Van Dijk loopt drie op drie in tijdrit Borsele 49 Volendam grijpt naast play-offs FC Volendam heeft op de slotdag van de Jupiler Lea gue naast een plek in de play-offs gegrepen. De ploeg van trainer Hans de Koning ging gisteren hard onderuit bij VW-Venlo en duikelde daardoor van de gevende naar de negende plaats in de Jupiler League. De nummers twee tot en met acht gaan sa men met Sparta Rotterdam de play-offs in. Volendam greep vorig jaar op de slot dag naast de titel. Hegemonie Nadal wordt doorbroken De Spaanse tennisser Rafael Nadal verkeert in een grote vormdip. Net als vorige week in Monte Carlo strand de de nummer één van de wereld in Barcelona al in de kwartfinale. Nadal moest in drie sets buigen voor landge noot Nicolas Almagro: 6-2 6-7 (5) 4-6. Nadal is al jaren een klasse apart in Barcelo na. De afgelopen negen jaar won hij er liefst acht keer. In 2010 deed hij niet mee. Stevens sprokkelt punt met Stuttgart In de strijd tegen degradatie blijft VfB Stuttgart punten sprokkelen. De ploeg van trainer Huub Stevens hield gisteravond middenmoter Hannover 96 op eigen veld op 0-0. Op de ranglijst nam Stuttgart weer wat meer af stand van de degradatieplaat sen. De ploeg van Stevens staat op de veilige vijftiende positie, nu met vijf punten meer dan nummer zestien Hamburger SV, de club van Rafael van der Vaart Raymond Wolff blijft bij Goes Raymond Wolff blijft hoofd klasser Goes ook volgend sei zoen trouw. De middenvel der stond in de belangstel ling van Kloetinge, maar de gesprekken bij de zater dag-hoofdklasser liepen op niets uit. De selectie van de Bevelandse zondagclub voor volgend seizoen telt nu, met de toezegging van Wolff, achttien spelers. Dick Advocaat ziet Marokko wel zitten Dick Advocaat ziet het wel zitten om bondscoach van Marokko te worden. De trai ner van AZ, die aan het eind van het seizoen vertrekt bij de Alkmaarse club, is bena derd door de Marokkaanse bond. „Volgend jaar wordt het toernooi om de Afrika Cup gehouden in Marokko. Daar zie ik wel een uitda ging in. Maar verder wil ik er niet op vooruitlopen. Dat heeft geen zin." Van Dijk won de tijdrit van Borse le voor de derde keer op rij. „Het is mooi om hier te winnen, maar ik had niet echt de power die ik had willen hebben", verklaarde de wereldkampioene na afloop. „Dat komt misschien doordat ik woensdag de Waalse Pijl nog heb gereden. Ik ben nog niet helemaal hersteld, denk ik. Hoe dan ook, voor nu ben ik tevreden, maar er is nog wel wat werk aan de win kel." De als zevende gestarte Chantal Blaak had gedurende lange tijd de eerste plaats in handen. Pas de al lerlaatste renster, Van Dijk dus, wist die tijd te verbeteren. De rest van het veld beet zich stuk op de snelle eindtijd van Blaak. En dat mag best opmerkelijk ge noemd worden, want de tijdrit kende een sterk deelnemersveld. Nationale en internationale top pers verschenen aan de start op de Kuijpersdijk in 's-Heerenhoek. Alhoewel de koers op het allerlaat ste moment toch nog wat afzeg gers kende. De belangrijkste afzegger was Lin da Villumsen. De Nieuw-Zeeland- se meldde zich donderdagavond af met griep. Dat was jammer, want zij had zich zeker in de strijd om de ereplaatsen kunnen mengen. Daarnaast zaten er nog wat rijdsters vast in het verkeer. Door een ongeval op de A58 ston den er geruime tijd flinke files, waardoor een aantal rijdsters de start niet op tijd kon bereiken. Slechts twee Zeeuwse rensters waagden zich in het (internatio nale geweld. Simone Cornelisse eindigde in de achterhoede (52e) met een tijd van 30 minuten en 49 seconden. „Het ging niet hele maal goed, ik kwam niet echt lek ker in mijn ritme", zei de Middel burgse teleurgesteld. „Er was ge woon veel wind, gelijk het eerste stuk al meteen na de eerste bocht vol op de kop. Daarna kwam ik niet echt in een goede cadans. En als het in het begin niet goed gaat, gaat de rest van de tijdrit vaak ook niet goed." Wereldkampioene tijdrijden Ellen van Dijk wint voor de derde keer op rij de tijdrit in de Omloop van Borsele. Mathilde Matthijsse, de andere Zeeuwse, deed het een stuk beter. Zij hield zich met een dertigste plaats (28.49) staande in de mid denmoot. „Technisch gezien heb ik een goede rit gereden", vertel de de 34-jarige renster uit Schore tevreden. „Het ging in ieder geval beter dan voorgaande jaren. Ik heb hard ge werkt om mijn techniek te verbe teren. Thalita de Jong had 28.18 ge reden, eigenlijk wilde ik die tijd verbeteren. Ik heb wel eens har der dan zij gereden, maar dat is nu niet gelukt." De eerder op de dag verreden tijdrit voor junioren werd gewon nen door Jeanne Korevaar. De ze ventienjarige renster van Jan van Arckel/ARC Ulysses reed de 13 ki lometer en 600 meter in 19.36,68. Tweede werd de Britse Grace Gar ner op 1,19 seconde. Melissa Low- ther, eveneens uit het Verenigd Koninkrijk, werd derde in een tijd van 19.38,69. ZATERDAG 26 APRIL 2014 Na zeven tellen had Kim Polling in de finale de Duitse Laura Vargas-Koch al op de rug liggen, foto Margarita Bouma/VI Images VENLO BARCELONA HANNOVER GOES pagina 52: meer over Goes ALKMAAR kleuren het EK oranje door Arwin Willemsen en Willem Adriaansens 'S-HEERENHOEK - ledereen ging er van uit dat wereldkampioene tijdrij den Ellen van Dijk met tien vingers in de neus de tijdrit van de Om loop van Borsele zou winnen. Win nen deed ze inderdaad (26.48), maar daar moest ze nog wel vol voor op de pedalen. Het verschil met de nummer twee Chantal Blaak bleef beperkt tot negen se conden (26.57). Derde werd de Amerikaanse Tayler Wiles in 27.01.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49