Pand zoekt... Provincie wil gesprek met Delta over dividend 2008 2012 2013 66 Tegenwoordig een museum op de been houden met subsidies is geen optie meer ZEEL/ND 31 commentaar Staten: geen geld voor fietsbrug of tunnel Sloeweg PZC Baby: bijna 35.000 stemmen Omroep Zeeland ICiinslfebrleSc VIsseilJimiseiiiTi eeland is rijk aan mar- kante gebouwen. M Soms verliezen die J panden hun functie. Denk aan kerken en fabrieksge bouwen. Het is vaak lastig om een nieuwe bestemming te vin den. Eigenaren van dergelijke objecten zoeken al dan niet ac tief naar een potentiële gebrui ker of koper. Niet elke speur tocht blijft zonder resultaat, maar er staan desondanks nog veel gebouwen leeg. De provincie zou op dit terrein een actievere rol kunnen spe len. Bijvoorbeeld door te inven tariseren welke gebouwen leeg staan en in kaart te brengen welke bestemmingen mogelijk zijn. Ook zouden ze subsidie mogelijkheden op een rij kun nen zetten. Dat zou de kans op een nieuwe bestemming aan zienlijk kunnen vergroten. Ze ker als de mogelijkheden ook buiten Zeeland onder de aan dacht worden gebracht. Nu het economisch tij begint te keren, moet het mogelijk zijn om on dernemende mensen op een idee te brengen. MIDDELBURG - Er komt geen fiets- tunnel of fietsbrug op de nieuwe kruising van de verbrede Sloeweg en de Stoofweg bij 's-Heeren- hoek. Een meerderheid in Provin ciale Staten vond gisteren de meerkosten (naar schatting tot 2 miljoen euro) te gortig, temeer omdat de al aanbestede Sloeweg toch al 5,3 miljoen euro meer kost dan is begroot. Die komt nu uit op 58 miljoen euro. GroenLinks en de Partij voor Zee land wilden per amendement toch een fietstunnel of -brug uit het vuur slepen om fietsers een zo veilig mogelijk oversteek te bie den, omdat een verbrede Sloeweg meer verkeer zal aantrekken. De dorpsraden van 's-Heerenhoek, Nieuwdorp en Lewedorp strijden daar al jaren voor. GroenLinks kreeg alleen D66, SP, PW en PvZ mee. Voor het PvZ-voorstel was nog minder steun. Volgens gede puteerde Kees van Beveren is het gekozen ontwerp - een rotonde waarop fietsers kruisen met auto verkeer dat de Sloeweg oprijdt of verlaat - voldoende veilig. Ook Jan Marijs, visser uit Arne- muiden, voelt wel voor het verzor gen van rondvaarten maar dan met een vissersboot. In de notitie van het bureau Swinth van Koppejan, wordt uit gegaan van een Visserij-belevings centrum met een vestiging in Breskens en een in Vlissingen. In Breskens zou volgens de verken nende notitie meer de nadruk ko men te liggen op het culinaire aspect van vis met een proeverij en in Vlissingen is meer aandacht voor maritieme aspect. Beide cen tra kunnen logistiek met elkaar verbonden worden door de exploi tant van de rondvaarten, schrijft Koppejan. Voor zijn verkenning heeft hij gesproken met circa der tig personen, onder wie onderne mers, mensen uit de visserijsec tor, recreatie, horeca, detailhandel en vertegenwoordigers uit de mu seumwereld. „Tegenwoordig een museum op de been houden met behulp van subsidies is geen optie meer. Maar als ondernemers, gevestigd in zo'n gebouw, dankzij een bele vingscentrum meer bezoekers kunnen trekken kan dat wel per spectief bieden. Het is nu aan het nieuwe college van burgemeester en wethouders", licht Koppejan toe. Volgens Provinciale Staten zit er mogelijk meer in het vat dan de 20 miljoen euro die Delta aan biedt. Een bijna Statenbreed ge steunde motie, ingediend door D66 en GroenLinks, spoort gede