44 Ze wonen al hun hele leven in Middelburg; mooi om alle verhalen over 'toen' te horen 40 LINTJESREGEN 2014 Harald Bergmann is burgemeester van Middelburg. Hij hield een dagboek bij in de aanloop naar de lintjesregen, de Koningsspelen en Koningsdag. Zaterdag 19 april Zondag Dinsdag Maandag Donderdag Vrijdag Met ons dochtertje Julia ben ik naar de ope ning van de Nationale Sportweek Zeeland in Goes geweest. In aanwezigheid van 'ambassa deur' Annamarie Thomas werd in de ver nieuwde sporthal Omnium het startsein gege ven. lulia genoot vooral van de fantastische dansvoorstelling en er kon met allerlei soor ten sport kennisgemaakt worden. Terug in Middelburg hebben we Valentijn bij de Waterscouting gehaald en zijn we gezellig de stad ingelopen. Bij de Hema hebben we leu ke oranje T-shirts voor de kinderen gekocht, alvast voor de Koningsspelen en Koningsdag. 's Avonds naar Poortugaal: gezellig eten met de kookclub uit onze oude woonplaats. Familiedag: heerlijk van het paasontbijt geno- Woensdag ten. De kinderen vonden in de vreemdste uit hoeken van onze woonkamer eieren! 's Mid dags hadden ze eieren voor ons verstopt; ze ge loven niet meer in de paashaas... werk te gaan. Alvast een eerste blik geworpen op de toespraken voor de lintjesregen. De toe spraken worden gemaakt door mijn medewer kers, maar zelf pas ik toch altijd nog wat aan. Om 8.30 uur bij basisschool Acaciahof de sportweek geopend. Iedereen deed fanatiek mee met een wervelende dans. Best ingewik keld, dus ik was blij dat ik niet mee hoefde te doen! Daarna vergadering van het college van B en W. In afwachting van het nieuwe college werden alleen hoognodige zaken behandeld, 's Middags drie afspraken buiten de deur: een echtpaar verrast met een bloemetje voor hun 60-jarig huwelijk. Ze wonen al hun hele leven in Middelburg; mooi om alle verhalen over 'toen' te horen. Daarna bij twee 'nieuwe' be woners geweest voor een naturalisatieceremo nie. Ik overhandig ze hun bewijs van Neder landerschap nadat ze de belofte hebben afge legd. Ze maakten er echt een feestje van, met buren en familie. Terug op kantoor lag er nog zoveel werk dat ik mijn afspraak in Den Haag heb af moeten zeg gen. Een vergadering van de WD, dat wijkt natuurlijk voor werk in Middelburg. Wel op tijd naar huis gegaan, daar nog stukken door genomen. Weer een zonnige dag, dus gezellig met z'n allen naar Terra Maris geweest. Er was een in teressante nieuwe tentoonstelling 'de Ijstijd opgevist' - vooral Valentijn genoot van de mammoetbotten. Prachtige wandeling door De Manteling gemaakt en dus ik was weer he lemaal fris om 's avonds nog even aan het De dag begon met overleg met mijn medewer ker Openbare Orde en Veiligheid. We hebben het hele programma van Koningsdag doorge nomen: bij een aantal activiteiten stilgestaan, vooral met het oog op verwachte drukte, inzet van beveiliging en politie. Daarna mocht ik in Arnemuiden een echtpaar verblijden met een bloemetje voor hun 6o-jarig huwelijksjubi leum - wéér taart! Daarna op kantoor allemaal post en mails afge handeld. Mijn secretaresse Arlene bereidt alles vlekkeloos voor, dus dat ging weer voorspoe dig. Om 14.00 uur buitenlands bezoek: John Knox, wiens vader bij de bevrijding van Wal cheren in het Engelse leger meevocht, bracht een map met foto's. Bijzonder om zo'n per soonlijk verslag uit die tijd te mogen horen. Toen naar Tilburg voor een overleg van het veiligheidscollege. Daar vergaderen alle burge meesters van Zeeland en Midden-West- Brabant met de politie. Gesproken is onder meer over het jaarverslag, de stand van zaken (inbraken, zaken die spelen) en het beleids plan voor de komende jaren. Thuisgekomen, nog tot na middernacht stukken gelezen. Om 8.00 uur zat ik bij de kapper voor een fris se 'oranjecoupe'. Toen op het Abdijcomplex met Marjolijn een doorloop gehad voor de ce remonie van de Four Freedoms Awards. Ik be geleid die dag koningin Maxima, dus dan is het wel goed te weten hoe het programma pre cies gaat. Toen snel naar Goes voor overleg met de Zeeuwse burgemeesters en de Veiligheidsre gio over de financiën, crisisbeheersing en de brandweer. Terug op kantoor de laatste hand gelegd aan de toespraken voor de lintjesregen en daarna bij De Gouden Bock een etentje ge had met James Dong, een mensenrechtenver- dediger uit Soedan. Hij verblijft in Middel burg in het kader van Shelter City. Altijd een prachtig moment: de Algemene Ge legenheid - beter bekend als de lintjesregen. Onder 'valse voorwendselen' zijn zeven inwo ners naar het Stadhuis gelokt waar ze tot hun verrassing een overvolle Burgerzaal aantrof fen. Ik voel me altijd vereerd als ik zulke be trokken inwoners, die zich vaak decennia lang vrijwillig voor onze samenleving hebben inge zet, de versierselen mag opspelden namens Zijne Majesteit de Koning. Hulde! Thuis met mijn vrouw ons eigen 'draaiboek' gemaakt voor Koningsdag: wat is waar, hoe laat en wat gaan we allemaal bekijken. We hebben er zin in! Burgemeester Harald Bergmann na afloop van de lintjesregen in Middelburg, foto Izaak Verkeste Middelburg Lintj esregen is prachtig Harald Bergmann N°° W a twee kinderen, bUrê0staat' en Valentijn (7) .proeP. Burgemeester Britse kostuumdrama sen hobby ^dentrips

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40