Oud-dirigent/organist Evert Wagter overleden BEVELANDEN en THOLEN 33 Extra editie CiassiciFever jullie ons gesponsord, doe je van het jaar weer mee?' En ze zeiden gelukkig allemaal ja." Albert heeft in zijn eerste jaar als secretaris al een heleboel geleerd: afspraken maken, vergunningen aanvragen, notuleren en dat soort zaken. „Daar doe ik het niet voor hoor, maar het is meegenomen. Het leukste van de dag is rondlo pen en zien dat de mensen het enorm naar hun zin hebben. Mer ken dat alles gesmeerd loopt en dat iedereen met iedereen in de weer is. Omdat ik het te druk heb met andere dingen, kan ik natuur lijk niet aan een zeskamp mee doen of zo, maar daardoor maak ik juist alles mee. Het meeste werk zit in de voorbereiding en in het opruimen. Op de dag zeifis het eigenlijk alleen maar genie ten, ook al moet je nog een hoop werk verzetten." Hoewel het organiseren zijn lust en zijn leven is, maakt Albert voor de toekomst geen plannen in die richting. „Denk erom, het gaat mij alleen maar om Koningsdag. Op school, het Calvijncollege in Krabbendijke, zit Albert in het derde jaar instalektro. Zijn toe komst ziet hij in de elektronica, net als zijn vader. „Dan moet ik nog wel wat jaartjes naar school, maar in die branche is het werk niet zo schaars. Ik doe graag din gen met mijn handen. Wie weet, kan ik nog eens een eigen zaak be ginnen." Daarbij komt de leerschool van het Oranjecomité dan weer goed van pas, dat wil de secretaris best toegeven. „Maar het belangrijkste is de dag, het feest, het dorp en de mensen. Ik kan me niet voorstel len dat ik het elders zo naar mijn zin zou hebben op Koningsdag." De markante inwoner van Katten- dijke stond bekend om zijn uitge sproken mening en flamboyante gedrag. De geboren Zwollenaar was sinds augustus 2007 verbonden aan de Maria Magdalenakerk, maar iets meer dan een jaar geleden werd hij ontslagen als dirigent-orga nist. Hij vermoedde zelf dat zijn 'af en toe heftige emoties' daarbij wel licht een rol hebben gespeeld. Hij uitte bijvoorbeeld openlijk kritiek op de in zijn ogen 'onfatsoenlijke handelwijze' van het parochiebe stuur rond het vertrek van toen malig pater Paul Vanluffelen. Wagter vocht zijn ontslag succes vol aan bij de rechtbank in Mid delburg. Wagter was ook politiek actief als steunfractielid voor GroenLinks in Goes. Hij zegde zijn lidmaat schap in 2012 echter op vanwege de perikelen die de landelijke par tij destijds parten speelden. Evert Wagter is 54 jaar geworden. OOST-SOUBURG - Zondagmiddag is er een ingelaste editie van Cias siciFever bij het Podium Razzma tazz in Oost-Souburg. Vanaf 14.00 uur treedt nieuw en jong Zeeuws muziektalent op. Tevens als special act klassiek- en flamencogitarist Thomas Zwijsen met gast-gitaristen Glenn Roth, die afkomstig is uit de Verenigde Staten en de Canadees Ben Woods. makelaar Kijkdag Stateniaan Middelburg Succes in huis wmv 3»>«. Toeristische rit voor motorrijders Op Koningsdag is er een open toeristische rit van 165 km voor motorrijders. Deze 'Krukeltour' begint in Yerse- ke en gaat via 'groene wegge tjes' door Zuid-Beveland naar Wemeldinge. Inschrij ven kost 7,50 (duo 2,50) en kan tussen 10.00 en 11.00 bij 'De Viskêête, Havendijk 36 in Yerseke. Rondvaart 'natuurbeleving* In de meivakantie zullen er vanuit Yerseke rondvaarten worden gehouden. Zaterdag om 14.30 uur is de eerste rondvaart die gericht is op natuurbeleving. Vanaf 1 mei worden er ook zeehonden- tochten gehouden. Kosten: volwassenen 9, kinderen €7. Reserveren verplicht, via www.marstrand.nl. Rommelmarkt Actie Bamboes Zaterdag vindt de jaarlijkse rommelmarkt 'Actie Bam boes' weer plaats op het par keerterrein van het zwem bad aan de Vroonlandseweg in Kapelle. Naast de gesor teerde spullen van de rom melmarkt, worden er ook dingen bij opbod verkocht. De markt opent om 9.15 en duurt tot 12.15 uur. Kampioenschap solexrace In Kwadendamme wordt za terdag het Zeeuws kam pioenschap solexrace gehou den. Dit evenement vindt plaats op en rond de Witte Dam in Kwadendamme. Ook is er een dikkebandenwedstrijd. Iedereen kan zich inschrij ven vanaf 15.00 in De Tappe rij. Zwaakse Weel-loop voor Roparun Zondag organiseren ZR Run ning Team en Natuurmonu menten de Zwaakse Weel-loop. Het doel is om geld op te halen voor de goe de doelen van Roparun. Start en finish bij het infor matiecentrum van Natuur monumenten, Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. Info: zrrunningteam.nl Optreden Cultikoor tijdens Kunstroute Het Cultikoor Tholen zal za terdag tijdens de Kunstrou te op verschillende locaties optreden Om 16.00 uur treedt het koor op in de Rooms Katholieke kerk in Tholen. Naast pop zingt het koor ook klassieke liederen. Belangstellenden kunnen achteraf informeren over lid maatschap van het koor. ZATERDAG 26 APRIL 2014 Albert Overbeek, net zestien en secretaris van het Oranjecomité Waarde. „Eindelijk" foto Marcelle-Davidse GOES - In het Leids Universitair Me disch Centrum is gisternacht oud dirigent/organist van de rooms-ka- tholieke Maria Magdalenakerk in Goes en -directeur/dirigent van de Zeeuwse Koorschool Evert Wagter overleden. M2rnaketaars.nl Kijkdag woensdag 30 april tussen 16:30 uur en 17:30 uur! U kunt zich melden aan de Stateniaan 92 en van daaruit de andere appartementen bekijken. Kijk voor meer info op www.JeStek.ni. Koopsom vanaf 78.750,- k.k. YERSEKE YERSEKE KAPELLE KWADENDAMME KWADENDAMME THOLEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105