Lembrechts houdt winst in Colijnsplaat SPORT 51 wel dat je gezondheid het allerbelangrijkste is en dat dingen als een goed uiterlijk en een mooie auto bijzaak zijn." Klachten waar de vierdejaarsstudent Marke ting en Communicatie last van heeft, zijn on der meer spierpijn, een slecht concentratie vermogen, duizeligheid en het slecht verte ren van eten. „Ook doet het drie keer zo veel pijn als ik mijn teen stoot en word ik soms niet goed als ik in bed lig. Ik moet dan met mijn licht aan slapen omdat ik anders draaie rig en misselijk word." Om de ziekte tegen te gaan, zit Nieuwdorp aan de antibiotica. „Dat neem ik 's morgens en 's avonds", vertelt hij. „Ik moet dat twee ënhalve maand doen en dan kijken ze hoe ik me voel." Ook slikt hij diverse pilletjes. „Wacht, ik pak ze er wel even bij", roept hij terwijl hij naar de keuken loopt en drie klei ne potjes tevoorschijn tovert. „Ik weet eigen lijk niet goed wat dit precies is, maar uit ie der potje moet ik er 's morgens en 's avonds vijf nemen." Tot slot gebruikt hij probiotica om de antibiotica uit zijn lichaam te krijgen. „Je hebt totaal geen grip op Lyme", ervaart Nieuwdorp de ziekte. „De ene dag voel je je goed en de dag erna lig je de hele dag op de bank en moet je je aan de tafel vastpakken om op te staan. Dat is wel frustrerend. Ik heb het idee dat als ik niets doe het erger wordt. Lyme zet zich ook makkelijker uit als je lichaam koud is, dus dat zou kunnen. Af en toe bewegen is goed en dat doe ik dan ook, maar niet te veel want dan gaat het weer mis. Ik probeer een aantal keren per week te fietsen en soms ga ik zwemmen of fitnessen." „Als het goed is, moet ik er binnen acht tot tien maanden vanaf zijn", vervolgt hij. „De medici zeggen dat al mijn klachten in ver band staan met de ziekte van Lyme, dus je zou zeggen dat het weer helemaal goed komt. Laatst sprak ik iemand die een andere persoon kende met de ziekte van Lyme. Hij had veel dezelfde klachten als ik en is nu weer helemaal genezen, dat geeft wel hoop." „Het liefst zou ik daarna terugkeren in het peloton, maar daar durf ik nu niet aan te denken. Ik heb ook aangegeven graag weer te gaan voetballen, zoals in mijn jeugd, maar ik moet eerst maar eens gezond worden. Wanneer ik dat weer ben, weet ik niet, maar als je me een contract geeft waarin staat dat dat over drie jaar het geval is, teken ik daar meteen voor." Arwin Willemsen De halve finales leverden twee grote verrassingen op doordat de oud-winnaars en favorieten Rob van Linden en Nico van de Graaf werden verslagen door bovenge noemde outsiders. Van Linden ging met 1-3 onderuit tegen Wim Sandee al kwam hij na winst in de eerste set, in de tweede twee en de derde maar één punt tekort. In de laatste set was het vuur ge doofd en pakte Sandee de winst. In de andere halve finale kwam Van de Graaf uit Burgh-Haamste- de in de eerste en derde set één ca rambole tekort en verloor de twee de ruim. In de strijd om de derde plaats was Van de Graaf het beste bij de les en versloeg wan Linden met 2-0. De finale ging eenvoudig naar Lembrechts. De eerste set knakte de weerstand bij Sandee. Met 7-9 was de thuisspeler net te sterk, de tweede set werd met 0-9 een walk-over voor Lembrechts (moyenne 2.25). De derde set was opnieuw voor Lembrechts zei het met één punt verschil. Het was ge noeg om in de annalen van het toernooi te worden bijgeschreven. Minderhoud met nog paard in kader Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud is met Glock's Johnson opgenomen in het olympisch kader. Tijdens de wereldbekerfinale in Lyon behaalde de uit Westkapelle afkomstige ruiter met de hengst Glock'S Johnson de derde olympische kadersco re. Minderhoud zit al in het olympische kader met zijn paard Glock's Romanov en in het B-kader met Glock's Tango. Dominicus redt eer voor Hoondert De driebanders van Hoon dert /De Waard sloten de competitie in de derde divi sie af met een 6-2-nederlaag tegen team De Distel 3. Voor de bezoekers was Willem Dominicus de enige die kon winnen. Bram de Waard kwam één en Piet Koek twee puntjes tekort. Jaap Ha meling verloor kansloos. Door de nederlaag van Hoondert is Steketee/De Vroone gedegradeerd. Roadhouse Blues komt laat op stoom De poolers van Roadhouse Blues wonnen in de regiona le eerste klasse met 4-2 van Roadies. Roadies maakte