Grootscheepse controle van politie en marechaussee bij motorclub Koningsdag 2014 En dat is drie? Zeuro's Meireces AMPING VAN NEDERLAND 14 ZEELAND De Zeeuwse Zetel maandag Ik zat in de trein van Am sterdam naar Weesp. De coupé «stroomde vol met mensen die Koningsdag hadden gevierd. De laatste zit plaatsen werden ingenomen door de helft van een groepje Marokkaanse jongeren, de rest bleef staan in het gangpad. „Hoe kan het dat ik veel knap per ben dan de andere mannen in deze trein, maar dat ik geen vrouw bij me heb?", vroeg de jongen die schuin tegenover me was gaan zitten - duidelijk de gangmaker van het stel - zich hardop af Té hard, overdui delijk met de bedoeling dat ie dereen het zou horen. Zijn ogen twinkelden en hij keek me vorsend aan. Zijn vrienden lachten.' „Ik heb zeker driehonderdtwin tig meisjes aangesproken, maar niemand wilde met me mee", deed hij er nog een schepje bo venop. Hi) hief zijn handen in de lucht, richtte zijn blik naar bo ven en acteerde alsof hij rade loos was. „Misschien doe je iets ver keerd", antwoordde ik geamu seerd. De opmerking beviel hem wel. Hij wilde weten wat ik doe voor de kost „Journalist? Voor welke website?" En waar ik vandaan kwam. „Zeeland? Hoe praten ze daar? Kan ik dat verstaan?" Zelf werkte hij in de bouw in Volendam. „Echt, zoals ze daar met elkaar praten, je verstaat er niks van." Hij imiteerde het ge brabbel van zijn opzichter om met een knipoog te conclude ren: „Ik verstond alleen het woord salaris." Hij ging rechtop zitten, klaar voor een mededeling aan alle reizigers. „Wel Nederlands pra ten mensen. We zijn hier in Ne derland." Met een lachje zakte hij weer terug in zijn stoel. „Eigenlijk ben ik wel blij dat ik geen meisje bij me heb", ver trouwde hij me toe. „Komt haar vader thuis, moet ik weer uit het raam springen, net als vorige week. Slecht voor je en kels." Weer die ondeugende grijns. Het was maar een kwartiertje treinen. Jammer dat we er in Weesp allebei uit moesten en niet pas in Middelburg. Ik wil de best meer, meer, meer. Dit is een wekelijkse rubriek over wat voor en achter de schermen speelt in politiek Den Haag. De uitslag van de gemeenteraads verkiezingen dreunt nog steeds na. Daags na de verkiezingen stonden de gezichten bij de PvdA op somber. Niet zo gek. De consequenties zijn dan ook groot. Alleen al in Zeeland ver loor de PvdA de helft van de tien wethouders. De dramatische uit slag is de sociaal-democraten in het Haagse niet in de koude kle ren gaan zitten. Het beleid moet nog beter worden uitgelegd, is de conclusie. Zeker PvdA-Kamerle- den die er al wat langer zitten, maken zich zorgen of dat gaat lukken en kijken om zich heen. De partij bereidt zich erop voor, blijkt in de wandelgangen. Stapt er nu iemand uit de fractie dan is allereerst Henk Leenders 'aan de beurt'. Maar daarna volgt Joyce Vermue uit Schoondijke. Ze staat op de 48e plaats van de kandida tenlijst. Ze zou naast Albert de Vries (PvdA) en André Bosman (WD) het derde Zeeuwse Ka merlid worden. ermee ingestemd. Net als met het (toch) open houden van de Van Ghentkazerne in Rotterdam. Het was dan ook apart dat PvdA-Kamerlid Sultan Günal-Ge- zer afgelopen week fel van leer trok. Ze wil meer duidelijkheid van defensieminister Hennis over de financiering van de kazer nes in Vlissingen en Rotterdam. „Het is een brij van cijfers", zei ze en sloot zich zelfs aan bij D66 die het eerder 'gegoochel met cij fers' heeft genoemd. Stoere taal? D66'er Sjoerd Sjoerds- ma vond van wel. Stel dat de fi nanciën niet op orde zijn, vroeg hij, is de PvdA dan bereid- op nieuw te kijken naar de bouw van een marinierskazerne in Vlis singen en het openhouden van de Van Ghentkazerne in Rotter dam? Het duurde even voor het hoge woord eruit kwam. „Het zijn politieke besluiten waar de PvdA achter staat", zei Günal-Ge- zer. „Die draaien we niet terug. Maar de cijfers moeten duidelijk zijn." Minister Hennis hoeft zich dus geen zorgen te maken. De PvdA zeurt wel over euro's, maar zal niet bijten. Zeeland krijgt haar kazerne en die in Rotter dam blijft open. Vooruit, het vol gende overzicht over de centen moet duidelijker. Soit. Tot twee keer toe maakte de Alge mene Rekenkamer gehakt van het besluit om de marinierskazer ne in Doorn te sluiten en een nieuwe in Vlissingen te bouwen. Een (financieel) onvoldoende on derbouwd besluit, was het oor deel. Toch hebben PvdA en WD De Tweede Kamer is tot en met 12 mei met reces. De volgende Zeeuwse Zetel is er op 19 mei. Het feest werd gehouden in het clubgebouw van de motorclub aan de 's Gravenstraat. Vertegen woordigers van de motorclub wa ren vooraf geïnformeerd over de politiecontroles. De afspraken die met de motorclub waren ge maakt, werden volgens de politie netjes nagekomen. De politie had twee controlepos- teri aan weerszijde van het clubge bouw ingericht en verder werd op verschillende plaatsen in de ge meente Hulst gecontroleerd. Ruim 200 bestuurders legden een blaastest af. Vier mensen werden mee naar het politiebureau geno men voor nader onderzoek. Twee mensen zaten boven de limiet. Zij kregen een boete van respectieve lijk 360 en 500 euro. Een vrouw uit Rotterdam werd aangehouden omdat ze nog een gevangenisstraf van zes dagen had openstaan. Zij is overgebracht naar Toren tijd in Middelburg. Verder stuitten agen ten op een man die gesignaleerd stond voor een boete van 330 eu ro. Hij Voldeed de boete, maar zijn motor werd door de belasting dienst in beslag genomen. Ook werd een vermeende inbre ker aangehouden, maar later vrij gelaten bij gebrek aan bewijs. De aanpak van motorclubs (Outlaw Motor Gangs) heeft hoge priori teit bij politie, justitie en gemeen ten. Leden van deze clubs zijn op grote schaal betrokken bij crimi nele en ondermijnende activitei ten, aldus de politie. Camping als een Ernst Jan Rozendaal Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Jeffrey Kutterink Vlnr Wim Geele, Phil van Wouden, Milly van Wouden en Tanja Geelen. foto Lex de Meester door Wout Bareman Meer op: pzc.nl/zeeuwsezetel Twitter: Ojkutterink CLINGE - De politie en de mare chaussee hebben vrijdagavond con troles uitgevoerd tijdens een feest van de motorclub No Surrender in Clinge. Er werden processen-ver- baal uitgedeeld voor overmatig drankgebruik, een vrouw aangehou den die nog een straf moest uitzit ten en ook werd een motor in be slag genomen. Luit (85) en Alstje (81) Luit uit Waalwijk hebben vier jaar moeten wachten op een plek. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 14