Hard rijden, niet uitlopen Bouw Waterpark bereikt keerpunt College Reimerswaal wil uitbreiding Klooster tot 200 migranten toestaan 659 729 739 819, 1.899p, c2.889 34 BEVELANDEN en THOLEN PELIKAANBIEDINGEN NU VANAF I €799 j Een jaar geleden diende De Jager een verzoek in bij de gemeente om uit te breiden. De arbeiders worden nu nog alleen op de eer ste en de tweede etage van het voormalige hotel gehuisvest. voor u geselecteerd Klassiek Italië Over de top Nou ben ik de beroerdste niet om jou schouderklopjes te geven, maar laat ik dat nou eens niet doen. Een dijkje opklimmen, kom op! Bergen verzetten moet je, spieren kweken! Nog maar vijf weken en het is al zo ver! Nee hoor, geintje. Ik ben best trots op je. Ook op het feit dat je al bijna twaalf kilo bent afgevallen. Dat is al meer dan mijn koersfiets weegt! Ik ben de voorbije weken vriendjes geworden met mijn rode ros óp wielen. De vriendschap begon twee weken geleden in Limburg, waar ik samen met een vrienden groep ruim zeventig kilometer heb gereden. Daar kwam ik er pas echt achter dat'ik aan conditie en vooral kracht heb gewonnen. Mijn licht ste vrienden gingen er heuvelop vaak als een haas vandoor, maar gaandeweg kreeg ik ze telkens weer beter in zicht. Kwestie,van in het juiste verzét trappen. Met dat laatste had ik soms nog wel wat problemen, maar mede daarom reed ik in Limburg. Ik wilde mijn fiets leren kennen. Ik moet er niet aan denken dat ik straks die alp op knal en de eerste kilometers met versnellingen moet aanklooien. De Cauberg ging vlekkeloos, de veel steilere Keutenberg was met recht een 'killer'. Ik reed er op het laatste stukje, hijgend als een,paard, nog maar 6,6 kilometer per uur. Maar ik hoefde niet af te stappen! Toen ik een week later veel profs tijdens de echte Amstel Gold Race ook stuk zag gaan op 'de Keut', was ik toch best een beetje trots. De nacht na de tocht heb ik heer lijk geslapen. En daarna? Geen cent je pijn. Gek, want op Tweede Paas dag voelde ik mijn kuiten wél, na dat ik met twee vrienden ongeveer zeventig kilometer door het vlakke Zeeuws-Vlaanderen had gefietst. In een veel hoger tempo dan in Limburg, dat wel. „Logisch", ont7 krachtte Bodyline-coach Bauke mijn verbazing. „Klimmen doe je met je bovenbenen, snelheid maak je met je kuiten." Over snelheid maken gesproken, ik dacht dat ik daar heel goed in was. Totdat mijn fietsmaten Anco en Guido mij uit de droom hielpen; mijn fietscom puter stond niet goed afgesteld. Ik reed, zonder ook maar een centi meter op hen uit te lopen, tien kilo meter harder. A bientöt, Raymond busreizen SPOT-goedkope Piet Oomen van Waterpark Veer se Meer en de bijbehorende cam ping De Witte Raaf loopt vrijdag trots over zijn park. „Geduld heb ik heel veel moeten hebben. Maar nu kunnen we verder bouwen", zegt hij opgelucht en vol optimis me. Waarna hij nog maar eens aan geeft hoe omvangrijk het nieuwe recreatiepark wordt. „We groeien in oppervlakte van 19 naar 54 hec tare. Dat is inclusief 12 hectare na tuurgebied dat nog wordt aange legd." Voor toeristen zijn - als al les klaar is - 1100 verschillende overnachtingsplekken beschik baar: „Dat zijn 240 kampeerplek- ken, 350 jaarplekken, 200 vakantie- woningen en 300 ligplaatsen voor jachten." Vanaf 3 mei gaan 105 nieuwe va kantiehuizen in de verkoop. Alle woningen komen aan water te lig gen. Daarvoor wordt het water vanaf het Veerse Meer verder het park in geleid. „Waterwoningen doen het nu eenmaal beter", ver klaart Oomen de aanpassing van het oorspronkelijke plan, waarin dit niet was voorzien. Waterpark Veerse Meer heeft dé afgelopen jaren behoorlijk wat last gehad van de crisis. Finan ciers trokken zich terug en de ver koop van woningen ging minder vlot. Oomen vertrouwt erop dat Geduld heb ik heel veel moeten hebben. Maar nu kunnen we verder bouwen de verkoop nu goed zal lopen. En dat is ook wel nodig. „Want dat le vert weer het geld op dat we no dig hebben voor onze investerin gen in het centrumgebouw