Na Friesland volgt de wedstrijd in Monaco zuidzande trekt Ophef over jongen die over hek op oppiusdag speeltuin Oranjekwartier klimt ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Dat is het op één na hoogste ni veau waarop gevaren kan worden. In de A-klasse varen alle boten met dezelfde zonnepanelen en be paalt de bouw van de boot welke het snelst is. De scholieren na men in de herfstvakantie een kijk je in de keuken van het team van de technische universiteit in Delft. Die ploeg doet mee in de topklasse en heeft zelf zonnepane len ontwikkeld. Ronald de Bruijne, Britt Krabben- borg, Sven Klaren, Jules de Cock, Sophie Verbraeken en Rianne Idink hebben in de Friese wed strijd, die van 28 juni tot en met 5 juli in verschillende etappes geva ren wordt, concurrentie van 24 an dere ploegen. Sven: „We varen te gen Brazilianen, Indonesiërs, Tur ken, Polen en Chinezen. Wij zijn de jongste deelnemers, aangezien de rest van universiteiten en hoge scholen komt. Alleen wij komen van een middelbare school." Of ze ook voor de winst kunnen meestrijden, is de vraag. Jules: „Andere teams hebben een veel groter budget, dus waarschijnlijk hebben ze ook beter materiaal. Wij hebben dankzij sponsors nog een goede motor kunnen regelen. Het is natuurlijk al heel mooi dat we zo ver zijn gekomen. En het blijft een profielwerkstuk." Als de Solar Boat Challenge, die acht etappes heeft, is afgerond, kan het zestal gelijk uitkijken naar een nieuwe uitdaging. Vijf dagen later, op 10 juli, staat name lijk de volgende wedstrijd op het programma. Daarvoor moeten ze iets langer in de auto zitten dan voor het duel in Friesland. „We gaan voor drie dagen naar Mona co. Dat is wel gaaf, want dat wordt zelfs uitgezonden op Euro sport", zegt Sven enthousiast. ZUIDZANDE - Zuidzande ligt er op Koningsdag keurig bij. Vier vrij willigers uit het dorp en tien me dewerkers van de gemeente leg den stoeptegels recht, wasten bor den, gooiden grit in brandgangen en stortten houtsnippers onder speelwerktuig in de speeltuin. Op initiatief van de dorpsraad werden ook al enkele rode stre pen getrokken bij de entree van het dorp aan de kant van Potjes. Automobilisten rijden nu vaak te hard het dorp in en uit, omdat markering van het fietspad ont breekt of slecht zichtbaar is. Rode belijning schept duidelijkheid en zorgt voor 'optische versmalling'. Maar zo was het helemaal niet be doeld, legt voorzitter Ronald Roe- lands van speeltuin Het Oranje kwartier in Terneuzen uit. Roe- lands zag op camerabeelden dat een jongetje dinsdag over het hek van de toen gesloten speeltuin klom. „Ik dacht er goed aan te doen om op Facebook een bericht je te plaatsen, maar daar heb ik spijt van. Het resulteerde in zo veel ophef, dat ik het er maar heb afgehaald." Roelands wees de mensen er op dat er in principe sprake was van inbraak. De speel tuin doet daar doorgaans aangifte van. Ronald Roelands: „Dat heeft met de verzekering te maken. Er was nu geen schade, dus laten we het rusten. Maar die opmerking werd helemaal uit zijn verband gerukt, terwijl het ons om iets veel be- langrijkers gaat: de veiligheid van de kinderen. Je moet er toch niet aan denken dat zo'n kind van dat hek, toch 2,40 meter hoog, valt en in de afgesloten speeltuin ligt. Hoe moeten hulpdiensten hem dan snel bereiken? We hebben vo rig jaar met een soortgelijk voor val al eens iemand een dubbele beenbreuk zien oplopen. Dat wil len we niet nog een keer meema ken." Om nog even op 'de boze buur man terug te komen', geeft de voorzitter van Het Oranjekwar tier een advies: „Vliegt je bal over het hek, kom die dan halen als de speeltuin open is. Je krijgt 'm heus terug." 'Vlaamse' school viert Koningsdag Koningsdag wordt traditie getrouw een dag van tevo ren gevierd op basisschool Sint-Laurens in het Bel gische deel van grensdorp Overslag. De kinderen aten een oranje taartje en schil derden Zeeuwse mossels oranje. Het is jaarlijks een succesvol initiatief van de Stichting Comité Overslag. Voorjaarsmarkt bij Cantedeerhoeve Op het terrein van De Sterre bij kinderboerderij Cante deerhoeve in Clinge wordt morgen een voorjaarsmarkt gehouden. Er is een groot aanbod van planten uit ei gen kas. Verder werken hob byisten en de Zonnebloem mee. Er is live muziek en er zijn hapjes en drankjes. Aan vang 9.30 uur. Koningsdag met een Oranjemaaltijd Hoogtepunten van Konings dag in Westdorpe zijn van daag een zeskamp (vanaf 13.30 uur) en een Oranje maaltijd (18.30 uur). Het feestprogramma begint om 9 uur met een optocht met versierde fietsen, gevolgd door een spelcircuit (9.30 uur). Om 21 uur sluit band De Mannuhh het feest af. Vagantenkost in hervormde kerk Het duo Vagantenkost, Ani ta Frenks (harp, gitaar en blokfluit) en Peter Clijsen (zang en gitaar), houdt mor gen vanaf 11.00 uur een gra tis koffieconcert in de Neder landse Hervormde Kerk van Retranchement. Vaganten kost speelt poëtische liedjes in de traditie van middel eeuwse troubadours. Plek rommelmarkt Terneuzen gewild De plekjes voor de rommel markt in de Terneuzense binnenstad waren gewild. Hoewel er vrijdag pas vanaf 22 uur mocht worden ver kocht, waren de eerste ver kopers al om 13 uur present op de Herengracht. De ge meente stond oogluikend toe hoe plekken met krijt en linten werden geclaimd. Swingen met smartlappenkoor Het Gasteis Smartlappen koor verzorgt morgen een optreden in ontmoetingscen trum De Lieve in Hulst. Het koor, bestaande uit zestig le den, staat garant voor een swingende middag. Het pu bliek wordt actief bij het pro gramma 'Zomerkriebels' be trokken. Aanvang 14.30 uur, entree 1,50. ■tl— ZATERDAG 26 APRIL 2014 De zonneboot van de scholieren komt er ongeveer zo uit te zien. foto Peter Nicolai door Bob Maes TERNEUZEN - De zes leerlingen van het Zeldenrust-Steelantcollege va ren tijdens de Solar Boat Challenge mee in de A-klasse. Voor meer informatie over het team van het Zeldenrust-Steelantcollege: www.zscsolarboat.nl. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een voetballertje van twaalf die over het hek van een speeltuin klimt om zijn bal op te halen en vervolgens ter verant woording wordt geroepen. Het klinkt een beetje als het klassieke verhaal van de boze buurman die de bal in zijn tuin "voor de ogen van het kind lek prikt. OVERSLAG CLINGE WESTDORPE RETRANCHEMENT TERNEUZEN HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 117