Grace Garner zet Britse traditie voort Clubteams trekken aan de bel SPORT 33 Borstcrawl past beter bij de motoriek van het kind. Dat leren ze sneller. Eigenlijk is het gek dat Nederland nog met schoolslag begint. In veel andere landen gebeurt dat niet meer." Jacco Verhaeren, hoofdcoach van het Austra lische zwemmen, in Trouw. „Mijn manier van scouten is kijken naar techniek, visie, kracht en snelheid. Ik wil mentaliteit zien en karakter. Ik sta tussen de talenten op het veld en spreek ze toe. Alleen scouten, een formulier invul len en weg, dat kan ik niet." De 79-jarige voetbalscout Piet de Visser in de Volkskrant. „De Olympische Spelen bleken al lang te zijn afge lopen. Ik zag later bij Studio Sport ook trainers bij clubs langs de kant staan, dat ik dacht: zit-ie nu daar?" Ex-international Dick Nanninga in de Volks krant. Hij lag vijf maanden in coma. „Iedereen vindt het mooi: Rotterdammers, Hagene zen en zelfs mensen uit Amsterdam laten weten het prachtig te vinden dat is afgerekend met de ar rogantie uit de hoofdstad." Oud-schaatser Erben Wennemars in het Al gemeen Dagblad. den er alles aan om Garner op af stand te houden, maar dat lukte niet. De Britse kwam in de eerste bonificatiesprint als eerste over de streep, goed voor drie secon den, en in de eindsprint werd ze tweede, wat haar vier seconden opleverde. De Deense wereldkam pioene Amalie Dideriksen won de etappe. De tweede etappe had ze ook al gewonnen. Grace Gar ner won bijna alle klassementen: dat voor de beste jongere en van de tussensprints en ook het pun tenklassement was voor haar. Het ploegenklassement ging naar de Belgen. In het eindklassement ging de tweede plaats naar Jeane Kore- vaar, Chanella Stougje van wv Ahoy werd derde. Denise Gunst werd 23e, Lindy van Anrooij 33e. Grace Garner verbeterde de pres taties van haar zus Lucie, die twee jaar geleden de laatste etappe won, maar in het eindklassement geen hoge ogen gooide. Lucie Garner, de vriendin van veldrijder Lars van der Haar, fi nishte zaterdag als veertigste in de vrouwenkoers. Ze komt uit voor Giant-Shimano, waarvoor ook Kirsten Wild rijdt. De jongens junioren streden giste ren in één rit om de zege. Julius van den Berg (Purmerend) won de sprint van de kopgroep van ze ven. Maurits de Waal (Kloetinge) was de beste Zeeuw. Hij werd ne gende op 26 seconden. In de Omloop van Borsele werd za terdag opnieuw duidelijk dat de grote successen in het vrouwen- wielrennen ook een keerzijde heb ben. Dankzij onder meer de wereld titels van Marianne Vos en Ellen van Dijk worden de budgetten bij profploegen steeds verder opgetrok ken. Het betekent dat het gat met de gewone clubteams steeds groter wordt. „De verschillen tussen clubteams die jaarlijks 10.000 euro te beste den hebben en de profteams die een budget van misschien wel een miljoen hebben zijn onoverbrug baar", vindt Gerrie Sijnesael, ploeg leider van Endura Lady Force. „Voor onze meiden is het rijden van dit soort wedstrijden niet leuk meer. Ze studeren of werken en moeten tegen fullprofs rijden. Ze zijn al blij als ze de finish halen. De lol gaat er zo vanaf. Als het zo door gaat, haken er een heleboel af." Sijnesael is niet de enige die zijn nood klaagt. Meerdere ploegleiders zijn ontevreden. Ze voelen zich pro- mammavulling en vragen zich af of ze nog wel in dit soort wedstrij den moeten starten. „De toppers sprintten in 's-Heerenhoek naar de eerste bocht, vier kilometer verder op, trokken daarna nog hard tien ki lometer door en de helft van het pe loton was weg. Ik snap dat wel, want dan hebben ze de ruimte. On ze meiden weten dat het gaat ge beuren en kunnen er niets tegen doen", aldus Sijnesael. Sijnesael en zijn collega's pleiten voor een hernieuwde opzet van de clubcompetitie. Het woord zegt het al: wedstrijden voor alleen