jrC^ccl RIDEthe Nl^UW ih¥é>0 Z66LAH& MENINGEN 39 brieven Banken Balie Fastferry Rotzooi Cor de Jonge Buurtpreventie Windmolens Rotonde Banken worden langzamer duur zaam, de nieuwste versie (krant 22 april) van de Eerlijke Bankwij zen Al ooit eens een eerlijke bankier gezien? De economische crisis is veroor zaakt door met name de banken, door woekerpolissen, te hoge hy potheken, extra niet noodzakelij ke verzekeringen. Nu durven ze geen geld meer uit te lenen en zodra er door eigen schuld een hoge boete betaald moet worden, worden de bankkos ten direct naar boven bijgesteld. Er wordt bij het leven gesaneerd in de personeelskosten, pinauto maten verdwijnen, maar de bo nussen stijgen daartegenover naar extreme hoogten. Banken zijn net zo duurzaam als het Europese Parlement corrupt en communistisch is. Wervende teksten over de 24-uursbeschikbaarheid van de di gitale balie van de gemeente Ter- neuzen. Maar om zelfs maar een begin van een antwoord te formu leren over een simpele vraag aan de afdeling burgerzaken, is een tijdsbestek van drie maanden on voldoende. Zo wordt de gemeen te Terneuzen voortgestuwd in de digitale vaart der volkeren. David Luteijn (krant 24 april) maakt één zaak duidelijk met zijn pleidooi het fiets-voetveer over te hevelen naar de NV Westerschel- detunnel. 'Het is en blijft ver voer'. Wat exploitatie van Zeeuws-Vla- EU-richtlijn, volgens Eurocom missaris Joaquin Almunia (Mede dinging), die het vertroetelen van duurzame energieopwekking te rug moet dringen. Bestaande afspraken/vergunningen kunnen tot 2017 worden afgebouwd. Deze richtlijn heeft de bedoeling dat windmolens en zonneprojec- ten per 1 juli moeten meedoen aan het spel van de vrije markt. Feed-in tarieven die groene pro jecten een vaste teruglevering-ver goeding geven worden uitgefa- seerd en moeten plaatsmaken voor premies die gekoppeld zijn aan actuele marktprijzen. Dit betekent toch het einde van de waardeloze windmolens die al leen maar op subsidie kunnen draaien? Niet één partij heeft tijdens deze vergadering hier een opmerking over gemaakt. Daarom vraag ik mij af. Wat gebeurt hier? Wie is nu te geloven? Het slaafse Binnenhof volgt altijd, ook tegen beter weten in Brussel? Nu ook? Of worden wij, de bur gers, tijdens de Europese verkie zingsstrijd wéér bedonderd? Rotzooi? Vorig jaar was het erger zeggen de scholieren (krant 24 april). Dat er altijd enige rotzooi gemaakt wordt, keur ik niet goed. Dat de jongens meestal de ene si garet na de andere opsteken - en dat de school er weinig of niets te gen doet - begrijp ik niet. Hoewel ik er niets mee te maken heb, kan ik het niet laten me er een keer mee te bemoeien. Ik heb de meisjes, nadat ik die mu ziektent opgegaan ben, geadvi seerd goed uit te kijken welke jon gens er roken, omdat die bijna ze- Het inroepen van de hulp van vrij willigers voor buurtpreventie teams (krant 17 april) komt mij principieel onjuist voor. In onze samenleving is hiervoor een over heidsdienst ingesteld die monopo lie heeft op bewaking en opspo ring. Ook zal zo'n vrijwilliger al tijd alert zijn op personen of za ken die hém of haar vreemd voor komen. Dat lijkt positief, maar daarmee wordt wel iedereen po tentieel verdacht, los nog van het feit dat de overheid zo de greep verliest op wat dan wel 'vreemd' genoemd mag worden. Dat kan leiden tot een samenleving die op wederzijds wantrouwen geba seerd is. De onwenselijkheid daar van lijkt mij evident. Dit beroep op vrijwilligers voor tot nu toe aan de overheid voorbe houden taken wijst er mijns in ziens op dat de overheid haar diensten kennelijk onvoldoende middelen verschaft heeft, of deze middelen onttrokken heeft, om deze taken naar behoren uit te voeren. Principieel zie ik maar één mogelijkheid: voldoende mid delen (dus ook mankracht) be schikbaar stellen. Minister Kamp zei in de Tweede Kamer: 'Wie de opdracht krijgt van de (windmolen)kavel krijgt subsidie'. Nu komt er een nieuwe ker longkanker krijgen als ze wat ouder zijn. Ook heb ik er met een leraar over gesproken. Zijn reactie was: ze moeten toch iets om han den hebben. De reactie van de jongens en meisjes was: Dat moeten we toch zelf weten. Ik vind dat het Calvijncollege in gebreke blijft als het over de gezondheid gaat van hun leerlingen op latere leeftijd. teerders in Movenience (T-tag tol- heffer), die totaal geen enkele functie in tolheffing van Zeeuws nutsbedrijven behoren te hebben, gecontinueerd moet worden. Ge deputeerde Staten gaven eerder aan in 2015 'er van af te willen'. Maar mogelijk moeten fietsers straks een T-tag op hun fietsstuur plaatsen om ook Portugese belan gen veilig te stellen. De wereld is in beweging, ook het verkeersgedrag verandert, er zijn steeds meer fietsongevallen. De aandacht de laatste dagen voor de acute onveiligheid van de fietsers is heel goed. Fantastisch de actie van Marit van 12 jaar (krant 24 april) om een ro tonde in Middelburg veiliger te krijgen en fijn dat de wethouder haar serieus neemt. Wat ik nu in de media mis is dat fietsers met name bij (wachten bij) stoplichten uitlaatgassen van het gemotoriseerde verkeer inade men. Deze extra belasting met fijnstof en stikstofdioxide geeft - zo merk ik - op dat moment niets maar als ik lees dat langdurige blootstel ling hieraan gezondheidsschade en zelfs sterfte veroorzaakt, vraagt ook dit om verbetering. Hopelijk zijn er veel Marits en Middelburgs verkeerswethouders. mingen als 'vervoersaanbod' blijk baar rechtvaardigt. Het begrip 'so ciale mobiliteit' speelt voor Mid delburg duidelijk geen enkele rol. Ook of de provincie fout gaat om tolgelden te gebruiken voor de Sluiskiltunnel, blijft duister. Tunneltol toepassen voor andere doeleinden is een dubieus GS- speeltje geworden, dat dringend in Den Haag of Europees getoetst moet worden. Dat blijvend verlies van het fiets-voetveer de tunnel- tol alleen maar kan verhogen en/of verlengen is duidelijk. De vraag blijft of de participatie met particuliere Portugese inves- tji IWHlIO VOOR ZATERDAG 26 APRIL 2014 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteu r@pzc.nl A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Stef van Halderen Van Gistellelaan 102, Axel Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Harmen Eijzenga Bellinkstraat 25, Middelburg J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Hans Pollemans Singel 10, Biervliet W.N. Osterman, huisarts De Kempenaerstraat 2, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39