Politici presentatoren talkshow CTV Voetbal Seizoen Aart Veldhof is praktisch afgelopen 52 ORT Hoek laat ook Aaron de Witte vertrekken I Goes beleeft een turbulent seizoen. Op het veld strijdt de club voor lijfsbehoud in de hoofdklasse, buiten het veld woedt een andere strijd. Goes wil af van zijn hoofdsponsor, die op zijn beurt het bestuur van imagoschade beticht. GOES - Bij de voetbalvereniging Göes worden de rijen gesloten. Henk Zwartelé keert terug als voorzitter en het contract met hoofd- en shirtsponsor Rob Ver gouwen wordt per 30 juni opge zegd. „We willen dat de rust te rugkeert", zegt voorzitter Jos Smits van de sponsorcommissie. „Het wordt tijd dat we het weer over voetbal gaan hebben." De hoofdklasser beleefde de afge lopen weken een roerige periode, nadat voorzitter Henk Zwartelé en sponsor Rob Vergouwen in aanvaring met elkaar kwamen. Daarbij ging het onder meer over de bemoeienis van de geldschie ter met het technisch beleid. Het bestuur vond dat die inmenging te ver ging. Vergouwen beweerde echter dat hij toestemming had om spelers te benaderen. De eige naar van Rojas Tankers zei vervol gens dat de voorzitter een claim kon verwachten, omdat zijn naam en die van zijn bedrijf was beschadigd door uitspraken in de PZC. Het conflict sleepte zich hierna voort en Zwartelé besloot anderhalve week geleden zijn voorzitterschap eraan te geven. „Ik heb meerdere malen met Rob Vergouwen gesproken", zegt Smits. „Ik heb er alles aan gedaan om hem voor de club te behou den. Ik heb hem tot het laatst toe verdedigd, heb naar een compro mis gezocht en gekeken of hij een functie binnen de sponsorcom missie moest krijgen. Toen vervol gens bleek dat de meerderheid van de commissieleden (sponsor stichting, technische commissie en bestuur) wilde opstappen als Rob Vergouwen aan Goes verbon den zou blijven, is de knoop door gehakt. Er is voor Goes gekozen. Al die onrust kun je de club toch niet aandoen. Het belang van de vereniging staat altijd voorop." Vorige week vrijdag werd door het bestuur van Goes een aangete kende brief en een mail ver stuurd, waarin het doorlopende contract (twee seizoenen) met de hoofdsponsor per 30 juni wordt ontbonden. „De verbintenis wordt van onze kant opgezegd en tot die tijd zullen we onze ver plichtingen netjes nakomen", stelt Smits, die meent dat de club in zijn recht staat. „Rob Vergou wen heeft zelf meerdere keren via sms en mails verklaard dat hij er klaar mee is en stopt. Ik heb Rob als mens nog steeds hoog zitten. Hij staat voor iedereen klaar. Het is ook jammer dat het zo is gelo pen, maar op een gegeven mo ment is het niet anders. Het gaat om de toekomst van de club." Zwartelé heeft inmiddels de in tentie uitgesproken terug te keren als voorzitter, maar de preses ver kiest voorlopig nog wel even een rol in de luwte. Smits: „Henk Zwartelé heeft destijds uitlatin gen gedaan en heeft zich daar la ter voor verontschuldigd bij Rob Vergouwen. Later is dat ook nog een keer per mail gedaan. Er is naar mijn mening alles aan ge daan om weer met elkaar in het reine te komen. De breuk is te be treuren, maar we denken het bin nen de sponsorstichting op te kunnen vangen." Frank de Bie, voorzitter van de technische commissie, is inmid dels bezig om voor volgend sei zoen een waardig elftal op de been te krijgen. Afgelopen woens dag werd de achtste nieuweling (Salim Sandee) gepresenteerd. „De selectie bestaat inmiddels uit zeventien spelers", zegt De Bie. „en we willen uiteindelijk naar twintig spelers toe." Goes heeft in de hoofdklasse A nog twee wedstrijden voor de boeg en zal daarin het vege lijf moeten zien te redden. „De hoofd klasse blijft ons doel", stelt De Bie. WEMELDINGE - Rob Vergouwen laat het er niet bij zitten. De on dernemer uit Wemeldinge heeft in het conflict met de voetbalver eniging Goes een advocaat inge schakeld. De raadsman eist na mens het bedrijf Rojas Tanker- shipping BV, waar Vergouwen ei genaar van is, een schadevergoe ding van Goes en de voorzitter. Dit, omdat de naam van de spon sor is bezoedeld. Directe aanleiding vormen de uit spraken die voorzitter Henk Zwar telé van Goes op 18 maart in de PZC deed. Het bestuur van de Be- velandse zondag-hoofdklasser vond dat de bemoeienis van de sponsor met het technisch beleid te groot was. De preses stelde dat er in de contacten tussen de club en de sponsor iets chronisch was misgegaan en noemde Vergou wen een 'ongeleid projectiel'. „En dat zeg je toch niet tegen iemand die zoveel voor Goes doet", stelt Vergouwen. „Ik ben helemaal lijp van voetbal, ben er bij alle uit- en thuiswedstrijden en regel allerlei dingen voor de vereniging. Ik doe alles met de beste bedoelingen. Op 30 december kreeg ik een brief van de penningmeester (André de Koning) en daarin sprak het bestuur zijn dank naar mij uit. Ik werd bedankt voor de geldelijke steun en alle andere extra zaken die ik buitenom de sponsoring voor Goes doe. En