waar in alle voorzieningen komen." Omgekeerd zal de belangstelling van potentiële kopers groter zijn als er een centrumgebouw is en de voorzieningen klaar zijn, be seft Oomen. „Het is een wissel werking." Bij de bouw van het centrumge bouw zijn deze week belangrijke stappen gezet. De noodzakelijke installaties voor onder meer het zwembad en de waterzuivering zijn geplaatst. Gisteren is de groot ste installatie in de kelder geta keld: die voor het subtropisch zwemparadijs. „Het streven is nu om eind dit jaar de eerste fase van het cen trumgebouw af te hebben, waarin het zwembad, de horeca en de winkel komen. Voor de zomer van volgend jaar moet de tweede fase, met de receptie en de bin nenspeeltuin, klaar zijn", vertelt Oomen. De jachthaven wordt nu ook aangelegd en moet in april 2015 klaar zijn. Door een weinig gebruikte vleu gel op de begane grond te verbou wen, kunnen ook daar slaapver trekken worden gerealiseerd. De Jager heeft altijd aangeven dat de ze extra plaatsen noodzakelijk zijn voor een gezonde exploitatie. Reimerswaal wilde de uitbrei ding - waarvoor aanpassing van het bestemmingsplan noodzake lijk is - pas toestaan als de vergun ning onherroepelijk is geworden. Omdat sinds de koop van het ho tel door De Jager omwonenden zich zorgen maakten over over last, wilde de gemeente alvorens de uitbreiding toe te staan de hui dige situatie op een rijtje zetten. Uit deze evaluatie blijkt dat er maar weinig klachten zijn. Bij con troles zijn nooit overtredingen ge constateerd. Volgens de gemeente zijn verder meldingen over bij voorbeeld het te hard draaien van muziek en te hard rijden over de Haltestraat 'kordaat' afgehandeld door De Jager. Verder constateert de gemeente dat het bedrijf gere geld 'in goede harmonie' overlegt met de direct omwonenden. Eind mei moet blijken of de ge meenteraad het eens is met de conclusies van college. In de opi- nieraad van 6 mei wordt het voor stel eerst besproken en kunnen ook buren hun zegje doen. f Van €1.139 til Vü.KKH u» vim mi ai v.hkh atViUUH BOEK NU www.pelikaanreizen.nl/busreizen of bel:088-733 45 2üS 12-daagse rondreis PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Hoi Sheila, l HoogtepuntenFlorence, Lucca, Pisa, Siena, Rome, Vaticaan, Assist, Venetië lnclusief:Vervoer per luxe Comfort Class tou ringcar- Hotelovernachtingen - Haifpension -Stadsw delingenen boottocht-Excursies excl. entreegelden - Koffie, gebak en koffietafel. Vertrek: 16 juni, 2S juli, 8 sept, 6 okt "N Met de plaatsing van grote installaties, zoals deze voor het zwembad, gaat de bouw van Waterpark Veerse Meer een volgende fase in. foto Lex de Meester door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Na een fikse vertra ging door de crisis komt er weer schot in de ontwikkeling van Wa terpark Veerse Meer bij Arnemui- den. Deze week zijn belangrijke in stallaties voor het centrumgebouw met zwembad, wellness en restau rant geplaatst; en volgende week begint de verkoop van nieuwe va kantiehuizen. Piet Oomen Hotelovernachtingen - Half- pension - Stadswandelingen. Vertrek 16juni, 28 juli, 8 sept, 6 okt Hotelovernachtingen - Haifpension - Stadswandelingen - Excursies. Vertrek 30 juni, 8 sept, 6 okt Hotelovernachtingen - Overtocht Hoek v. Holland - Harwich - Haifpension. Vertrek 3 juni, 22 juli, 12 aug, 2 sept door Joeri Wisse RILLAND - De Jager Detachering mag de capaciteit van het Klooster van Rilland vergroten van 129 tot maximaal 200 arbeidsmigranten. Tot die conclusie komt het Reimers- waalse college van B en W na een evaluatie van de huidige situatie. Volgende maand moet ook de ge meenteraad groen licht geven. Hotelovernachtingen - Overtochten - Haifpension. Vertrek 9,16 juni, 14 &28 juli, 4 aug Hotelovernachtingen - Haifpension - Overtochten - Entree musea - Excursies, Vertrek 30 mei en 29 aug Hotelovernachtingen - Overtochten - Haifpension, Vertrek 16 juni, 28 juli, 8 sept, 6 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 106