■2^1 i' tÓ vdh Zoek naar mensen, plaatsen en dingen 10 VERDIEPING O 1^7287.994 r b 2.000 Koningsspelen vol van zonnestralen Waar de Koningsspelen vorig jaar nog in het wa ter vielen door de re gen, stond dit jaar niets een succesvolle sport dag in de weg. 1,1 mil joen kinderen deden mee en Willem-Alexan der gaf het startschot in Ens, Flevoland. Sotsji: enthousiasme en controverse Critici en mensenrechtenactivisten konden zich moeilijk schik ken in de beslissing van Willem-Alexander om af te reizen naar de Olympische Winterspelen in Sotsji. De sportgekke koning wil de graag, net als in zijn tijd als prins, de Oranje-equipe aanmoedi gen. Niet zonder resultaat, want Nederland sleepte maar liefst 24 plakken in de wacht. Maar de kritiek verstomde niet. Sterker nog, deze zwol aan nadat de Russische president Poetin onaangekon digd in het Holland House stond en daar tussen de hossende Oranjefans en hun staatshoofd een biertje dronk. Eerste Prinsjesdag Willem-Alexander las de Troonrede in hoger tempo dan zijn moeder, Beatrix, deed, maar Prinsjesdag heeft sinds de troonswissel geen ge daanteverandering on dergaan. De rede stond gewoon op papier en de koning kwam aan in de Gouden Koets, net als anders. Primeur: staatsbanket met Chinees leider Xi Jinping 22 maan 2014 Een primeur: nooit eerder kwam een Chinees staatshoofd op bezoek in Ne derland. Koning Willem-Alexander verwelkomde niemand minder dan de de Chinese president Xi Jinping, twee dagen voorafgaand aan de Nuclear Se curity Summit in Den Haag. Ook de Chinese Xiao Wang, door Gordon op de hak genomen als 'die nummer 39 met rijst' in talentenshow Holland's Got Talent, was aanwezig bij het ban ket. Laatste eer voor Nelson Mandela 10 december 2013 Willem-Alexander was een van de velen die Nelson Mande- la in Zuid-Afrika de laatste eer bewees. In het WK-stadion in Johannesburg werd een rumoe rige uitvaartdienst gehouden. 2.300.000 Koning stelt 'iedereen op ge mak' in Tilburgse moestuin 11 juni 2013 Willem-Alexander staat op deze zonnige dag open voor verhalen van vrijwilligers van de Tilburgse Buurtmoestuin, die hij bezoekt na mens het Oranjefonds. „Hij toonde oprecht interesse en stelde ieder een op z'n gemak", herinnert Beata Vergeer zich. „En hij onthoudt din gen die je aan hem vertelt. Ik denk er nog vaak aan terug. De koning in spireert mensen." Feestelijk onthaal in Caribische sfeer Bewogen jaar eindigt met staatsbezoek in Kremlin 8-9 november 2013 In het majestueuze Kremlin stond Russisch president Vladimir Poetin Willem-Alexander en Maxima op te wachten. Zij sloten met een offici eel staatsbezoek het Nederland-Rus landjaar af, dat zijn glans verloor door verschillende relletjes die voor afgingen tussen de landen. Ook het Caribisch ge bied van het koninkrijk werd bezocht door Wil lem-Alexander en Maxi ma. Van Aruba tot Sint- Maarten: op het ene ei land werden ze nog fees telijker onthaald dan op gA-? het andere. Hét j aar van de koning foto Marie-Thérèse Kierkels/PVE 25 april 2014 7-11 februari 2014 12-21 november 2013 17 september 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10