Timo de Jong kan zich nu op het NK richten De Schelde loopt uit op de concurrentie Flater Jong Ambon op bezoek bij Groede Beachseizoen geopend 12 SPORT WIELRENNEN Niels Mesu bij rentree skaten negende Oud-prof wint in de straten van Koewacht met een weergaloze sprint de 32e editie van de Wim Hendriks Trofee. In een massale aankomst was Bram Oosterman uit Gieten de snelste en eindigde de Zeeuw als 25e. Kort na ifloop van de race over zo'n tachtig kilometer met start in het Belgische Sint-Gillis-Waas en aankomst in Koewacht was Ti mo de Jong teleurgesteld. „Zeg dat wel", reageerde hij, „ik had me hier toch wel iets anders van voorgesteld. Het was natuurlijk nog een grote groep die om de overwinning ging spurten en ik dacht toch dat ik korter had kun nen finishen. Maar in zo'n aan komst is er altijd geduw en ge trek. Daardoor is het wat tegenge vallen." Nu kan De Jong zich dus op gaan maken voor'het NK, waarvoor hij zich al geplaatst heeft. „Ik ga me daar nu dus op richten", reageer de hij nuchter. Ook voor Jarno Mobach uit Philip pine eindigde de Hendrikstrofee teleurstellend. „Ik kwam ten val, waardoor ik behoorlijk materiaal- pech had. Ik probeerde nog terug te komen, maar toen ging het weer fout. Dat kon ik niet meer herstellen", aldus Mobach, die zich als 68e in de uitslagen terug vond. In de enerverende spurt was Bram Oosterman dus de rapste, voor de Luxemburger Tristan Pa- rotta en Ramon van Bokhoven uit Tilburg. Als afwachting waren er in Koewacht wedstrijden voor de jeugd. Rogier van Hoüsselt, Mare Felius en Michel Kokelaar wonnen voor koploper De Schelde respectieve lijk van Pieter-Jan Standaert, Jan-Maarten van de Vrie en Björn Wielakker. Alleen de eerste single tussen Dimitri Dendooven en Jur- jen Mooibroek was spannend, maar ging alsnog naar de Vlissin- gers: 2-6 7-6 5-7. Het Zeeuws-Vlaamse duel tussen Animo en Game'78 eindigde ge lijk. Ruud Martens, Kirsten Deij en Alexander Bauwens versloe- gen voor het team uit Clinge (Ga me'78) Jeroen Alliet, Kenny de Rooij en Bernd van Broekhoven. Voor Animo won alleen Kevin de Rooij zijn single. Beide dubbels gingen eveneens naar de equipe uit Terneuzen. Jeroen AHiet en Bernd van Broekhoven wonnen in de eerste dubbel met 7-5 0-6 6-3. De gebroeders De Rooij wa ren in het tweede dubbel in twee sets te sterk voor Martens en De Koster. Het middenmootduel in Aarden burg tussen Sjef en Animo 2 ein digde in 3-3. Voor Sjef klopten Remy Scherbeijn en Byron Bently in hun enkelspel Foeke van de Bergen en Niek Stellenaar. Voor Animo waren Devon Houg en Be- ny Ysebaert te sterk voor Hans Calseijn en Tom de Clerck. Zierikzee won in Vlissingen het degradatieduel van De Schelde 2. KOEWACHT - Hans Dekkers, .een man van naam/kwam gisteren als eerste over de streep in Koe wacht. De oud-prof won de 32e Wim Hendriks Trofee met over macht. Van de tien overgebleven renners van de kopgroep was hij veruit de snelste. De Belgen Rob- be Vangheluwe en Kevin Vander- mast kwamen fïetslengtes te kort. „Winnen lijkt soms makkelijk, maar dat is het nooit", aldus Dek kers, die zichtbaar blij was met zijn overwinning. De IJzendijkenaar sprak van een 'nerveuze' koers. „Er was soms veel wind en het was steeds sprin ten om voor de kasseienstroken een .goede positie te bemachtigen. Ook was er een aantal valpartijen en probeerden er veel groepjes weg te komen." De winnaar toonde zich uiterst bescheiden na zijn overwinning. „Wij kunnen als ploeg niet domi neren in zo'n koers maar we pro beren zo goed mogelijk te rijden. Ik heb me lang rustig gehouden en ben blij dat ik het werk van mijn ploeggenoten afheb kunnen maken." Daarmee doelde Dekkers vooral op het werk van Ar- row-ploeggenoten Dennis Raadt- gever en Jimmy de Bruyn. Want het was eerst Raadtgever die met een goep.van vijf renners in de achtervolging ging op het trio Schoonbroodt, Derycke en Oostlander. Dat drietal brak de koers open na ongeveer vijftig ki lometer. Schoonbroodt ontpopte zich tot man van de wedstrijd. Hij sleurde aan kop van het drietal en sprintte en passant mee voor pun ten voor het kasseienklassement. Gaandeweg de koers slonk de Ik kende Dekkers' naam niet eens, maar hij was veruit de sterkste voorsprong van de drie op het vijf tal en nadat het leidend trio was bijgehaald gingen de acht geza menlijk verder. Toen het peloton dreigde toe te slaan, probeerde tijdritspecialist Schoonbroodt het nog even solo, maar ook hij was niet opgewassen tegen de ontke tende massa. „Jimmy was nog betrokken bij een flinke valpartij en reed daar door een tijdje