Anywave Oud-dirigent-organist Evert Wagter overleden Asbest gevonden in Middelburgs park SCHOUWEN-DUIVELAND 35 PlancKemdael Het festival op het terrein van poppodium Brogum aan de Julia- nastraat begint woensdagmiddag li juni met Magic Steve, een goo- chelact voor kinderen. Vrijdagavond haakt Anywave aan bij het WK-voetbal, als het Neder lands elftal tegen Spanje zijn eer ste wedstrijd speelt. Het treffen kan in de feesttent op een groot scherm worden gevolgd. De en treeprijs die avond is laag: „Een vriendschappelijk prijsje voor een serieuze wedstrijd", zegt Brogum- voorzitter Frans Kruijff. Tijdens de wedstrijd gaan in de (afgeslo ten) zaal de optredens door. Zaterdag begint met de finale van Regioruis, de talentenwedstijd voor Zeeuwse muzikanten. Laatste band, zaterdag in de tent, is Claw Boys Claw. Deze vier mansformatie was populair in de jaren tachtig en negentig. De band stond op Lowlands, Ros- kilde en twee keer op Pinkpop. Met de ballad Rosie had Claw Boys Claw een bescheiden hitje in 1992. Vorig jaar kwam het al bum Hammer uit. te mijn vader Jo Linssen als eige naar van d'Ouwe Smisse. Het was toen een jazzcafé en voor velen een belangrijke ontmoetings plek." Haar man Guus beaamt dit met een brede glimlach. „Prachti ge tijden waren dat. Jo had zo'n dertigduizend lp's in de kast en maakte er elke week een groot muziekfestijn van. Eigenlijk heeft na zijn overlijden geen van de ei genaren dat nog weten te evena ren." Ingrid heeft nog altijd een specia le band met d'Ouwe Smisse: „Lan ge tijd vond ik het moeilijk om hier te komen. Het liep allemaal niet lekker met het bedrijf. Erg zonde. Maar ik heb het gevoel dat het eindelijk weer de goede kant op gaat", verzucht ze. „Evert heeft d'Ouwe Smisse in ere hersteld. Het is weer ongeveer zoals het was toen mijn vader aan het roer stond. Een dorp heeft een plek als deze nodig." PROEFLOKAAL D'OUWE SMISSE De markante inwoner van Katten- dijke stond bekend om zijn uitge sproken mening en flamboyante gedrag. De geboren Zwollenaar was sinds 1 augustus 2007 verbonden aan de Maria Magdalenakerk, maar iets meer dan een jaar geleden werd hij ontslagen als dirigent-orga nist. Hij vermoedde zelf dat zijn 'af en toe heftige emoties' daarbij wellicht een rol hebben gespeeld. Hij uitte bijvoorbeeld openlijk kri tiek op de in zijn ogen 'onfatsoen lijke handelwijze' van het paro chiebestuur rond het vertrek van toenmalig pater Paul Vanluffelen. Wagter vocht zijn ontslag succes vol aan bij de rechtbank. Wagter was ook politiek actief als steunfractielid voor GroenLinks in Goes. Hij zegde zijn lidmaat schap in 2012 echter op vanwege de perikelen die de landelijke par tij destijds parten speelden. Wag ter is 54 jaar geworden. MIDDELBURG - In Park Tooren- vliedt in Middelburg is asbest ge vonden. Volgens de gemeente is er geen gevaar voor de gezond heid. Een bezoeker van Park Toorenvliedt vond deze week ma teriaal dat asbest zou kunnen zijn. De gemeente heeft een ge specialiseerd bureau ingeschakeld voor onderzoek. Dat is gisteroch tend uitgevoerd. Het is nog niet bekend wat voor soort asbest het is. Het meeste asbest is gevonden bij de nieuwe kabelbaan in het heringerichte park. Het vermoe den bestaat dat ook in groenperk- jes bij de ingang van het park en in het gras langs de vijver asbest- deeltjes liggen. Het is niet duide lijk waar het asbest vandaan komt. Volgende week wordt be gonnen met het opruimen. Alles moet weg zijn voor zaterdag 24 mei. Die dag is een evenement ge pland voor de officiële herope ning van Park Toorenvliedt. ZATERDAG 26 APRIL 2014 PlancicenSdael door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Amsterdamse gara ge-rockband Claw Boys Claw is de topattractie zaterdagavond 14 juni tijdens het Anywavefestival in Zie- rikzee. I Drukte op het terras van proeflokaal d'Ouwe Smisse in Zonnemaire tij dens de buurtkoffie. foto Ronald den Dekker d'Ouwe Smisse opende in 1974 haar deuren onder leiding van Jo Linssen. Het begon als jazzcafé, dat met haar livemuziek en grote platencollectie bekendheid ver wierf tot ver buiten de dorpsgren- zen. In 2003 stopte Linssen definitief wegens gezondheidsklachten. Daarna volgden een aantal eigena ren, maar het lukte hen niet om Linssens eerdere succes te evena ren. Sinds maart 2013 staat Evert van Dilst aan het roer. Hij wil d'Ouwe Smisse in ere te herstellen. Vol gens de dorpsbewoners boekt hij hiermee succes. Kijkdag donderdag 1 mei tussen 16:30 uur en 17:30 uur! U kunt zich melden aan de Nassauiaan 117 en van daaruit de andere appartementen bekijken. Kijk voor meer info op www.jeStek.nl. Koopsom vanaf 95.200,- k.k. GOES - In het Leids Universitair Me disch Centrum is gisternacht oud-dirigent-organist van de rooms-katholieke Maria Magdalena- kerk in Goes en directeur-dirigent van de Zeeuwse Koorschool Evert Wagter overleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 97