Daley Blind geeft het startschot voor viering van vierde landstitel 66 Het gaat er niet om of je oud genoeg maar goed genoeg bent Net als wij in 1995. TECHNISCH DIRECTEUR Volgens de technisch directeur van Ajax speelde geluk geen rol in de jacht op de 33e landstitel. 26 Persoonlijke prijs Frank de Boer Muller reikt schaal uit Ajax in select gezelschap AMSTERDAM - Verlang van Mare Overmars geen oceaan van woor den om zijn blijdschap over de vierde landstitel op rij te beschrij ven. De technisch directeur van Ajax ziet succes als een middel om de week door te komen. Als het uitblijft, verliest zijn wereld direct aan glans. Lukt het wel om te presteren, dan schijnt de zon in zijn hoofd- Hij noemt het een sou venir uit zijn tijd als topspeler. Genieten kan Overmars wel dege lijk, al ligt zijn ondergrens van na ture hoog. Het moet in zijn ogen altijd beter. Dit seizoen kan zijn goedkeuring net wegdragen. „Hoe meer je wint, hoe groter de weerstand wordt", zegt hij van achter zijn bureau in zijn kantoor tje op De Toekomst. „Het wordt telkens moeilijker. Elke club wil van je winnen, iedere speler wil zich bewijzen tegen Ajax. Dat maakt het voor ons dubbel zo zwaar. Al kan de uitvoering veel beter." Overmars, een liefhebber van spectaculair voetbal, ziet geen ob stakels om die ambitie te verwe zenlijken. Ajax, twee jaar geleden een nieuwe weg ingeslagen, staat goed in de verf. Na een grondige renovatie is de tijd nu rijp om de inrichting op te leuken met wat luxeartikelen. „Met spelers als Da ley Blind, Joël Veltman, Davy Klaassen en Viktor Fischer heb je een mooie kern. Het is aan ons aan die groep nog meer kwaliteit toe te voegen." De ingrediënten daarvoor liggen op de jeugdacademie. „Ik ben heel gerustgesteld als ik zie wat er in de Ai, de Ai en de Bi rond loopt", vult hij aan. „Daar zit de individuele kwaliteit die wij straks allemaal graag zien in de Arena. Waarvan je zegt: dat hoort bij Ajax. Jongens met bravoure en branie. Daar schortte het dit sei zoen misschien een beetje aan. Maar zulke voetballers komen er gewoon aan." Twijfel over deze talenten, onder wie Abdelhak Nouri, heeft hij niet. „Er zitten absoluut poten tiële wereldtoppers tussen", stelt hij. De uitleg volgt direct. Als voormalige ster van Ajax, Arsenal, Barcelona en Oranje vertrouwt Overmars blindelings op zijn ken nis. „Je let niet op één maar wel dertig onderdelen. Hoe loopt ie mand? Maakt een speler aan de bal dezelfde keuzes als ik zou ma ken? Als zo'n jongen dat doet, is dat leuk om te zien." Overmars ziet dit niet als een unieke gave. Wie aan de top heeft gevoetbald, leert vanzelf kijken met een speciaal getraind oog. Frank de Boer, Dennis Bergkamp en Wim Jonk doen het ook. Deze achtergrond helpt hem eveneens spelers te overtuigen langer te blij ven. „Wij kunnen belangrijk zijn in het zoeken van een juiste club. Dan denk je: hij past echt bij dat team of die trainer. Niet nu, maar over één of twee jaar." De transfers van Christian Erik- sen en Jan Vertonghen naar Tot tenham Hotspur dienen in dit ver band als bewijsmateriaal. Over- AMSTERDAM - Ajax-trainer Frank de Boer heeft gisteren uit handen van de Amsterdamse burgemees ter Eberhard van der Laan de Frans Banninck Cocq penning ge kregen. Deze onderscheiding van de stad Amsterdam wordt uitge reikt aan personen die zich bijzon der verdienstelijk hebben ge maakt voor Amsterdam geduren de een periode van ten minste tien jaar. Van der Laan noemde het kampioenschap 'een cadeau voor de stad'. Van der Laan zei dat een van de redenen voor de onder scheiding de nuchterheid van De Boer was. ALMELO - Siem de Jong heeft gis termiddag de kampioensschaal in ontvangst genomen. De aanvoer der van Ajax kreeg het zilverwerk uit handen van Bennie Muller, die tussen 1958 en 1970 maar liefst 426 officiële duels voor de club uit Amsterdam speelde. De Jong kwam niet in actie tij dens de kampioenswedstrijd van Ajax tegen Heracles Almelo (1-1). Hij is nog niet hersteld van een hamstringblessure. Tweede aan voerder Niklas Moisander kampt