Roep om aanpak bierkoerier Man (91) rijdt in kanaal bij Rilland en overlijdt Stedentrip Gent 4 en 5 16 en 17 Autovaipntie Editie: Walcheren Lasse Schone: „We hebben iets te vaak gelijkgespeeld, maar we waren ook moeilijk te verslaan." Mare Overmars: „Jongens met bravoure en branie. Daar schortte het dit seizoen misschien een beetje aan." Daley Blind: „Ik ben heel trots op deze ploeg. We hebben het toch weer laten zien." Frank de Boer: „Ik ga ervan uit dat ik volgend seizoen weer bij Ajax trainer ben." Vorig jaar bleek al uit onderzoek met mysteryshoppers dat 15-jari- gen zonder problemen aan drank konden komen. Bierkoeriers, enigszins vergelijkbaar met pizza koeriers, geven doorgaans alcohol gewoon af, zonder naar leeftijd of identiteitsbewijs te vragen. Dit jaar is alle drankverkoop aan jongeren onder de 18 jaar verbo den. „Ik heb geen aanleiding te veronderstellen dat de leeftijds controle onder bierkoeriers er be ter op is geworden", zegt STAP-di- recteur Wim van Dalen. Webportals als www.biernet.nl en bezorgmijnbier.nl zien het aan tal bierkoeriers stijgen. Biernet.nl telt 73 koeriers op de site, bezorg- mijnbier.nl 150. „Er komen er elke maand gemiddeld twee bij", zegt Jeroen Jaspers van Jaspers Media, dat biernet.nl exploiteert. Ook sites als Drankgigant.nl en Drankdozijn.nl, die drank voor stuntprijzen verkopen, groeien, constateert Michael Davidson, hoofdredacteur van het Slijters vakblad. „Zij kopen producten in het buitenland in, tegen lagere ac cijnzen, om ze door te verkopen op de Nederlandse markt." De controle op naleving ligt nu bij de gemeenten. „Het zou lande lijk opgelost moeten worden, maar er is geen goede systema tiek. En als dat er niet is, zou er een totaalverbod moeten komen", aldus Van Dalen van STAP. RILLAND - Een 91-jarige man uit Bergen op Zoom is zaterdagnacht overleden nadat hij met zijn auto te water was geraakt in het Schel- de-Rijnkanaal vanaf de Oostelijke Kanaalweg bij Rilland. Op een telefoontje van een langs varende schipper, die kortstondig twee rode lichten in het water zag, snelden de hulpdiensten toe. Het slachtoffer werd gevonden, gereanimeerd en naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom gebracht, waar hij kort daar na overleed. De auto is uit het water geta keld, nadat eerst gezocht is naar eventuele andere slachtoffers; die zijn niet aangetroffen. De politie heeft onderzocht hoe de man te water is geraakt; daar bij zijn geen sporen van een mis- DESTELLING UW MENING 416 reacties MAANDAG 28 april 2014 Kras.nl/52731 of bel 0900-9697i5cPm Koningsdag vol oranje vertier 256e jaargang nr. 99 Los nummer €1,95 Abonneeprïjs 1,07 !o Hollandse Hoogte door Lilian Dominicus UTRECHT - De verkoop van alcohol via internet moet worden verbo den, vindt het Nederlandse Insti tuut voor Alcoholbeleid STAP. Op dit moment is er geen enkele con trole of via deze bedrijven drank aan minderjarigen wordt geleverd. Ajax is een kampioen zonder glans Reageer op pzc.nl Koning Willem-Alexander heeft het goed gedaan in zijn eerste jaar EENS St*I I ONEENS 18% Het 3-sterren Ibis Sint Baafs Kathedraal ligt in het centrum. Inclusief ontbijtbuFFet, 1 x flesje water en 1 x zoetigheidje InclusieF 1 x boottocht, stads map en boekje 'Cent in the pocket' Klantbeoordeling 8,3 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1