneij- der. Besiktas, dat Fenerbahc;e als enige nog van de titel kon afhou den, verloor met 3-0 bij Sivasspor. Ondanks het kampioenschap mag Fenerbah^e volgend seizoen niet uitkomen in de Champions Lea gue. De Uefa legde de club vorig jaar een schorsing van twee sei zoenen op vanwege een omkoop schandaal. Hulsterloo-Hansweertse Boys 3-0: Hulsterloo moest ruim een half uur wachten voordat het Hansweertse Boys op achterstand kon zetten. In de 32e minuut scoorde doelman Jelle van Dam me uit een strafschop. Na de her vatting had de thuisclub opnieuw het beste van het spel, maar pas in de slotfase kon het de voor sprong uitbouwen. In de 85e mi nuut via Pieter Smit en in blessu retijd via Björn Vaerenbergh. Volharding-Vivoo 2-5: Volhar ding deed lange tijd niets onder voor Vivoo, maar schoot zichzelf in de voet door bij de eerste twee tegendoelpunten slecht te verdedi gen. Pas na 0-3 scoorde Roy Ars te gen. Iedere tegenaanval resulteer de daarna in een treffer van de be zoekers. Via 1-4 werd het eerst 2-4 door Ralf de Meij en daarna 2-5. Terhole-Kwadendamme 1-1: Kwadendamme had voor rust het beste van het spel, Terhole na de rust. Kort voor de pauze zorgde Dennis Bek voor 0-1, maar twin tig minuten na de hervatting kwam de thuisclub langszij toen Marco Bek zo in het nauw werd gedrongen dat hij in eigen doel schoot. MIDDELBURG KWADENDAMME MIDDELBURG MIDDELBURG ALMELO ISTANBUL - Dirk Kuijt heeft op 33-jarige leeftijd eindelijk de eerste landstitel uit zijn voetbalcarrière be haald. De Katwijkse aanvaller verze kerde zich gisteren met Fenerba- h$e van de Turkse titel door een be nauwd gelijkspel tegen I^aykur Rize- spor: 0-0. Met nog drie wedstrijden te gaan, is 'Fener' daardoor niet meer te achterhalen door de con currenten Galatasaray en Besiktas. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Met nog één speeldag te gaan kwam IJzendijke een stap dichterbij zijn doelstelling om dit seizoen alle wedstrijden in winst om te zetten. De kampioen ver sloeg Hoofdplaat met 4-3. Hulster- loo verruilde de derde plaats voor de tweede door een 3-0-zege op Hansweertse Boys. Onderin sprok kelde Terhole weer een puntje door tegen Kwadendamme 1-1 te spelen. MAANDAG 28 APRIL 2014 Hans Dekkers van het Arrow Cycling Team wint afgetekend de sprint van de 32e Wim Hendriks Trofee. Op de achtergrond juicht ploeggenoot Jimmy de Bruyn mee. De Bruyn eindigde, vlak voor het aanstormende peloton, als achtste, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37