het de medekoploper knap las tig en nam brutaalweg een voorsprong middels over winningen van Mark van Wijngaarden en Stefan Hof man. Pas daarna kwamen de Blues onder stoom en won nen vier partijen op rij via Patrick Gilde, Martien Neu mann, Chris van Renswou de en Jeroen Damman. Pearle sluit seizoen af met gelijkspel De driebanders van Pearle Opticiens hielden in de tweede divisie kampioen BV Sprundel/Qjlite met 4-4 in bedwang. Heel moeilijk was dit ook niet omdat de bezoekers maar met drie man aan het vertrek kwa men. Dion Bergmans voeg de aan die punten een knap pe 40-29-overwinning toe met precies 1.000 gemid deld. Yves Welvaert verloor royaal en Pascal Claus met een punt verschil. Marianne Vos rijdt door Zeeland Marianne Vos rijdt volgende maand over de Zeeuwse we gen in de vierde Koos Moe renhout Classic. De alleskun- ner rijdt de 125 kilometer lange tocht door Brabant, Zeeland (Tholen en Sint-Phi- lipsland) en Zuid-Holland als training. „Een week later moet ik klaar zijn voor mijn eigen wielerclassic." Ze laat de langste afstand (200 kilo meter over de Bevelanden en Schouwen) schieten. ZATERDAG 26 APRIL 2014 profcarrière vergeten Als zijn lichaam het toelaat, wil Nick Nieuwdorp weer gaan voetballen. Net als vroeger in zijn jeugd, foto Mechteld Jansen UITSLAGEN p. BILJART Driebanden groot Derde divisie. Team de Distel 3 - Hoondert/de Waard 6-2: Hans Boeren - Piet Koek 35-33, 43; Jack Buijk - Jaap Hameling 35-17, 43; Adrie van Meche- len - Bram de Waard 30 29, 67; Jac Burremans - Willem Dominicus 17-30, 58. Driebanden klein. Gust Boonen toernooi. Halve finale: Steve Lembrechts - Nico van de Graaf 3-0 (9-8, 9-4, 9-8); Wim Sandee (10) - Rob van Linden (17) 3-1 6-17, 10-15, 10-16, 10-10). Om derde plaats: Rob van Linden (17) - Nico van de Graaf (9) 0-2 (13-9, 12-9). Finale: Wim Sandee (10) - Steve Lembrechts (9) 0-3 (7-9, 0-9, 9-9). Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Blues - Roadhouse Roadies 4-2: 8-ball. Joris Lodder - Mark van Wijngaarden 3-6; Chris van Renswoude - Jasper Vantricht 6-3; 9-ball. Pa trick Gilde - Mark van Wijngaarden 7-6; Chris van Renswoude - Stefan Hofman 4-7; 10-ball. Martien Neumann - Rinus Witte 6-2; straight. Jeroen Damman - Stefan Hofman 75-9. JUDO Montpellier (Fra). EK. Mannen. -73 kg. Eer ste ronde: Elmont (Ned) wint van Sedmidubs- ky (Tsj), tweede ronde: Elmont wint van Roth- berg (Est), kwartfinale: Elmont wint van Oroe- jov (Aze), halve finale: Elmont wint van Ungva- ri (Hon), finale: Elmont wint van Legrand (Fra). Eindstand: 1. Elmont, 2. Legrand, 3. Draksic (Slv), Ungvari. Vrouwen. -63 kg. Tweede ronde: Van Emden (Ned) wint van Barkeling (Zwe), kwartfinale: Van Emden wint van Unterwurzacher (Oos), •halve finale: Van Emden verliest van Agbegnen- ou (Fra), strijd om brons: Van Emden wint van Drexler (Oos). Eindstand: 1. Agbegnenou, 2. Trstenjak (Slv), 3. Van Emden, Ozdoba (Pol). -70 kg. Tweede ronde: Polling (Ned) wint van Ferrari (Ita), kwartfinale: Polling wint van Ro- bra (Zwi), halve finale: Polling wint van Berna- beu Avomo (Spa), finale: Polling wint van Var- gas-Koch (Dui). Eindstand: 1. Polling, 2. Var gas-Koch, 3. Matic (Kro), Graf (Oos). p. VOETBAL Jupiler League: FC Dordrecht-Sparta Rotter dam 0-0, MW Maastricht-Jong PSV 1-1, FC Emmen-Fortuna Sittard 1-1, VW-Venlo-FC Vo- lendam 4-0, Helmond Sport-FC Den Bosch 1-2, Excelsior-FC Oss 2-0, De Graafschap-Jong Ajax 2-0, Telstar-Jong FC Twente 2-1, Achil- les'29-FC Eindhoven 1-2, Almere City FC-Wil- lem II 1-2. Eindstand: 1. Willem II 38-79, 2. FC Dord recht 38-73, 3. Excelsior 38-66, 4. FC Den Bosch 38-62, 5. VW-Venlo 38-61, 6. FC Eind hoven 38-60, 7. De Graafschap 38-58, 8. Fortu- na Sittard 38-56, 9. FC Volendam 38-56, 10. Jong PSV 38-54, 11. MW Maastricht 38-53, 12. FC Emmen 38-51, 13. Helmond Sport 38-51, 14. Jong Ajax 38-50, 15. Telstar 38-45, 16. Sparta Rotterdam 38-44, 17. Jong FC Twente 38-43, 18. Almere City FC 38-41, 19. FC Oss 38-31, 20. Achilles'29 38-25. door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - Het zeventiende Gust Boonen driebandentoernooi kreeg met Steve Lembrechts uit Colijnsplaat een onverwachte win naar. Hij versloeg in de finale Wim Sandee uit Heinkenszand. ERMELO ROOSENDAAL MIDDELBURG SAS VAN GENT STEENBERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51