ver volgens word je dan zo weggezet door de voorzitter." Zwartelé verontschuldigde zich la ter wel, maar Vergouwen vond dat de voorzitter dat publiekelijk (via de media) had moeten doen. „Ik wilde gewoon een excuus zon der allerlei voorwaarden", zegt Vergouwen nu. „Zwartelé beweer de ook dat ik ermee zou stoppen, maar zo is het nooit gegaan. Ik heb op die bewuste zondagmid- daag gezegd dat ik er volgend sei zoen, dus aan het einde van mijn contractperiode (2015), mee zou stoppen als de zaken niet zouden veranderen." „Ik heb vele mails waaruit blijkt dat ik me wel met het technische beleid mocht bemoeien. Er is me om mijn mening gevraagd en ik ben voor tal van vergaderingen uitgenodigd. Men vond dat ik de knowhow had. Hoe kun je dan be weren dat mijn bemoeienis te ver ging? Let wel: ik heb nooit iets willen bepalen, ik had louter een adviserende rol. Allemaal in het belang van de w Goes." Jos Smits, voorzitter van de spon sorcommissie, probeerde de afge lopen weken de boel te lijmen. Tot vorige week woensdag leek die missie te slagen. „Ik wilde sans rancune praten", zegt Ver gouwen. „Dat heb ik nota bene zelf voorgesteld en ook de voorzit ter wilde dat. Ik heb goede ge sprekken met Jos Smits gehad, maar vervolgens hoorde ik niks meer. Nu wordt er gezegd dat men heeft moeten kiezen, omdat anders mensen stoppen en het be lang van de club in het geding is. Welk belang dan? Soms dat van de voorzitter, die dreigt te stop pen en dan weer terugkomt? Be paalde machten en krachten bin nen Goes hebben het voor zeggen en dat klopt gewoon niet. Het wordt tijd dat ze bij Goes eens kleur bekennen en transparant gaan handelen." Zwartelé en Goes worden nu door de raadsman van Rojas Tan- kershipping BV gesommeerd een schadevergoeding te betalen. Toch is er in de ogen van Vergou wen ook nog steeds kans op een opening. „Als Zwartelé mij mor gen opbelt en zonder rancune wil praten, dus een excuus zonder voorwaarden, dan zitten we mor gen om de tafel met elkaar. Zo zit ik in elkaar. Voetbal is en blijft mijn grote hobby." Zij vervangen de afwezige presen tator Pim van Kampen en zullen op hun eigen manier de discussie over het Zeeuwse voetbal leiden. Ze krijgen daarbij steun van de vaste gasten, ex-Feyenoorder John de Wolf en Adri Franke. Bij Jo-An- nes de Bat schuift op maandag 28 april Angelo Boonman aan. Als assistent van toparbiter Björn Kuipers was de Sluiskillenaar al bij vele Europese topduels betrok ken. Maandag 5 mei komen vertegen woordigers van Delta bij Ben de Reu vertellen over het ambitieuze project voor duurzame sportver enigingen in de provincie. CTV Voetbal wordt tijdens het voetbalseizoen elke maandag om 19.03 uur uitgezonden bij CTV Zeeland op het digitale kanaal 22 van Delta en op het televisiepor- taal van zeelandnet.nl. Tijdens de sliding die hem zater dag op een rode kaart kwam te staan, liep Veldhof een scheur in zijn meniscus op. „Ik voelde wel iets knappen, maar was meer met die rode kaart bezig. In de kleed kamer kreeg ik er last van, want ik kon mijn been niet meer strek ken." Gisteren kreeg hij de diagnose. „Als de scheur in een goed door bloed deel van m'n knie zit, moet het gehecht worden en lig ik er drie maanden uit. Als het in een slecht doorbloed deel zit, moet het afgeknipt worden en is er nog een heel kleine kans dat ik in de nacompetitie kan meedoen." Als Kloetinge die moet spelen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg in hoofdklasse is die kans heel groot, Kloetinge moet alles winnen en de concurrentie alles verliezen. HOEK - Hoek laat aan het eind van het voetbalseizoen ook Aaron de Witte gaan. Evenals Hakim Boucheta en Gilles Pottie past hij niet in de plannen van de Zeeuws-Vlaamse club voor vol gend seizoen. De aanvaller (19) uit Zelzate kwam in de winterstop naar Hoek. Daarvoor speelde hij op Te- nerife bij een Spaanse club. De Witte fungeerde de voorbije wed strijden veelal als invaller. Hoek komt volgend seizoen uit in de topklasse van het amateurvoet bal. Trainer Kenny Verhoe ne streeft naar een selectie van zo'n 20 a 21 spelers. Goes poogt de rijen te sluiten door Jan Dagevos 1 Rob Vergouwen Vergouwen schakelt raadsman in door Jan Dagevos Henk Zwartelé VLISSINGEN - Bij CTV Zeeland heb ben sport en politiek twee weken lang alles met elkaar te maken. Maandag 28 april en maandag 5 mei wordt de wekelijkse talkshow CTV Voetbal gepresenteerd door achtereenvolgens wethouder Jo-An- nes de Bat van Goes (actief voetbal scheidsrechter) en de Zeeuwse ge deputeerde van sportzaken Ben de Reu. i door Rudy Boogert KLOETINGE - Het voetbalseizoen van Aart Veldhof is zo goed als ze ker voorbij. De middenvelder van Kloetinge liep afgelopen zaterdag een knieblessure op in het duel met XerxesDZB (1-1). „Er is een heel kleine kans dat ik de nacompe- titie, als we daarin komen, nog kan spelen", vertelde hij gisteren. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52