44 Ik ben niet goed Alberto Stegeman gaat weer undercover MEDIA 23 KIJKTIP zondag 21.30 uur EP J buffeld. Dus nu kon ik eindelijk eens in dat kookboek kijken dat er al tien jaar stond. Dat jaar thuis was eigenlijk best genieten." Al vrij snel stak de Belgische producent Studio ïoo - bekend van K3, Het huis Anu- bis - de neus om de hoek. Berger werd in- huurd als dramacoach voor de veelal piep jonge acteurs. Aanvankelijk voor één klus, maar het beviel zo goed, dat ze er nog werkt. En zo werd ze ook gevraagd voor de rol in Prinsessia. „Ik krijg er alle kansen. Als ONM nog langer had geduurd, had ik dit al lemaal misschien niet meegemaakt." Prinsessia is een suikerzoete serie voor meis jes van 3 tot 10 jaar over een prinsessen- school. Berger speelt de wat onhandige di rectrice juf Flora. Is Prinsessia een soort K3 met kroontjes? „Ik denk dat de fans van K3 ook van Prinsessia zullen houden, al is het toch weer heel iets anders. In Vlaanderen is het al op de buis. Daar loopt het erg goed. Ik ben heel blij met deze rol. Het is heerlijk zelf weer te spelen." Intussen werkt ze ook als coach aan de Duitse jeugdserie Hotel 13, die ook bij Stu dio 100 wordt opgenomen. Ze heeft zelf de Duitse nationaliteit, dus ze kon er maan denlang in de taal van haar ouders werken. „Ik ben eigenlijk een beetje van alles", lacht ze. „Ik woon inmiddels langer in Vlaanderen dan ik ooit in Nederland heb gewoond. Ik ben Duitse, mijn kinderen spreken Vlaams, mijn familie woont in Duitsland en mijn man is Algerijns. Ik ben een kameleon. Ik voel me overal een beetje thuis. Een mens moet zijn eigen geluk ma ken, waar je ook woont." in het verkopen van mezelf. Ik heb niet zo'n groot ego Ze woont inmiddels al 25 jaar in België, waar ze bleef han gen nadat ze er de toneel school volgde. Als ze in Ne derland is, wordt ze echter nog steeds herkend. 'Jij bent van Goede tijden slechte tijden, toch?' Actrice Bettina Berger (1967), bij het grote publiek bekend als Renée Couwen berg - maar dan in soapserie Onderweg naar morgen, vertelt het met een grote grijns. Ze is geen steek veranderd. Dezelfde open blik, dezelfde bos rood haar. De reacties op haar terugkeer op de buis, met haar rol in Prinsessia, hebben haar wat overdonderd, vertelt ze. „Ik ben dus nog niet vergeten, fijn om te merken hoor. Er kwamen heel veel aanvragen voor interviews binnen. In België moest ik even uitleggen: ik heb ooit in een soap gespeeld..." Tot 2005 was ze dagelijks op de buis als gynaecologe Renée Couwenberg in ONM. Tot de serie bij BNN terechtkwam en die omroep drastisch wilde verjongen. Het was exit voor Berger en in feite het einde van haar actieve acteerloopbaan. Op een enkele theaterrol en een rol in de musical The full monty na. Ook gastoptredens in jeugdseries Spangas en Het huis Anubis le verden haar geen nieuw televisie-werk op. „Ik ben niet goed in het verkopen van me zelf', constateert ze. „Ik ben niet iemand die meteen in het rond gaat bellen. Dacht toen: ik zie wel wat er komt. Ik heb niet zo'n groot ego. Ik ben wel léuk en ik kan ook wel wat, maar er zijn zo veel andere mensen die ook leuk zijn en die ook wat kunnen. Daar ben ik heel nuchter in." Het ontslag bij ONM was moeilijk, na zo'n lange tijd. „Ik stapte niet uit vrije wil op. Als de serie was doorgegaan, zat ik er nu wellicht nog in. In het begin was het best moeilijk. Ik miste de collega's, de crew. We bespraken in de kleedkamer alles. We maakten de geboorten van eikaars kinde ren mee, huwelijken, scheidingen; het was mijn familie. Dus het einde voelde als een scheiding waarmee ik het niet eens was." Dat ze het acteren verschrikkelijk heeft ge mist, nee, dat kan ze ook weer niet zeggen. In die periode waren haar dochters, die nu 11 en 12 jaar zijn, nog klein. Thuis zijn bij haar gezin - ze woont met man (regisseur Allel El-Berkani) en haar dochters in Ber- chem - gaf haar rust. „Ik had jarenlang ge- Een dikke twaalf jaar lang kenden we haar als Renée Couwenberg uit Onderweg naar morgen. Daarna werd het angst vallig stil rond Bettina Berger. Ze maakt nu haar comeback in de jeugdserie Prinsessia. „Ik ben een kameleon." Bettina Berger is juf Flora in Prinsessia. foto Studio 100 ZATERDAG 26 APRIL 2014 Prinsessia. Vanaf maandag 28 april dagelijks bij Zapp (Nederland 3), 07.45 uur en 12.30 uur. reageren? media@depersdienst.nl Bettina Berger Soapster op de prinsessenschool door Monique Brandt Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 83