Coalitie in Sluis nog niet rond Lekker intensief buiten bewegen BIJ TANKSTATION AERS ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Ons Nootje weer open na grote opknapbeurt IJZENDIJKE DE ESSO x EXTRAS SPAARKAART Ploegaert ging er na het rapport van informateur Hannie Kool- Blokland nog vanuit dat hij giste ren tijdens de raadsvergadering al een nieuw college kon presente ren. „Maar we hebben met elkaar afgesproken dat we de tijd nemen om tot een gedegen coalitieak koord te komen. We wachten lie ver een week dan dat we gefor ceerd een college presenteren." Ploegaert benadrukt dat 'alle neu zen één kant op staan'. En hij laat doorschemeren dat de portefeuil leverdeling tussen de beoogde wethouders - Christiane van de Vijver (Nieuw Gemeentebelang), Stan Lauret (VVD), Albert de Bruijn (D66) en Ploegaert (CDA) - zo goed als rond is. Maar na 'con structief overleg' is afgesproken dat tijdens het presidium van maandag een planning voor het af ronden van de onderhandelingen wordt gemaakt. „Ook om ambte naren de tijd te geven alles goed voor te bereiden." Ploegaert be looft wel dat de coalitie voor eind mei rond is. „Wachten tot het zo merreces hoeft niet." TERNEUZEN - Speeltuin Ons Noot je in de Terneuzense woonwijk Othene wordt zaterdag heropend. De speeltuin was twee weken ge sloten in verband met een grote onderhoudsbeurt. Het aantal speeltuigen is ook uitgebreid met een unieke wip in de vorm van een katapult, een draaimolen en een Gargamel-huisje. Ze zijn ont worpen door Frans Termote van de Blauwe Paddesteol in IJzendij- ke. Wethouder Cees Liefting ver richt de opening om 14 uur. Voor Jessica Henry van de stich ting Porthos (welzijn, zorg en op groeien) maakt het niet uit wat de leerlingen van de Vorsterman van Oyenschool in Aardenburg het leukst vinden. Zo lang ze tij dens de (overblijfjpauzes maar lekker actief bezig zijn, is Henry in haar nopjes. Ze wil graag berei ken dat basisscholieren minimaal een uur per dag sportief bewegen. „Er loopt al een tijdje een campag ne om mensen minstens een half uur per dag in beweging te krij gen. Voor kinderen is minimaal een uur per dag wenselijk. Als scholieren dan tijdens de pauzes, inclusief de overblijfpauze, actief op het schoolplein rondhollen en sporten, wordt dat streefcijfer al bijna gehaald." De veronderstelling dat kinderen op het platteland toch al meer bui ten spelen, klopt niet, weet Hen ry. „Natuurlijk zijn er kinderen die op drie sportclubs zitten. Die halen het gemiddelde flink om hoog. Maar er zijn ook veel kinde ren die van geen enkele vereni ging lid zijn. En die zitten vaak net zo veel achter een playstation of ander apparaat dan kinderen die in de stad wonen." Om kinderen buiten te laten spe len, moet je het voor hen aantrek kelijk maken om naar buiten te gaan, snapt Jessica Henry. Dus zocht ze op internet hoe andere gemeenten of welzij nsinstellin- gen de jeugd in beweging krijgen. Lachend: „Beter goed gejat dan slecht verzonnen." In de gemeente Ede bleek een sportcontainer rond te rijden: een bak met allerlei sport- en spelma teriaal, die de plaatselijke welzijns organisatie op bepaalde tijden op bepaalde plaatsen aanbiedt. Een container met speciale sportspul- len sprak Henry direct aan. „Maar in Ede hebben ze een mobiele container, die wordt ingezet op aanvraag van scholen of verenigin gen. En dat wilde ik niet, want dan bereik je nog niet alle kinde ren. Voor mij stond voorop dat het sport- en spelmateriaal struc tureel voorhanden is. Dus is het ideaal als dat materiaal bij basis scholen onderdak is." Het was nog niet zo makkelijk om haar wens te verwezenlijken. Niet dat basisscholen geen 'sport- kliko' wilden. Maar ze krabbelden terug toen ze hoorden dat zo'n rol- emmer vol met sport- en spelspul- len zeshonderd euro kostte. Om dat Henry het Stimuleringsfonds van de Rabo - de helft van het be drag - en de gemeente Sluis be reid vond te subsidiëren, trok ze de schoolbesturen uiteindelijk toch over de streep. De kinderen van de Vorsterman van Oyenschool waren daar vori ge week woensdag maar wat blij mee. Wietze Boone en Mandy Wolferts, collega's van Henry bij Porthos, maakten hen