ZEEUWS-VLAANDEREN «r Vakantie Leve de koning! 48 en 49 Gedeputeerde Van Heukelom verwacht Provinciale Staten op korte termijn een oplossing voor te kunnen leggen. KONINGSSPELEN ZATERDAG 26 april 2014 a Het EK judo kleurt oranje Visserij lonkt naar de Timmerfabriek MIDDELBURG - Gedeputeerde George van Heukelom (SGP, ver voer) verwacht op korte termijn duidelijk te maken hoe het fiets- voetveer Vlissingen-Breskens de komende jaren wordt geëxploi teerd. Hij zei gisteren in Provinciale Sta ten volgende week met een 'han delingsplan' te komen. De provin cie zoekt naarstig naar een oplos sing omdat zich geen gegadigden hebben aangediend om de veer- verbinding uit te baten. De huidi ge exploitant Veolia stopt er eind dit jaar mee. Dat heeft geleid tot een stroom aan reacties van verontruste ge bruikers. Burgers vrezen dat het fietsvoetveer wel eens zou kun nen verdwijnen. Maar daar hoe ven ze volgens gedeputeerde Van Heukelom niet bang voor te zijn. Hij herhaalde gisteren tijdens de Statenvergadering dat de provin cie op grond van afspraken die in 1996 zijn gemaakt toen de Wester- scheldetunnel de veerdiensten verving, verplicht is de fast ferry Vlissingen-Breskens in stand te houden. Van Heukelom zegt dat er nooit sprake van is geweest dat het veer dreigt te verdwijnen. „Er blijft een veerdienst. Hoe? Dat hoort u zo snel mogelijk." De gedeputeerde krijgt momen teel van verschillende kanten het aanbod om mee te denken over oplossingen. Zo praat hij onder meer met Connexxion, de ver voersmaatschappij die recent de concessie voor het Zeeuwse bus vervoer voor de komende tien jaar in de wacht sleepte. Verder wil rederij Vroon uit Breskens, wier personeel gebruikmaakt van het fietsvoetveer, bekijken of ze de provincie en de reizigers kan helpen. Net als Van Heukelom onder streepten alle fracties in Provincia le Staten dat het fietsvoetveer in stand moet blijven. Daarmee stel de hij met name Statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zee land gerust. Robesin had een in terpellatiedebat aangevraagd om van de gedeputeerde te horen wat hij eerder al in de media had ge ventileerd. „Dat geeft ons vertrou wen dat het fietsvoetveer zo goed als zeker behouden blijft." Op het notariskantoor in Zeeuws- Vlaanderen werd de afgelopen da gen gesproken over voorjaarsvakan ties, de lengte daarvan en uiteraard de plaats van bestemming. De nota ris zelf ging een paar dagen naar zijn schoonzus in Londen, zonder zijn vrouw. Het deed wenkbrauwen fronsen. De kandidaat-notarissen met school gaande kinderen gingen twee week jes naar vakantieparken. De oudere, eeuwige kandidaat-notaris meldde dat hij met zijn famielje met de cam per richting Italië toog. „Maar daar geven ze stortregens en overstromin gen af', somberde hij. Z'n naaste collega met een grote grijns: „Blijf dan toch thuis in Hei kant man en parkeer je camper in je zwembad!" PHILIPPINE - 'Doe de kanga, doe de kanga, doe mij maar lekker na! En we shaken er op los, we shaken er op los!' De kinderen van De Zeester in Philippine deden gisteren, net als de leerlin gen van tal van andere Zeeuws-Vlaamse scho len, fanatiek mee aan de Koningsdans tijdens de tweede editie van de Koningsspelen. Na een goed ontbijt deden de kinderen spelletjes én een recordpoging dansen. Koning Willem- Alexander gaf daarvoor ook in Philippine, maar dan via een beeldscherm, het startsein. foto Peter Nicolai Snel plan voor fast ferry door Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 113