Nieuwe wethouders Hulst geïnstalleerd _L I ZEEUWS-VLAANDEREN 35 Terneuzense burgemeester Jan Lonink hoopt op verruiming van bevoegdheden om sneller in te kunnen grijpen. V tieke toneel te doen. Natuurlijk, die avond zal ze, tijdens haar eer ste optreden in de raadscommis sie Omgeving, nog vooral luiste ren. „En mijn notebook uitvoge len. Ik kan helemaal niet met zo'n ding overweg. Vorige week heb ik ook maar een mobieltje gekocht, want die had ik nog steeds niet. Heel even vroeg ik mij af of ik misschien nog mediatraining moest volgen, maar dat doe ik toch maar niet. Als ik oprecht blijf, dan kan ik ook nooit op een leugen worden betrapt. Ik neem het raadswerk heel serieus. Ik hoop echt dat ik herinvoering van het schoolzwemmen voör elkaar krijg. En uiteraard maak ik mij sterk voor een tolvrije tunnel voor Zeeuws-Vlamingen." Er klinkt weer Duits aan de toon bank, als Marian voor de fotograaf poseert. Zijn verzoek om een 'vet te lach' is niet aan dovemansoren besteed. „Weet je, ik geniet echt met volle teugen van alles. Ik wil Jean-Paul Hageman zal zich als wethouder onder meer bezighou den met ruimtelijke ordening, de Nieuwe Bierkaai en sport. Zijn vrijgekomen zetel in de raad wordt, conform de verkiezingsuit slag, overgenomen door Marina Strooband. Carry Nijskens vervangt Adri Tot té, die voor de raadsperiode 2014-2018 belast is met financiën, samenwerking Zeeuws-Vlaande- ren en project De Statie/Morres. Frank van Driessche heeft onder meer welzijn en zorg, onderwijs en jeugdzorg in zijn portefeuille. Door zijn aanstelling maakt Jules Vereecken de fractie van Groot Hontenisse compleet. Bennie Saman doet dat op zijn beurt bij de PvdA, waar Diana van Damme-Fassaert zich zal be zighouden met openbare werken, handhaving en milieu. Burgemeester Jan-Frans Mulder bedankte donderdag Frans de Vries van Progressief Hulst voor bewezen diensten in het verle den. De Vries biedt wegens ge zondheidsredenen per 1 mei zijn ontslag aan als raadslid. René van Domburg neemt zijn zetel over. Bij de volgende raadsvergadering in mei wordt er dieper ingegaan op het coalitieprogramma 'Samen voor Hulst'. ook echt niets opgeven, want ik ben veel te bang dat ik iets mis. Ik ben een volksmens, ik heb heel graag mensen om mij heen." Zo ook in haar vrije tijd. Als het een beetje weer is, zit Marian voor haar huis in de Donze Vis sersstraat op een bankje. Te breien of te haken. „Dan schuift vaak al snel mijn Afrikaanse over buurvrouw aan. En voor je het weet zitten we allemaal gezellig bij elkaar. Ik ben geboren in de Nieuwstraat, heb jarenlang in Hoek gewoond, maar wil nu echt niet meer weg uit het centrum. Het knusse sfeertje is mij veel waard. En ik voel mij er altijd vei lig. Natuurlijk gebeurt er wel eens wat, maar ik laat gerust 's nachts mijn hondje uit, hoor." Zo, het is tijd voor nog wat frika delletjes en kroketjes. Nog een uurtje bakken en dan op naar Ter- neuzen om even snel wat te eten voordat haar eerste echte vergade ring begint. TERNEUZEN - Jan Lonink, burge meester van Terneuzen, maakt zich zorgen over een toename van het aantal psychisch kwetsbaren. Hij reageert op incide.nten die zich de laatste maanden in de ge meente Terneuzen hebben voor gedaan, zoals de brand aan de Axelsestraat in Terneuzen waarbij een 69-jarige tijdelijke bewoner omkwam en de dood van een Axe laar (43) die volgens de politie stierf door een combinatie van al cohol en harddrugs. Lonink heeft de stellige indruk dat deze incidenten niet op zich zelf staan. „Het aantal psychisch Burgemeester Jan Lonink maakt zich zorgen over een toename van het aantal psychisch kwetsbaren kwetsbaren in onze samenleving groeit." Hij wijt dat onder meer aan een verdergaande individualisering en verharding van de maatschap pij. „En als er iets gebeurt, wordt tegenwoordig al snel naar de over heid gekeken om oplossingen aan te dragen, terwijl voorheen chris telijke kerken en ook 'de rode kerk' daarin veel meer een rol ver vulden. Zowel in het vooraf signa leren van problemen als het aan pakken ervan." Voordat je kunt ingrijpen, moet je weten dat er iets speelt, stelt Lo nink. Aan de Axelsestraat was de bewoner bijvoorbeeld afgesloten van water, gas en elektriciteit. Hij stookte houten pallets om zijn wo- Lonink wijt de groei van het aantal psychisch kwetsba ren onder meer aan een ver dergaande individualisering ning te verwarmen. „Waar begint de privacy en waar houdt het op?", stelt Lonink de vraag waar voor hij geregeld staat. Zijn bevoegdheden om in te grij pen zijn beperkt. Een verruiming is wel in de maak. Bij de Tweede Kamer ligt een wetsontwerp klaar dat het mogelijk moet ma ken mensen 'een gedragsaanwij zing' te geven, als de veiligheid, gezondheid of openbare orde in het geding is. Een burgemeester kan mensen al wel gedwongen laten opnemen, wat onlangs in Sas van Gent ge beurde. Een speciale politie-een- heid moest de man met psychi sche problemen uit zijn woning halen. De bezuinigingen in de zorg maken het niet gemakkelij ker. Lonink: „Het is vaak zoeken naar een plek in een instelling." Hij heeft niet de illusie dat zich geen ernstige incidenten meer zullen voordoen. „Je kunt alleen maar ho pen er op tijd bij te zijn." De bevoegdheden van een burgemeester om in te grij pen zijn beperkt. Een verrui ming is wel in de maak émnHé mm Piancxerndael WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊk ZATERDAG 26 APRIL 2014 WÊÊk. '..k J?* WÉ&M ■;?É- door Bob Maes HULST - De raadsvergadering van Hulst deed donderdag weinig wenk brauwen fronsen. Jean-Paul Hage- man (Algemeen Belang Groot Hulst), Adri Totté (CDA), Frank van Driessche (Groot Hontenisse) en Diana van Damme-Fassaert (PvdA) werden zoals verwacht als wethou der geïnstalleerd. Zorgen over groei groep kwetsbaren S Marian Steenbakker kon niet bevroeden dat ze op dezelfde dag bedrijfslei der van een frituur én gemeenteraadslid werd. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf mÊÊÊMÊ0m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 119