puteerde Kees van Beveren (CDA, Delta) aan met Delta te onderhan delen over het dividend, wat hij overigens al van plan was. Vorig jaar gaf Delta een winst waarschuwing af. Het dividend, tot 2013 gegarandeerd 40 miljoen euro, zou mogelijk halveren. De provincie besloot mede daarom dit voorjaar flink te bezuinigen. Recent bleek dat de winst (75 mil joen euro) hoger uitviel dan ver wacht. Verschillende Statenleden hebben deze week de jaarstukken van Delta doorgenomen. Hun con clusie: Delta kan misschien wat meer missen. Ook is het aanbod van 20 miljoen euro dividend in hun ogen onvol doende gemotiveerd. Aan de ande re kant mag een hogere dividend uitkering Delta bedrijfsmatig niet ondermijnen. De provincie Zeeland en de ge meente Vlissingen hebben nog wel even gehengeld naar de optie om in samenwerking met het Rijk in deze provincie het Natio naal Visserijmuseum te vestigen. Maar dat is niet meer aan de orde. De Haagse politiek sluit de laatste jaren meer musea dan dat er nieu we worden geopend. Projectontwikkelaar Onno Koster, die bezig is gegadigden voor invul ling van het pand te zoeken, zegt meerdere notities over de invul ling van het pand te kennen. Ver der wil hij geen reactie geven. Eer der zei hij in deze krant dat hij al een aantal bedrijven heeft weten te interesseren. Daaronder bedrij ven die zich met (water) sport be zighouden. Volgens Koster gaat het om meerdere huurders die be langstelling hebben voor de kan toorruimten en hij praat met een aantal horecabedrijven. Anderhalve week na het begin van de eerste stemronde zijn er al bijna 35.000 stemmen uitgebracht voor PZC Baby. U kunt nog tot en met 15 mei 12.00 uur stemmen op uw favoriete baby per gemeente. Stemmen kan in deze eerste ron de op www.pzc.nl/baby. Kies de gemeente, klik op het woordje 'Stem' op de foto van uw favoriete baby en bevestig de mail die u van ons krijgt. Elke bezoeker kan per dag per e-mailadres één keer stemmen. Vrijdag 16 mei maken we in de krant en op de website bekend welke baby in elke gemeente de meeste stemmen heeft gekregen. Deze winnaars krijgen een ca deaubon van 50 euro van Van Bel le Baby Kids. Als de winnaars van alle gemeen ten bekend zijn, begint de finale, waarin we zoeken naar de Leuk ste Baby van 2013 in Zeeland. Via www.pzc.nl/baby wordt u dan naar onze Facebook-pagina ge leid, waar u op de baby van uw keuze kunt stemmen door de foto te 'liken'. Dit kan slechts één keer, dus dan komt het er op aan, zoveel moge lijk vrienden, familieleden en an dere bekenden te vragen op uw fa voriet te stemmen. Stemmen in de finale kan tot en met 29 mei 12.00 uur. De winnaar of winnares wordt bekendge maakt in de krant van zaterdag 31 mei, op internet en natuurlijk op Facebook. Hij of zij wint een Maxi-Cosi 2\VayPack autozitje ter waarde van 499 euro van Van Bel le Baby Kids. Leegstand In Zeeland staan wel meer panden leeg waar geen bestemming voor gevonden kan worden ZATERDAG 26 APRIL 2014 KOZIJNEN - ZONWERING VERANDA'S HANDELSWEG 17, VLISSINGEN T QII8-460055 NERINGWEG S, OOSTBURG T 0H7-45I404 uiujiujansegeveitechniek.nl kézijhieN zömwsrimg vsramda's door Frank Balkenende de Timmerfabriek i Mondragon Zierikzee Ad Koppejan door Frank Balkenende MIDDELBURG - De provincie gaat met energiebedrijf Delta onderhan delen over de hoogte van de divi denduitkering. i Slot Ostende Goes Polderhuis Middelburg Stadhuis Noordstraat Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115