Hard rijden, niet uitlopen 659, 729, 739, 819 p 1.899,€2.889 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Meer ruimte voor arbeidsmigranten in Rilland .busreizen De PZC belicht in deze wekelijkse serie ontmoetingsplaatsen in Schouwse kernen. Vandaag d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. De ontmoetingsplek versnellingen moet aanklooien. De Cauberg ging vlekkeloos, de veel steilere Keutenberg was met rei i t een 'killer'. Ik reed er op het laatste stukje, hijgend als een paard, nog maar 6,6 kilometer per uur. Maar ik hoefde niet af te stappen! Toen ik een week later veel profs tijdens de echte Amstel Gold Race ook ■stuk zag gaan op 'de Keut', was ik toch best een beetje trots. De nacht na de tocht heb ik heer lijk geslapen. En daarna? Geen cent je pijn. Gek, want op Tweede Paas dag voelde ik mijn kuiten wél, na dat ik met twee vrienden ongeveer zeventig kilometer door het vlakke Zeeuws-Vlaanderen had gefietst. In een veel hoger tempo dan in Limburg, dat wel. „Logisch", ont krachtte Bodyline-coach Bauke mijn verbazing. „Klimmen doe je met je bovenbenen, snelheid maak je met je kuiten." Over snelheid maken gesproken, ik dacht dat ik daar heel goed in was. Totdat mijn fietsmaten Anco en Guido mij uit de droom hielpen; mijn fietscom puter stond niet goed afgesteld. Ik reed, zonder ook maar een centi meter op hen uit te lopen, tien kilo meter harder. A bientöt, Raymond Hoi Sheila, Nou ben ik de beroerdste niet om jou set uderklopjes te geven, maar laat ik dat nou eens niet doen. Een dijkje opklimmen, kom op! Bergen verzetten moet je, spieren kweken! Nog maar vijf weken en het is al zo ver! Nee hoor, geini je. Ik ben best trots op je. Ook op het feit dat je al bijna twaalf kilo bent afgevallen. Dat is al meer dan mijn koersfiets weegt! Ik ben de voorbije weken vriendjes geworden met mijn rode ros op wielen. De vriendschap begon twee weken geleden in Limburg, waar ik samen met een vrienden groep ruim zeventig kilometer heb gereden. Daar kwam ik er pas echt achter dat ik aan conditie en vooral kracht heb gewonnen. Mijn licht ste vrienden gingen er heuvelop vaak als een haas vandoor, maar gaandeweg kreeg ik ze telkens weer beter in zicht. Kwestie van in het juiste verzet trappen. Met dat laatste had ik soms nog wel wat problemen, maar mede daarom reed ik Limburg. Ik wilde mijn fiets leren kennen. Ik moet er niet aan denken dat ik straks die alp op knal en de eerste kilometers met mm SPOT-goedkope voor u geselecteerd BOEK NU www.pelikaanreizen.nl/busrelzenof bel: 038- 35 45 2$ ZONNEMAIRE - Tweede paasdag. Het zonovergoten Zonnemaire is nog gehuld in diepe slaap, zo lijkt het tenminste. Toch hoor je, wan neer je de dorpskern nadert, het rinkelen van kopjes en schotels. Het geluid komt uit proeflokaal d'Ouwe Smisse. Eenmaal daar aan beland blijkt dat een flinke groep dorpsbewoners wel degelijk wak ker is. Zij verzamelen zich op het terras voor de buurtkofïïe. Evert van Dilst, sinds vorig jaar maart eigenaar van het proeflo kaal, organiseert dit evenement niet zonder reden: „Op dagen als deze zijn er altijd mensen alleen. Ik wil de dorpsbewoners dichter bij elkaar brengen. Ervoor zorgen dat ze samen dingen onderne men. Daarom houden we voor de tweede keer dit jaar het zoge noemde koffie-uurtje. Wij zorgen voor de koffie en vragen iedereen iets lekkers mee te nemen." En inderdaad, de bar staat vol met zelfgebakken taart en koekjes. Dat Van Dilst begaan is met zijn medemens, blijkt ook uit de maal tijdservice die hij kortgeleden in troduceerde. Voor 6,95 euro be zorgt hij een verse maaltijd aan huis. Hiermee wil hij de mensen die zelf niet meer in staat zijn te koken, of daar gewoon geen tijd voor hebben, een gezond maaltje voorschotelen. De vriendinnen Loes en Nellie ge nieten van de zon en hun dam pende koffie. Hoewel zij al jaren in Zonnemaire wonen, komt geen van beiden oorspronkelijk van het eiland. Dat is - denken zij - dan ook de reden dat ze elkaar jaren geleden hebben gevonden. „Als je er zelf moeite voor doet en je ge zicht regelmatig laat zien, is het best gemakkelijk om te integreren in Zonnemaire", vindt Nellie. Om hen heen stellen mensen zich aan elkaar voor, want ook al telt het dorp niet meer dan achthonderd inwoners, kennen doen ze elkaar lang niet allemaal. „Zo'n soort dorp is het niet", denkt Loes. Ie dereen lijkt dit een geschikt mo ment te vinden om zijn of haar ge zicht eens te laten zien. Een tafel verder zit Ingrid Koop man. In tegenstelling tot de ande re twee dames, is zij een Schouw se in hart en nieren. „In 1974 start- RILLAND - De Jager Detachering mag de capaciteit van het Kloos ter van Rilland vergroten van 129 tot maximaal 200 arbeidsmigran ten. Tot die conclusie komt het Reimerswaalse college van B en W na een evaluatie van de huidi ge situatie.Volgende maand moet ook de gemeenteraad groen licht geven. Een jaar geleden diende De Jager een verzoek in bij de gemeente om uit te breiden. De arbeiders worden nu nog alleen op de eer ste en de tweede etage van het voormalige hotel gehuisvest. Omdat omwonenden zich sinds de koop van het hotel door De Ja ger zorgen maakten over overlast, wilde de gemeente alvorens de uitbreiding toe te staan de huidi ge situatie op een rijtje zetten. Uit deze evaluatie blijkt dat er maar weinig klachten zijn. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Dorp heeft plek als r HoogtepuntenFlorence, Lucca, Pisa, Siena, Rome, Vaticaan, Assisi, Venetië Inclusiefj Vervoer pér luxe Comfort Class tou ringcar - Hoteloverhachtingen - Halfpension - Stadswandelingen en boottocht - Excursies excl. entreegelden - Koffie, gebak en koffietafel. •»»4 Vertrek: 16 juni, 28 juli, 8 sept, 6 okt Hotelovernachtingen - Half pension - Stadswandelingen. Vertrek 16 juni, 28 juli, 8 sept, 6 okt Hotelovernachtingen - Halfpension - Stadswandelingen - Excursies. Vertrek 30 juni, 8 sept, 6,okt Hotelovernachtingen - Overtocht Hoekv. Holland - Harwich - Haifpension. Vertrek 3 juni, 22 juli, 12 aug, 2 sept cm vnnui Hotelovernachtingen - Overtochten - Halfpension. Vertrek 16 juni, 28 juii, 8 sept, 6 okt Hotelovernachtingen - Overtochten - Halfpension. Vertrek 9,16 juni, 148,28 juli,4aug Hotelovernachtingen - Halfpension - Overtochten - Entree musea - Excursïe s Vertrek 30 mei en 29 aug al vanaf ai vanaf a^anai door Sharon van Oost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 96