Freestyle cruising 949 Man krijgt onterecht 38 boetes in de bus Philips Compleet verzorgd IN HET NIEUWS 3 Ut1 u u 8 dagen al v.a. Die waren opgelegd aan één man. Hij kreeg in enkele dagen tijd voor een totaalbedrag van 12.000 euro aan boetes vanwege het niet verzekeren van 38 door hem geïm porteerde brommers. Na keuring door de RDW had hij de 38 kente kens in overleg met diezelfde. Dienst Wegverkeer op zijn naam gezet. Maar vervolgens werd hij er niet op geattendeerd dat hij ze moest 'schorsen' zolang ze niet de weg op gingen of anders een ver zekering moest afsluiten. Het feit dat het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB) vervolgens namens de RDW aanmaningen naar een voormalig woonadres van de man bleef sturen - terwijl de impor teur wel alles goed had doorgege ven - noemt de rechtbank onzorg vuldig. Het toont volgens de kan tonrechter nog meer aan dat de boetes 'zonder tussenkomst van een over een gezond verstand be schikkende natuurlijke persoon' zijn opgelegd en niemand bij het Openbaar Ministerie (OM) in de gaten had dat de zaak niet klopte. Boetes die niet duidelijk naar een opsporingsambtenaar te herlei den zijn, zijn niet rechtsgeldig, zo oordeelde het gerechtshof afgelo pen februari al. Het OM zit sinds dien in zijn maag met die uit spraak en heeft daarom een rem gezet op alle verzekerings- en keu ringsboetes die volautomatisch door een computer zijn gegene reerd. De zaak van de brommer importeur dateerde al van enkele jaren geleden. Rechter laakt boetes 'zon der tussenkomst van over gezond verstand beschik kende natuurlijke persoon' Ga naar Kras.nl/hcl of bel 0900-9697js pm der, de computer, de cd, de chip, de dvd: je kunt het zo gek niet be denken of Philips heeft het ge maakt. Daarbij zaten niet alleen maar successen. Wie herinnert zich niet het floppen van de cd-i, de compact disk interactive. Het is nu haast niet meer voor te stellen hoe groot Philips ooit was. Begin jaren '70 had het bedrijf meer dan 400.000 werknemers in dienst, van wie ongeveer 100.000 in Nederland. Een zware periode brak aan voor de elektronicagi gant. De concurrentie uit met na me Japan was moordend en de kosten moesten omlaag. Inmiddels heeft Philips nog 116.000 werknemers. Iets meer dan 10 procent werkt in Neder land. in de gaten dat er een revolutie plaatsvond op computergebied. De pc en zijn eerste toepassingen gingen enigszins aan 'Big Blue' voorbij. Terwijl een zekere Bill Ga tes met Microsoft de wereld veran derde, leed IBM in de jaren 1991-1993 bij elkaar liefst 16 mil jard dollar verlies. Toen trad topman Lou Gerstner aan. Hij voorkwam dat IBM in on derdelen werd opgesplitst en ver legde de focus naar service en ad vies. Na acht jaar Gerstner was het aan deel IBM acht keer zoveel waard, en was het bedrijf 40 procent gro ter dan bij zijn aantreden. Nieuws zender CNN roemde de prestatie als greatest turnaround in modern business history. De overeenkomst tussen het Phi lips van 1891 en het Philips van 2014 is dat het bedrijf'iets' met verlichting doet, maar dan houdt het meteen ook een heel eind op. Het van oorsprong Eindhovense bedrijf is tegenwoordig 'marktlei der op het gebied van cardiologi sche zorg, acute zorg en zorg voor thuis, energiezuinige verlichtings oplossingen en nieuwe verlich tingstoepassingen, en op het ge bied van scheerapparaten, haar- trimmers en mondverzorgingspro- ducten'. Aldus de website van het bedrijf. In de tussenliggende eeuw pas seerden ongeveer alle producten die iets met technologie te maken hebben de revue. De radio, de tv, het cassettebandje, de videorecor- Van prikklokken en weegschalen naar hardware, software, consul tancy, clouds en nanotechnologie. Zie hier de reis die de Amerikaan se computergigant IBM (voluit In ternational Business Machines) in 103 jaar afgelegd heeft. Naast het feit dat het bedrijf'iets' met infor matie doet, is weinig hetzelfde ge bleven. Overigens: in de eerste ja ren na oprichting maakte IBM ook vleessnijmachines. Dat het de voorlopige eindstreep bereikt heeft als een van de groot ste bedrijven ter wereld, met 434.000 medewerkers en bijna 100 miljard dollar omzet, was be paald geen vanzelfsprekendheid. Begin jaren '90 bijvoorbeeld had IBM, toch de aartsvader van de computertechnologie, iets te laat 'I *éu Luxe cruises per Norwegian Jade. Inclusief vliegreis, transfers en alle maaltijden aan boord o.b.v. Freestyle cruising: u bepaalt wat, waar, wanneer en met wie u eet. Venetië, Kroatië, Rome Van Venetië naar Koper, Split, Dubrovnik, Messina (Sicilië), Napels en Rome. Bezoek Dalmatië en de Kroatische Rivièra Bezoek Capri, Sorrento en Pompei' Vertrek 25/10 Zie: Kras.nl/37204 Kroatië, Griekenland, Turkije Vanuit Venetië naar Dubrovnik, Athene (Piraeus), Kusadasi (Efeze) en Split. Bezoek de Acropolis en Efeze Klantbeoordeling 8,4 Vertrek mei t/m okt. Zie: Kras.nl/32907 Griekse eilanden Vanuit Venetië naar Corfu, Santorini, Mykonos en Katakolon. Bezoek eeuwenoud Olympia Klantbeoordeling 8,7 Vertrek juni t/m okt. Zie: Kras.nl/32720 'cp! ZATERDAG 26 APRIL 2014 gsm naar iets anders door Niki van der Naald EINDHOVEN - Nadat het gerechts hof Arnhem-Leeuwarden onlangs al de vloer aanveegde met volauto matisch opgelegde beschikkingen van de Dienst Wegverkeer RDW, heeft de rechtbank Oost-Brabant nu een streep gezet door 38 'com puterboetes'. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3