wegwijs met de container. Wietze legde hen eerst uit hoe al het spelmate riaal - dat precies in de gele rolem mer met ballen, kegels, springtou wen en knuppels past - werkt en hoe het moet worden opgebor gen. Er zijn spelkaarten voor de verschillende leeftijdscategoriën. Kleintjes van groep 1 en 2 mogen bij een balspel bijvoorbeeld dich ter bij elkaar staan dan 'groten' van groep 7 en 8. Spelregels zijn overigens aan de wensen van de kinderen en ook aan de groeps grootte aan te passen. Om met favoriete materialen te spelen, moeten kinderen maatjes vinden om mee te doen. Henry: „Kinderen kijken daardoor ook buiten het gebruikelijke groepje vrienden en vriendinnen. De so ciale contacten op school worden uitgebreid. En dat vind ik ook zeer waardevol." SPORTKLIKO'S VOOR ALLE BASISSCHOLEN IN SLUIS GO fggi O Ontwerp omgevingsvergunningen Dow Benelux B.V. en Maschem B.V. VRIJDAG 25 APRIL 2014 door René Hoonhorst SLUIS - De nieuwe coalitie in Sluis is nog niet rond. Een stevig coalitie akkoord is belangrijker dan het snel presenteren van de nieuwe wethouders, meldde formateur Peter Ploegaert gisteren. door René Hoonhorst AARDENBURC - „Rugby is het aller leukst", roepen Daan (groep 3) en Cynthia (groep 7). „Nee, met rin gen gooien", vinden Koen (groep 2) en Yorben (groep 3) nog leuker, terwijl Tim (groep 5) liever met stokken balanceert. De meiden Roxanne, Syandra (beiden groep 3) en Megan (groep 6) prefereren dan weer het ouderwetse touwtje springen. De kinderen van de Vorsterman van Oyenschool kregen hun sport- kliko vorige week al. Intussen heb ben bijna alle scholen hun sport container binnen. Alleen Sint Petrus-De Wegwijzer uit Schoon- dijke krijgt na de meivakantie nog een rolemmer met sportartikelen. Jessica Henry wilde dat alle negen tien Sluise basisscholen een sport- kliko kregen, maar in eerste instan tie was de prijs van zeshonderd eu ro per container een beletsel. Henry sleepte bijdragen van Rabo Stimuleringsfonds en de gemeen te Sluis binnen. Toen de scholen nog maar eender de van de prijs hoefden te betalen - 200 euro - hapten de koepels Es- calda en Scoba toe. Cindy kijkt een beetje bedenkelijk naar een zachte roze bal. Leuk om mee over te gooien, maar de stoere meid van groep 7 speelt toch liever met een rugbybal, foto Peter Nicolai U vindt alle informatie over dit spaarprogramma op: nu Het spaarsysteem voor elke autorijder! Spaart u nog geen Esso Extras? Neem dan direct de folder met de spaarkaart mee, be schikbaar bij de kassa en spaar voor de mooi ste kado's. Esso werkt in dit spaarprogramma samen met uitstekende partners zoals Hema, Bijenkorf, Bol.com, Douglas, Gamma, BCC, Center Pares, Pathe en Bongo. Staats Spaanse Linies 1,4515 MH IJzendijke,T. 0117-452565 Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een verzoek om wijziging van de huidige vergunning ingevolge de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht, ontvangen van Dow Benelux B.V. te Hoek. Daarnaast hebben Gedeputeerde staten van Zeeland een verzoek voor het oprichten van een ethoxylaatfabriek ingevolgde de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht, ontvangen van Maschem B.V. De verzoeken betreffen het gedeeltelijk intrekken van de inrichting van Dow, waar Maschem B.V. zich wil vestigen. De ontwerpvergunningen liggen ter inzage vanaf 26 april 2014 tot en met 6 juni 2014 bij de publieksbalie van de gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 in Terneuzen van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur. Een ieder kan tot en met 6 juni 2014, schriftelijk, zienswijzen over de ontwerpvergunningen indienen bij RUD Zeeland, Postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. In deze periode kunnen ook mondelinge zienswijzen worden ingebracht. Hiervoor wordt gelegenheid geboden na telefonische afspraak. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerpvergunningen en de adviseurs 'die advies hebben uitgebracht over de ontwerpvergunningen kunnen later beroep instellen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot M. de Pooter - De Winne, tel 0115 - 745 135 van RUD Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73