Van der Vleuten pakt titel op bekend terrein Nu ook Ronald Mulder in de lappenmand I Drie op een rij voor Marquez in Argentinië - - 30 RT WIELRENNEN Australiër Simon Gerrans is de favorieten de baas in een niet verwachte eindsprint in Luik-Bastenaken-Luik. B= Van der Vleuten verdedigde in het tweede parkoers zijn voor sprong met succes. Ditmaal liet hij alle hindernissen intact, Dub beldam deed met Zenith FSN het zelfde. De ene balk die de Twent se routinier in de eerste omloop aftikte, kostte hem het goud. Hij ging sinds het jachtspringen van donderdag aan de leiding. Voor de familie Van der Vleuten was het de eerste nationale titel. Ook vader Eric won nog nooit. De vreugde was dan ook groot. „Ik heb hier mijn roots. Tijdens de ereronde bleef het publiek maar applaudisseren. Dan merk je dat ik, ook al woon ik nu in Someren, een kind van Mierio ben. Deze ti tel wilde ik altijd al hebben. Ik ben ongelooflijk blij dat het nu ge lukt is. Het moest een keer gebeu ren", zei 'Vleut-junior', die zijn toppaard Verdi rust gunde na de zware wereldbekerfinale in Lyon. Daar werd hij zesde. Dubbeldam had snel vrede met de uitslag. „Natuurlijk mag ik even balen. Maar als realist moet ik supertevreden zijn met mijn paard. De eerste dag winnen, de tweede wedstrijd foutloos en nu een fout op een oxer, de uit sprong van een dubbel, en dat was mijn schuld." Het brons was voor Frank Schut tert (Winchester HS). De ruiter uit Ommen begon vrijdag met een achterstand van 4,62 strafpun- ten aan het tweede onderdeel en deed daarna niets meer verkeerd. Terwijl Van Beek op Koningsdag met een flinke brace om haar knie door de' stad strompelde, ging Ronald Mulder in Gross Ge- rau hard onderuit in de series van de 500 meter tijdens het interna tionale Speedskating-Kriterium, meetellend voor de Europa Cup. Een scheur in het spaakbeen van de linkerpols was het resultaat van de valpartij, alsmede een flink geschaafd achterwerk. Ver der onderzoek moet nog uitwij zen of het inderdaad alleen een scheurtje in het spaakbeen is. „Eerst een week gips en dan kij ken we verder", zegt Mulder. „Er staat vier tot zes weken voor. Maar ik ben een gezonde jongen, dus ik ga voor vier en het liefst nog wat minder. Maar dat heb je natuurlijk niet helemaal zelf in de hand. Ik doe er gewoon alles aan zo snel mogelijk te herstellen." Mulder viel in de tweede serie van de 500 meter, toen hij uit ba lans raakte nadat een Portugese concurrent hem zonder opzet raakte bij het uitkomen van de laatste bocht. Mulder liet een dag eerder zien in vorm te zijn. Op de 300 meter ver brak hij het Nederlands record en zette een tijd van 23,739 seconden neer. Dat was overigens niet ge noeg voor de winst, want de Duit se thuisrijder Albrecht had 23,299 nodig. Mulder werd tweede. ANS - De finishstraat in Ans is ver re van mooi, maar wel erg breed. Dat laatste is niet de reden waar om Luik-Bastenaken-Luik er de eindstreep heeft getrokken. Inte gendeel. De Cote de Saint Nicolas en de klim naar de Rue Jean Jau- res in het hoger dan Luik gelegen Ans moeten verhinderen dat er massaal gespurt wordt om de ze ge- Toch stoomde gisteren een groep van veertig renners op naar Ans. Met Simon Gerrans won de snel ste van het stel. De 33-jarige Au stralische kampioen won twee jaar geleden Milaan-Sanremo. Ook al in de sprint. „Maar dit isr de mooiste", jubelde hij. Vooral omdat hij de honderdste editie van de monumentale Arden nen-klassieker had gewonnen. „Daarmee laat ik mijn naam ach ter in de geschiedenisboeken." Gerrans zal het daarnaast prach tig hebben gevonden dat hij ein delijk zijn lievelingskoers won. „De Amstel Gold Race past meer bij mijn kwaliteiten, maar dit is de wedstrijd van hart." Tot dusverre viel het voor hem niet mee om daarin de echte spe cialisten het nakijken te geven. Luik-Bastenaken-Luik is vooral de laatste decennia ontworpen om het crème de la crème van de explosieve hemelbestormers te zien winnen. Zegevieren in Ans was bijna nooit een toevalstreffer. Tegen toppers in topvorm was niets te beginnen. Even leek het erop dat Daniël Martin gisteren tijdens de slotgalop op weg was naar het pro longeren van zijn zege. Tot hij on deruit ging in de laatste bocht. „Op zo'n dag als vandaag moet je ook geluk hebben", wist Gerrans, die de Ier moeiteloos kon ontwij ken. „A'nderen werden wel gehin derd door zijn val." Gerrans gaf daarnaast aan dat hij in de zone van de cruciale heuvels (Redoute, Forges, Roche-aux-Faucons) be