met een knieblessure. Daley Blind was gisteren de aanvoerder. Hij gunde De Jong de eer. ALMELO - Ajax heeft gisteren de prijzenkast gevuld met de 33e landstitel. Slechts vier Europese clubs werden vaker kampioen van hun land. Glasgow Rangers veroverde de Schotse landstitel liefst 54 keer. Linfield werd 51 keer kampioen van Noord-Ier- land. Celtic is aartsrivaal Rangers tot op negen titels (45) genaderd. Olympiakos was dit seizoen voor de 41e keer de beste van Grieken land. Benfica heeft evenals Ajax 33 landstitels gewonnen. Real Ma drid, Anderlecht en Sparta Praag kunnen dit seizoen op gelijke hoogte komen met Ajax. de de mobiele telefoon van Joël Veltman als stereo-installatie. De verdediger draaide toepasselijk het nummer Helemaal Naar De Klote van The Partysquad, terwijl blikken bier op een dienblad naar binnen werden gedragen. De spe lers stortten zich zo gretig op de alcoholische versnapering, dat de helft nog snel even een toilet op zocht voordat ze in de bus stap ten. Niemand hechtte nog waarde aan het verloop van de wedstrijd, waaruit De Boer na ruim een uur de angel haalde. Hij gebaarde niet meer te jagen op een doelpunt, maar genoegen te nemen met een (salon)remise. Heracles werkte dankbaar mee. Met het vreemde schouwspel kon iedereen goed le ven. Op technisch directeur Mare Overmars na. Al verliet de ex-spe ler in een opperbest humeur het Polman-stadion. De stoet, bestaande uit twee bus sen - de ene voor de wedstrijdse lectie, de andere voor de reserves - zette onder luid applaus van honderden omstanders koers rich ting Amsterdam. Daar wachtte Ajax op het terrein naast de Are na een grootse huldiging en na af loop daarvan een besloten feest. Tijd voor relativering wilde nie mand nemen, zoals Schone tref fend aangaf. „Ik hoop dat er aan boord voldoende drankjes zijn", zei hij met een knipoog. Trainer Frank de Boer had min der tijd nodig. Toen scheidsrech ter Pieter Vink het duel met Hera cles Almelo (1-1) affloot, maakte de kenmerkende frons op zijn voorhoofd plaats voor een grote grijns op zijn mond. Hij balde zijn vuist, lachte en omhelsde zijn assistenten Hennie Spijker man, Carlo L'Ami en Dennis Berg kamp. Jaap Stam, niet in de dug-out, voegde zich niet veel la ter bij zijn collega's. De voetballers moesten zichtbaar even wennen aan het idee. Frus tratie over het uitblijven van een revanche na het bekerechec tegen PEC Zwolle (5-1) stond een uit barsting van euforie kortstondig in de weg. Niet Ajax maar Hera cles, dat zich door het gelijkspel handhaafde in de eredivisie, leid de de dans. Toen het ereschavot eenmaal stond en oud-speler Ben nie Muller de schaal uitreikte aan Siem de Jong, kwam iedereen voorzichtig los. Lasse Schone, die Ajax uit een vrije trap op voorsprong zette, spoot champagne in het rond. Jas per Cillessen schonk zijn bloe men aan zijn moeder. Blind ren de rond met de schaal. Bergkamp keek van een afstandje tevreden in het rond. De Boer nam een selfie om zijn succes te delen met de thuisblijvers. Al snel verplaat ste het feestje zich naar de cata comben. Het strakke schema stond weinig improvisatie toe. In de kleedkamer van Ajax dien- Overmars door Geert Langendorff Mare Overmars Feest op het veld van Heracles nadat scheidsrechter Pieter Vink voor het Daley Blind spuit een fles leeg na afloop van het 1-1-gelijkspel in Almelo. De gelegenheidsaanvoerder bood de ge- einde hééft gefloten. Ajax is kampioen, foto Tom Bode/VI Images blesseerde eerste aanvoerder Siem de Jong de eer om de kampioensschaal op te halen, foto Tom Bode/VI Images door Geert Langendorff ALMELO - Met een lange sprint naar het vak met meegereisde fans gaf Daley Blind in het Polman-sta dion officieus het startsein voor het feest voor het kampioenschap van Ajax. Het tonen van de schaal aan de meute op de tribunes haal de het laatste restje terughoudend heid weg. Het besef de landstitel voor de vierde keer op rij te heb ben gewonnen, drong in één klap tot de spelers door. Frank de Boer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26