club teams. Dit jaar zijn er slechts twee, er moeten er veel meer komen. Sijnesael: „In kermiskoersen wordt het ook steeds minder leuk. Daar rijden die profs tegenwoordig ook al mee. Ze gaan met alle prijzen naar huis." „Mijn moeder houdt nog altijd alles van me bij, al leen met de gele kaarten is ze al een paar seizoe nen geleden gestopt." „De hele Kuip, vijftigduizend man, zwaaide naar me en schold me verrot. Man, daar kon ik gewoon van genieten." ADO-verdediger Tom Beugels- dijk in Voetbal International. „Lasse is een nep-Deen. Hij woont onderhand lan ger in Nederland dan in Denemarken. Heeft een Nederlandse vrouw, Nederlandse kinderen. We hebben dus vierenhalve Deen bij het eerste elftal van nu." Ajacied Nicolai Boilesen in Voetbal Interna tional. In 2010, 2011 en 2012 ging de eind zege ook naar Britse rensters: Lau ra Trott, in Londen op de baan winnares van twee olympische medailles, Hannah Barnes en Eli nor Barker waren toen achtereen volgens de winnaars. Nicky Zij laard onderbrak vorig jaar die reeks en nu herstelde Grace Gar ner dus de orde. Wielrennen kan in Groot-Brittan- nië op steeds meer belangstelling en steun rekenen. Een talent als Grace Garner wordt volop ge steund door haar bond. Ze gaat van trainingskamp naar trainings kamp en ook op andere vlakken ontbreekt het haar aan niets. De Britse won in 's-Heerenhoek geen van de drie etappes, "maar was wel steeds voorin te vinden. Vrijdagavond werd ze tweede in de tijdrit, één seconde achter Jea ne Korevaar van wielervereniging Jan van Arckel. Die marge- kon ze zaterdag niet goedmaken, maar gisteren deed ze dat dubbel en dwars. Korevaars Zeeuwse ploeg genoten Denise Gunst (Yerseke) en Lindy van Anrooij (Kapelle) de niet aan om vroeg op kop te ko men", verklaarde Kirsten Wild een van haar zeldzame sprintne- derlagen van dit seizoen. De uit val van Ellen van Dijk was er voor haar te veel aan. Voor Van Dijk, die twee jaar gele den zowel de tijdrit als de rit in lijn van de Omloop van Borsele won, was het een kamikaze-actie. „Er zat niet veel meer achter, maar ik moest wat. De sprint zou ik zeker niet winnen. Vrijdag in de tijdrit ging het al niet lekker en toen ik vanmorgen opstond, voelde ik me gewoon slap. Als je dan eenmaal op de fiets zit, valt het allemaal wel mee, maar goed voelde ik me de hele dag niet." Uiteindelijk werden slechts 59 van de 175 gestarte rensters geklas seerd. Al na twee kilometer wa ren velen kansloos. Op jacht naar een goede positie na de eerste bocht, bij het Klompenkot tussen 's-Heerenhoek en Borssele, ont stond in het midden van het pelo ton een valpartij. Tientallen rensters liepen daar al achterstand op. Een van hen was Mathilde Matthijsse uit Schore, die met een kapot stuur niet ver der kon. Ook Annemarie Pasveer uit Arne- muiden, Simone Cornelisse uit Sint Laurens, Jamie de Jong uit Goes en de voormalige Zeeuwse Anne Terpstra werden al snel te ruggeworpen. De harde wind en het hoge tempo waren voor de meeste rensters een onoverkome lijke scherprechter. MAANDAG 28 APRIL 2014 wint Omloop door Koen de Vries 'S-HEERENHOEK - Voor de rensters van de Zeeuwse formatie Endura Lady Force duurde de Omloop van Borsele veel te kort. Voor twee van de zes - de Nieuw-Zeelandse Kirs- tie James en Simone Cornelisse uit Sint Laurens - was de koers al na twee van de 120 kilometer over. Na twee grote valpartijen konden hun fietsen op de auto. De laatste drie rensters werden na 72 kilome ter uit koers genomen. door Koen de Vries 'S-HEERENHOEK - Na een onderbre king van een jaar zetten de Britse junioren-wielrensters de traditie in de Omloop van Borsele voort. Gis termiddag liet Grace Garner (16) uit Leicester zich tot eindwinnares van de driedaagse kronen. Emilie Moberg. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33