Asbest in heringericht Park Toorenvliedt 1 Henk Boers streefde naar eenheid voor sterke binnenstad 1932-2014 WALCHEREN 35 Gemeente Vlissingen wijst ideeën voor tijdelijke invulling af: particulieren moeten initiatief nemen. VLISSINGEN - Een speeltuin, een markt op zaterdag, een ijsco- kraam, volkstuinen, een geïmpro viseerd podium voor lokale band jes, een terras, ruimte voor kunste naars, een muziekfestival, boten in het dok, of misschien zelfs een afwerkplek: als je het mensen op Facebook vraagt, komt de stroom ideeën voor een tijdelijke invul ling van het Scheldeterrein bijna vanzelf op gang. De lijst is terug te lezen op de facebookpagina van Hart van Vlis singen. En ook gemeenteraadslid Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen maakte een inventari satie. Het Scheldeterrein is nu niets meer dan een kale vlakte, met uitzicht op wat mooie histori sche fabriekshallen en de jachten bij Damen voor de deur. Dat de boel (nu nog steeds) zo doods is, is jammer, vindt Hirdes. Hij is teleurgesteld in het tempo waarmee de gemeente Vlissingen het terrein ontwikkelt: tot die tijd is het gebied desolaat, Vlissingers gebruiken het eigenlijk alleen om snel van de ene naar de andere kant van de stad te komen en toe risten zijn er al helemaal niet te vinden. Hij vroeg het dagelijks gemeente bestuur begin deze maand om Véél meer groen. Bootjes, picknick tafels, een vaste muziektent, ik kan nog wel doorgaan snel maatregelen te treffen, voor dat het toeristenseizoen begint: bijvoorbeeld door een historisch schip in het dokje van Perry te leg gen, een sleepboot op de helling van het Dok te hijsen, het glazen theehuis in te richten met een ex positie, het uitbreiden van evene menten in de machinefabriek, de kraan te gebruiken voor hijsde monstraties, de tijdelijke jachtha ven mogelijk te maken en vooral ook de rotzooi op te ruimen. Zijn hartstochtelijk pleidooi werd deze week wat koeltjes beant woord met een brief van het colle ge. „Narrig", vindt Hirdes zelfs. Er is geen geld, is de boodschap en initiatief om iets in het gebied te doen moet van particulieren ko men. En er wordt volgens het ge meentebestuur al veel gedaan om de levendigheid te vergroten: de studentencontainers zijn ge plaatst, in de Machinefabriek is re gelmatig iets te doen en binnen kort volgt er nog meer: de tijdelij ke jachthaven en oude schepen in het dok. Hirdes wil het onderwerp binnen kort in de gemeenteraad bespre ken. „Ik wil een kleine commissie opstarten om eens na te denken over wat daar zonder kosten kan." Een bezoeker van Park Tooren vliedt vond deze week materiaal dat asbest zou kunnen zijn. De ge meente heeft een gespecialiseerd bureau ingeschakeld voor onder zoek. Dat is gisterochtend uitge voerd. Het is nog niet bekend wat voor soort asbest het is. Het meeste asbest is gevonden bij de nieuwe kabelbaan in het herin gerichte park. Het vermoeden be staat dat ook in groenperkjes bij de ingang van het park aan de Koudekerkseweg en in het gras langs de vijver asbestdeeltjes lig gen. De kabelbaan kan nog wel worden gebruikt, maar in de buurt ervan zijn stukken park af gezet met hekken. Daarop zijn waarschuwingsbordjes gehangen. De gemeente heeft er ook extra in formatiebrieven opgehangen om bezoekers te informeren. Zo'n honderd buurtbewoners hebben een brief ontvangen met uitleg over de asbestvondst. Het is nog niet duidelijk waar het asbest van daan komt. Mogelijk lag het er al vanaf de Tweede Wereldoorlog, toen grond is aangevoerd om de bunkers in het park aan het zicht te onttrekken, aldus de gemeente. Het asbest kan aan de oppervlak te zijn gekomen door recente werkzaamheden in het park. Volgende week wordt begonnen met het opruimen van het asbest. Dat duurt volgens de gemeente enkele weken. Alles moet weg zijn voor zaterdag 24 mei. Die dag is een groot evenement gepland voor de officiële heropening van Park Toorenvliedt. HüSEEk Koopsom vanaf 95.200,- k.k. Als (oud-)ondernemer wist Henk Boers als de besten hoe het ging met de onder nemers in Middelburg en wat zij nodig hadden voor een florerende binnenstad. Twintig jaar lang be hartigde hij de belangen van zijn collega-ondernemers. Bij zijn af scheid van de Vereniging Onder nemers Middelburg in 2012 werd hij voor zijn inzet koninklijk on derscheiden als Lid in de Orde van Oranje Nassau. De VOM moest het dus al zonder hem stellen, maar op de achter grond bleef hij het bestuur prikke len. Ook die stille stimulans is nu verdwenen met het overlijden van Henk Boers, op zondag 20 april. Hij is 81 jaar geworden. Henk Boers had jarenlang een winkel in campingspullen in de Nieuwe Burg in het centrum van de stad. De zaak groeide uit tot een sportwinkel. In 1993 werd hij voorzitter van de mede door hem zelf opgerichte Winkeliersvereni ging Nieuwe Burg en dat bleef hij drie jaar. In 1994 werd hij tevens vice-voor- zitter van de Vereniging Onderne mers Middelburg en in 1996 voor zitter van die belangenorganisa tie. Hij voerde de VOM aan tot zijn vertrek in 2012. „In al die jaren was Henk een voorzitter die geloofde in een ster ke binnenstad. Die opkwam voor detailhandel en horeca in Middel burg. Gesteund door een ijzer- sterk geheugen en een gedreven Henk Boers vasthoudendheid was Henk vaak de luis in de pels van ons gemeen tebestuur. Onder zijn leiding ont stond een sterke en eensgezinde VOM", schrijft het bestuur van de VOM in een in memoriam over zijn oud-voorzitter. „Henk vond het ontzettend jam mer dat veel ondernemers geen lid werden van de VOM. Hij be greep dat ook niet echt. Want al leen in het collectief kunnen on dernemers de binnenstad sterker maken. Het bestuur werd mede door de bindende persoon Henk Boers een eenheid. We missen Henk en zullen proberen zijn Mid delburg sterk en aantrekkelijk te houden." ZATERDAG 26 APRIL 2014 Mag er iets leuks op Scheldeterrein? door Nadia Berkelder reactie bij Hart van Vlissingen door Maurits Sep MIDDELBURG - In Park Toorenvliedt in Middelburg is asbest gevonden. Volgens de gemeente is er geen ge vaar voor de gezondheid. Kijkdag donderdag 1 mei tussen 16:30 uur en 17:30 uurl U kunt zich melden aan de Nassaulaan 117 en van daaruit de andere appartementen bekijken. Kijk voor meer info op www.jeStek.nl. Planci<en)daeS PlancKemdael

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35