achterop", verklaar de Dekkers het ploegenspel. „Maar toen het peloton de kop groep inliep, was hij weer terug vooraan en sprongen we allebei mee in de laatste kopgroep van oorspronkelijk dertien man." Van die groep bleven uiteindelijk tien renners over. Die mochten in de Nieuwstraat in Koewacht uit maken wie de snelste was. Dat bleek overduidelijk Hans Dekkers te zijn. Vangheluwe werd gede- klasseerd in- de sprint. „Ik zat in een zetel, we zaten met drie ploeg genoten vooraan. Op één kilome ter moest ik reageren op een uit val. Ik heb toen alles op alles ge zet, maar er kwam er nog één over me heen. Ik kende zijn naam niet eens, maar hij was veruit de snelste", sprak nummer twee Vangheluwe na de huldiging. De naam van Dekkers vergeet hij nu vast nooit meer. STRANDSPOHTEN Derde klasse A. Unitas'30-Honte- nisse 5-2: De Zeeuws-Vlamingen wacht een hels karwei om degra datie te ontlopen. Benjamin Bal- jeu zette zijn ploeg op het juiste spoor. Thomas de Waal zette een knappe actie in en maakte zo doende de gelijkmaker: 1-1. Lang kon Hontenisse niet genieten van die voorsprong, want Mathijs Broos bracht Unitas'30 op voor sprong. Jeroen Verschuren maak te de 2-2. Toch won Unitas'30. Jor- dy Bollaert, Joris van de Lande en opnieuw Broos zorgden voor 5-2. Vierde klasse A. Groede-Jong Ambon 4-2: De Zeeuws-Vlamin gen boekten hun eerste zege ooit in de vierde klasse. Daardoor heeft de hekkensluiter nog een klein kansje op lijfsbehoud. Freek Knetsch maakte de 1-0, voordat Ricardo Telussa gelijkmaakte. Door goals van Sven Verploeg, Sven Wisse en opnieuw Knetsch liep het uit naar 4-1. Björn Lange- veld maakte 4-2. Vierde klasse B. Odio-Vosmeer 6-1: Maikel van der Poel zette de ploeg uit Ossendrecht al snel op een ï-o-voorsprong. Mitchell Elen- baas bepaalde de ruststand op 2-0. Na de pauze maakte hij de derde treffer, voordat Vosmeer via Benjamin Suurland voor 3-1 zorg de. Jari de Crom maakte de 4-1; de laatste twee goals kwamen op naam van Elenbaas. MIDDELBURG - Niels Mesu maakte na een jaar absentie zijn rentree in het inline-skaten. De Middel burger was in in Emmeloord ac tief tijdens enkele ontsnappingen, maar kon geen definitieve bres slaan. Hij werd achttiende. Zijn broer Erwin sprintte naar de vijftiende stek. In de wedstrijd van de B-rijders, die tien ronden eerder finishten, werd Dick Hoogstrate uit Yerseke vijfde. Zijn plaatsgenoor Rico van Damme werd dertiende. In de sprint tus sen twee ontsnappers versloeg Crispijn Ariëns uit Wolvega Gary Hekman uit Gramsbergen. In Oldebroek reed Gary Hekman een dag later naar de zege. Niels Mesu werd in de laatse bocht door het peloton gegrepen. Hij eindigde net als zijn broer in het peloton. Bij de B-rijders werd Dick Hoogstrate negende. door Wim de Vos KOEWACHT - Timo de Jong had zich voor aanvang van dit seizoen twee doelen gesteld. Dat waren de Wim Hendrikstrofee van afgelopen zaterdag en later de strijd om het Nederlands kampioenschap. De eer ste kon de Goesenaar afgelopen za terdag al op zijn buik schrijven. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Door het gelijkspel tussen Animo en Game'78 werd De Schelde zaterdag de lachende derde in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompetitie. Het won zelf namelijk met 6-0 van Asoc. Dekkers maakt zijn naam waar door Willem Adriaansens Robbe Vangheluwe (tweede) De overige Zeeuwse renners: 5. Michel Stroosnijder 8. Jimmy de Bruyn 20. Dimitri Mulder 41. Eloy Raas 49. Jacob Wijnstra 53. Roy Gijzel 60. Dylan de Kok 73. Dennis Raadtgever 83. Thymen Braem 94. Pieter Vette De kei voor de winnaar van het kasseienklassement De Wim Hendriks Trofee kent, net als Parijs-Roubaix, naast de dagze ge een heus kasseienklassement. Op de kasseienstroken wordt ne gen keer zes punten verdeeld: één voor de nummer drie, twee voor de nummer twee en drie voor de win naar van de sprint. Winnaar van dit klassement werd 'man van de wedstrijd' Bob Schoonbroodt. door Bob Maes MIDDELBURG - Vierdeklasser Jong Ambon sloeg gisteren een flater op bezoek bij Groede. De hekkenslui ter boekte zijn eerste zege van het seizoen: 4-2. In de vierde klasse A leed Vosmeer zijn 23e nederlaag van het seizoen. CADZAND - Gedeputeerde van sport Ben de Reu heeft gisteren het Zeeuws beachsportseizoen geopend. Hij deed dat tijdens de Moio Masters in Cadzand. Tijdens de Moio Masters werden er allerlei strandsporten gepresenteerd. Ne- denvoudig Nederlands beachvolleybalkampioene Rebekka Kadijk (foto) gaf verschillende clinics, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36