Verkerk kan niet juichen om zilver op EK judo a3 mi SPORT 31 Dolgelukkig was Verkerk (28) niet met haar tweede plaats. Ze zit in een fase van haar carrière dat ei genlijk alleen goud een verrijking betekent. Tweede op een EK was ze vier jaar geleden al. Het was destijds de bevestiging van haar capaciteiten, acht maanden nadat ze verrassend in haar eigen stad wereldkampioen was geworden. Tcheumeo moet het vooral van haar kracht hebben. In het eerste deel van een gevecht probeert ze als een tornado over een tegen stander heen te denderen. „De eerste twee minuten was het over leven, daarna wilde ik aan judoën toe komen", aldus Verkerk. „Maar het ging niet zoals ik wilde. Ze is gewoon heel sterk." Het kwam ongunstig uit dat Ver kerk halverwege het gevecht ver zorging nodig had aan haar hand, waardoor Tcheumeo op adem kon komen. Die had vervolgens weinig moeite de aanvalspogin- gen te pareren. „Het is heel zuur als je zo dichtbij een titel bent." De zilveren medaille is voor Ver kerk toch een signaal dat ze op de goede weg is. Want haar leven werd enkele maanden geleden op zijn kop gezet toen ze van tech nisch directeur Ben Sonnemans kreeg te horen dat Chris de Korte haar niet langer tijdens toer nooien mocht begeleiden. Een for se tegenvaller, want Verkerk kon met de 76-jarige topcoach lezen en schrijven. In haar speurtocht naar een opvol ger hoefde Verkerk niet ver te zoe ken. In dezelfde sportschool (Bu dokan Rotterdam) als waar De Korte les geeft, loopt bondscoach Marjolein van Unen rond. Het tweetal werkte in de begeleiding van Verkerk al veel samen. „Maar ik ben nu leading in het project", legt Van Unen het ver schil uit. „Chris blijft betrokken bij Marhinde. Daar ben ik voor stander van, die band moet je niet EK JUDO in één keer afkappen." Het beleid, waarbij judoka's al leen nog maar mogen worden be geleid door coaches die door de bond zijn aangewezen, heeft veel kritiek opgeleverd. „Maar we wa ren toe aan nieuwe impulsen", al dus Van Unen. „En van de centra le coaches waar we voorheen mee werkten, was maar een handjevol van topniveau. Het nieuwe beleid is yoor coaches als Chris de Korte en Ben Rietdijk zuur, maar we moeten verder. Hoewel ik begrijp dat dat in sommige situaties heel vervelend is. Maar verandering brengt nou eenmaal emotie met zich mee." Waarbij Van Unen zich om Mar hinde Verkerk nog het minst druk maakt. „Zij is inmiddels 28 en heel goed in staat om zelf uit te maken wat ze doet. Zij bepaalt voor een groot deel zelf wanneer ze periodiseert, wanneer ze maxi- maalkrachttraining doet en op welke toernooien ze wil pieken." Klitsjko blijft wereldkampioen Profbokser Vladimir Klitsj ko heeft in Oberhausen zijn tienjarige hegemonie in het zwaargewicht gecontinu eerd. De Oekraïner (38) was veel te sterk voor zijn Austra lische uitdager Alex Leapai. De titelverdediger besliste in de vijfde ronde het ge vecht met een zware knock out. Daardoor bleef Klitsjko titelhouder van de WBA, IBF en WBO. Voor Klitsjko was het zijn 62e zege in zijn 65e profpartij. Cavendish wint openingsrit Türkije De Brit Mark Cavendish heeft de eerste etappe van de Ronde van Turkije ge wonnen. De rit over 147 kilo meter begon en eindigde in de badplaats Alanya. Caven dish versloeg in de massas print de Italiaan Elia Viviani en Theo Bos van de Belkin- ploeg. Middelburger Nick van der Lijke (Belkin) werd 132e in dezelfde tijd als etappewin naar Cavendish. HAGEN Minderhoud wint kür in Hagen Hans Peter Minderhoud heeft op de slotdag van het concours hippique in de Duitse plaats Hagen de kür op muziek gewonnen. De dressuurruiter uit Westka- pelle werd voor zijn optre den met de hengst Glock's Romanov beloond met 76,475 procent. Daarmee bleef hij de Zweed Patrik Kittel (Deja 5) voor: 76,025. Zaterdag in de Grand Prix waren de rollen nog omge draaid. Nishikori volgt Nadal op De Japanse tennisser Kei Nis hikori heeft het ATP-toer- nooi van Barcelona gewon nen. De 24-jarige Aziaat was in de finale veel te sterk voor de Colombiaan Santia go Giraldo: 6-2 6-2. Nishikori volgt op de erelijst Rafael Na- dal op, die het toernooi acht keer won in de laatste negen jaar. De Spanjaard werd ech ter uitgeschakeld in de kwartfinales, door zijn land genoot Almagro. Kustmarathon heeft 1500e deelnemer De Zeeuwse Kustmarathon heeft zijn 1500e deelnemers binnen. Het is de Belg Rob Smolders uit Dessel-Wit- goor. Hij schreef zondag in. De Kustmarathon wordt za terdag 4 oktober gelopen. De Ladiesrun en de Wandel marathon zijn al volgeboekt. Voor de Kustmarathon zijn 2000 startbewijzen beschik baar. Ook voor de mountain- biketocht en de kidsrun kan nog ingeschreven worden. MAANDAG 28 APRIL 2014 Australisch kampioen Simon Gerrans verslaat in de sprint in Ans onder meer de Spanjaard Valverde (rechts), die tweede werd. foto Tim de Waele/Hollandse Hoogte *3 door Arnold Aarts jHK MONTPELLIER - Marhinde Verkerk blijft maar prijzen verzamelen. De Rotterdamse judoka veroverde op de laatste dag van hét EK in Mont- pellier het zilver in de categorie tot 78 kilo. Alleen de Fran^aise Audrey Tcheumeo was voor het fanatieke thuispubliek te sterk. Guusje Steenhuis miste in de klas se tot 78 kilo het brons. De beslis sende partij verloor ze van de Hon gaarse Joo. Roy Meyer eindigde in de klasse boven honderd kilo als zevende. In de herkansing verloor hij van de Georgiër Mariasjvili. Noël van 't End (90+) kwam niet verder dan de tweede ronde. Hij verloor van de Hongaar Toth. QBERHAUSEN ALANYA BARCELONA ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31