Opruimen i/yyJi 'J Minder overvallen in Zeeland Steven kon het Corporaties laten geluid niet meer aan huren fiks stijgen 16 SPECTRUM De zolder was, zoals een zolder moest zijn: groot, stoffig, vol spullen die daar gezet wa ren omdat ze altijd nog van pas zouden kun nen komen, maar het was voorjaar, en het werd tijd dat er een en ander opgeruimd werd. Het betekende eerst rondkijken. Er stonden een paar meubels, een stoel met een kapotte poot, een nachtkastje zonder po, beddenspiralen zonder bed, een paar keukendeuren met raamopeningen. Je zou er een mooie poppenkast van kunnen maken, zeiden we tegen elkaar. We versjouwden de deuren een beetje. En ook de spiralen. Er lagen rollen vloerbedekking, een oude parasol die voor veel stof zorgde toen we hem open pro beerden te schuiven. Het voetstuk zagen we niet. Er was een klein dakraam waar de lentezon door scheen en daar in zag je miljarden stofjes dansen. We zagen een apparaat dat ik niet kende, maar dat een handmatige honingslin ger was. Door aan een handeltje te draaien begon er van binnen iets te bewegen. Er zaten nog raten in. De rollen vloerbedekking bleken restanten spiksplinternieuwe en nog goed bruikbare vinyl te zijn. Ertussen vonden we een oude, opgerolde blinde schoolkaart van het Heilige Land; er zat maar een kleine scheur in. Met een beetje plakband zou hij weer okay zijn. We zagen een oude hou ten kist die ons nieuwsgierig maakte, omdat er een hang slot aan hing. Zoiets gooi je toch zeker niet weg zonder het gezien te hebben? De sepia fotoportretten in hun lijs ten keken ons wat verwijtend aan: jullie gaan ons toch ze ker niet in de vuilnisbak gooien? Zoiets leken ze te zeg gen. Het zien van de portretten bleek een breekpunt te zijn. We zouden toch de dingen die ons bruikbaar leken op de zolder laten staan, zodat het een echte oude zolder bleef. Nu ja, het meeste dingen zouden we laten staan, zelfs de oude spiralen. Die waren in tijd van nood nog wel be- slaapbaar. Maar de kist droegen we weg, eigenlijk alleen omdat we wilden weten of er echt niet iets bijzonders in zat. De kist was niet zwaar en kon gemakkelijk door het zoldergat. Beneden was het slot er met een flinke nijp tang zo af. In de kist lag een dode, opgedroogde muis We vroegen ons af hoe die erin gekomen was. We gooi den het beestje eruit en brachten de kist weer naar bo ven. Het was nog best een goede kist. IS1 CD CD c S c/> CD O o c CD 23 I rr o UW MENING 627 reacties Trouwen is de beste manier om te laten zien dat je van elkaar houdt 58% Het aantal overvallen in de politieregio Zeeland-West-Brabant is het afgelopen jaar tegen de landelijke trend in geste gen, maar Zeeland vormt wat dat be treft een gunstige uitzondering. Dat blijkt uit het Veiligheidsbeeld van de politieregio. Landelijk nam het aan tal aangiften van overvallen met 7 pro cent af. In het zuidwesten was sprake van een stijging van 2,5 procent, maar Zeeland doet daar dus niet aan mee. In tegendeel, het aantal overvallen in Zee land daalde van 41 in 2012 naar 26 in 2013. Het eerste kwartaal van dit jaar heeft zich die trend voortgezet. De zestienjarige Steven Vos uit Goes maakte vorige maand een einde aan zijn leven. Hij was extreem gevoelig voor geluid en hoorde onafgebroken een harde piep in zijn oor. Zijn ziekte veroordeelde hem tot een leven bin nenshuis. Hij leed al bijna vier jaar pijn. Hij kon niets anders dan binnen zitten. Sociale contacten had hij nauwe lijks en het was voor hem onmogelijk om dingen te ondernemen. Zijn lijden was uitzichtloos. Voor zijn ziekte hyper- acusis (overgevoeligheid voor geluid) en tinnitus (oorsuizen) is geen medi cijn of effectieve behandeling. Zeeuwse woningcorporaties verhogen vanaf 1 juli massaal de huren. Een meer derheid (63 procent) benut de ruimte die minister Stef Blok (WD) biedt maximaal. Woonstichting Hulst en Zeeuwland op Schouwen-Duiveland sparen de lagere inkomens. De huurverhoging voor die inkomensgroep blijft beperkt tot de in flatie van 2,5 procent. Voor 1 mei moeten de corporaties hun huurders informeren over de huurstij- ging. Van de minister mogen ze de huur verhogen met een percentage dat boven de inflatie ligt. MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Pijn van geluid werd Steven Vos (16) uit Goes te veel 2. Paasuittocht leidt tot files in Zeeland 3. Huur in Zeeland op 1 juli fiks om hoog 4.Vrijwilliger marathon mishandeld 5. ANWB meldt drukte op wegen in Zeeland Grenzen fietsgebruik in zicht Non vaker vrijuit na klacht Nederlanders plegen aanslagen Het wordt zo druk op de Nederlandse fiets routes dat de veiligheid in het geding komt. Als overheden niet fors investeren in betere fietspaden, kunnen ze beter stoppen met het promoten van de fiets, stelt de toeristenbond ANWB. „De grenzen van Nederland Fiets land zijn bereikt", aldus woordvoerder Vonk. Klachten over seksueel misbruik door non nen worden veel minder vaak erkend dan aantijgingen van misbruik door een priester. Dat blijkt uit cijfers die het Meldpunt Sek sueel Misbruik Katholieke Kerk. Bij klachten over vrouwelijke religieuzen ging het in de meeste gevallen om mishandeling. Twee jihadgangers uit Nederland hebben vo rig jaar zelfmoordaanslagen gepleegd. Een deed dat in Irak met een rugzak op een bur gerdoel. De ander pleegde een zelfmoordaan slag met een autobom in Syrië. De stroom ji hadgangers vanuit Nederland stopt nog niet. Onder hen zijn steeds jongere mensen. O 3" o CD n CD CD CD CD 13 Q. CD 3 1 CD j VIDEO VAN DE WEEK De Koninklijke Landmacht is op bezoek in Vlissingen ONEENS - - - iN B|NNEN. EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76