paald niet de beste benen had. „Mijn ploeggenoten bleven me echter steeds aan de voet van die klimmen afzetten. Dat gaf me het zelfvertrouwen om door te gaan." Nummer drie Michal Kwiatkows- ki had naar eigen zeggen juist de beste benen die hij ooit had ge had.' Maar ook de Pool besefte dat hij die het best kon sparen voor de eindsprint. Luik-Bastenaken-Luik bleef een gesloten koers. Voor de kijkers was het na de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl een nieuwe saaie vertoning. In de Ardennen tekent zich meer dan in de vlakke re, Vlaamse koersen de nivelle ring aan de bovenzijde af. Heel veel teams zijn in staat in de breedte een sterke troepenmacht rond hun kopman te bouwen. Verschillende toppers probeerden met een aanvalsstoot iets te force ren op één van de beroemde hel lingen. Eenmaal boven zagen ze steeds een grote sliert volgers. Wind en kasseien zijn in het hui dige wielrennen een effectievere manier om de boel op stelten te zetten dan een gemiddelde Arden- se helling. En dus bleef Orica vol harden in de tactiek om alles te zetten op de sprintkansen van Gerrans. „Er was geen plan B", verzekerde de Australiër. „Ik wist wat me te doen stond", zei Pieter Weening dan ook over het moment waarop de grote groep de twee aanvallers van de Saint-Nicolas (Pozzovivo en Caru so) niet zomaar te pakken kreeg. De Fries schakelde enkele tandjes bij en maalde op de hem bekend wijze naar boven. Weening kreeg het gat niet helemaal gedicht, maar wel ver genoeg om Gerrans de laatste jump naar zijn mooiste zege te doen maken. MINNAARD RIJDT-145 0lLiOMiET£R AAM KOR ER Marquez was van poleposition ge start en reed vanaf de eerste plek naar zijn derde zege van het sei zoen toe. De kopman van het Hondateam werd op het podium geflankeerd door zijn landgeno ten Dani Pedrosa (tweede) en Jor ge Lorenzo (derde). Negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi uit Italië kwam als vierde over de finish. De Nederlandse motorcoureurs Scott Deroue en Bryan Schouten reden net buiten de punten in de Moto3-klasse. Ze zaten in het groepje dat vocht om de vijftien de plaats, maar ze moesten dat ene WK-punt laten aan Zulfahmi Khairuddin uit Maleisië. De winst was voor de Italiaanse KTM-coureur Romano Fenati. De Australiër Jack Miller, van polepo sition gestart, eindigde als derde. In de Moto2 ging de zege naar de Spanjaard Esteve Rabat. De titelfa- voriet leidde op zijn Kalex van start tot finish. Op een achter stand van ruim 2 seconden kwam de Belg Xavier Simeon als tweede over de meet. Luis Salom was met de derde plaats de tweede Span jaard op het podium. Rabat gaat in de WK-stand ruim aan de lei ding met 70 punten. Hij heeft een voorsprong van 28 punten op de De Fran^aise Audrey Tcheumeo (voorgrond) was in de finale van de klasse tot 78 kilo te sterk voor Marhinde Ver- Fin Mika Kallio. kerk. foto Hollandse Hoogte, door Cerrit Hendriksen MIERLO - Maikel van der Vleuten is in Mierio, op het terrein waar hij opgroeide, Nederlands kampioen bij de springruiters geworden. De Brabander verdrong met zijn paard VDL Groep Eureka door een foutlo ze rit in de eerste manche van het beslissende derde onderdeel Jeroen Dubbeldam van de eerste plaats. door Anton van Gerner ZWOLLE - Lotte van Beek scheurde haar kniebanden tijdens haar skiva kantie, zaterdag brak Ronald Mul der zijn pols bij een Europa Cup- skeelerwedstrijd in Duitsland. In Ans kunnen ook sprinters winnen door Ad Pertijs Marco Minnaard uit Wemeldinge reed zich tijdens Luik-Bastena ken-Luik nadrukkelijk in de kijker. De Wanty-renner ontsnapte na twintig kilometer met zes anderen en moest 145 kilometer verderop, op de Cote de Wannes, lossen. „Jammer dat ik er als eerste af- moest. Het kaarsje ging langzaam uit", keek Minnaard terug. „Toch kijk ik tevreden terug. Het was een geweldige dag, met zo veel publiek in zo'n mooie wed strijd." Minnaard staakte na 190 kilome ter de strijd, nadat het peloton hem had ingehaald. Tom-Jelte Slagter werd de beste Nederlander met de zesde plaats. Bauke Mollema werd vijftiende. TERMAS DE RIO HONDO - Op de Spaanse motorcoureur Mare Mar quez staat voorlopig geen maat in de MotoGP. De 21-jarige Catalaan won gisteren op zijn Honda ook de derde wedstrijd van dit seizoen, de Grand Prix van Argentinië op het circuit van Termas de Rio Hondo. Met de volle score van 75 punten gaat de regerend wereldkampioen fier aan kop in het WK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30