Wat gekke supporters, t0ïïl3t6IlS06p dat hoort bij voetbal' Nog geen serieus plan voor velden in Axel 24 ZEEUWS-VLAANDEREN DIGITALE WEEK Aan Z wil tijdens Digitale Week het gebruik van internet onder ouderen een impuls geven. vermaard koor Cantate Domino EP Het Schoolplein door Karlijn de Splenter D e achttienjarige Stijn van der Windt uit Ter- neuzen is de schrik van afgelopen zondag nog niet helemaal te boven. Zijn fa voriete voetbalclub Ajax verloor met 5-ij van PEC Zwolle in de be kerfinale. Een wedstrijd die niet al leen tongen losmaakte vanwege de onverwachte winnaar en de grote uitslag, maar ook omdat er een vuurwerkincident plaatsvond. De wedstrijd is onderwerp van ge sprek bij voetbalfans op het Zel- denrust-Steelantcollege. Zo ook bij Stijn en zijn klasgenoten Job Boone en Pieter Roeland. Alleen vinden Job en Pieter het niet erg dat Ajax op Eerste Paasdag is inge maakt. De twee zijn aanhangers van Feyenoord en reageren fel op de Ajax-supporters die tijdens de wedstrijd in De Kuip, het voetbal stadion van Feyenoord, vuurwerk op het veld gooiden. „Je gaat toch geen vuurwerk op je eigen keeper gooien", vraagt Pieter vol ongeloof aan Stijn. Job vindt het ook een stomme actie. „Ze zijn te gast in de Kuip en dan bre ken ze de boel af. Supporters ho ren als twaalfde man te fungeren. Ze moeten hun team aanmoedi gen waardoor ze beter gaan spe len." Stijn doet een poging om de acties wat te nuanceren. „Het hoort bij voetbal dat er een paar gekke sup porters tussen zitten om een be paalde sfeer te creëren. Al is het na tuurlijk niet de bedoeling dat er dingen kapot gemaakt worden." Pieter haakt daar op in. „Noem je dat echte supporters?" Een weer woord van Stijn volgt: „Dat is de harde kern. Het is niet gek dat als er 22 mannen op het veld staan, er adrenaline loskomt bij de spelers en supporters. Het is voetbal, geen cricket." Job is sceptisch, maar denkt niet dat de supporters bewust de wed- strijd wilden saboteren. „Bij een thuiswedstrijd in de Arena had den ze nooit met vuurwerk ge gooid. Ze deden het denk ik meer om schade aan te brengen in De Kuip." Daar denkt Pieter hetzelfde over. „Andersom zouden Feye- noord-aanhangers het ook wel hebben gedaan in de Arena. Zelf zou ik daar nooit aan meedoen", zegt hij. De twee denken dat de hooligans het vooral verpest heb ben voor hun medesupporters. „Alle supporters worden nu over één kam geschoren," aldus Job. „Het zal wel weer een tijdje duren voordat ze weer in De Kuip mo gen komen." Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl V E R V A E T TERNEUZEN - Dat zal je net zien. Houdt welzijnsorganisatie Aan Z kookworkshops in het kader van de Digitale Week, laat juist de techniek het afweten. Gisteren kwamen in buurthuis De Hoeve in Terneuzen Aan Z en ouderen samen om te kijken hoe je het in ternet kan gebruiken om recepten te maken. Want wie gebruikt er tegenwoor dig nog een kookboek om een mooie stoofpot of ovengerecht op tafel te krijgen? Het internet is miljoenen kookboeken in één, dus is het volgens Aan Z belang rijk om te weten hoe je recepten op het wereldwijde web zoekt én uitvoert. „Sommige ouderen we ten wel ongeveer hoe ze een re cept kunnen opzoeken, maar de meesten weten niet goed hoe het werkt", legt cursist Rudy Rous seau uit. „Ik laat zien hoe je simpe le recepten als dat van tomaten soep opzoekt." Dan moet het internet natuurlijk wel meewerken. De laptop kan geen verbinding maken met het draadloos netwerk, dus staat het grote scherm van de beamer lan ge tijd op zwart. Het weerhoudt Rudy er niet van alvast aan zijn verhaal te begin nen. „Zijn er misschien mensen in de zaal die een smartphone hebben?", probeert Iris Vermas- sen van Aan Z voorzichtig. „Dan kunnen jullie op die manier recep ten zoeken." „Ik weet net hoe ik dat ding aan zet", is een van de reacties. Uitein delijk krijgen Iris en Rudy de tech niek toch aan de praat en vervolgt de cursist z'n betoog. De tien aan- Sommige ouderen weten ongeveer hoe ze iets moeten opzoeken, maar de meesten niet wezigen schrijven gulzig mee als Rudy heel basic laat zien hoe je een zoekopdracht op de computer invoert Hij neemt een eenvoudi ge, tomatensoep als voorbeeld. „Hier vindt u de ingrediënten en hier kunt u lezen wat de berei dingstijd is." Vervolgens brengen de mensen de korte les van Rudy in praktijk uit. Ze zoeken via 'joetoep' een to matensoep op en dat gaat nog niet bij iedereen vanzelf. De reac ties verschillen van 'da's makke lijk' tot 'ik snap er geen bal van'. „Op deze manier willen we men sen stimuleren om het internet te gebruiken bij het koken", legt Iris uit. Het is natuurlijk echt de ba sis, mensen die met internet zijn opgegroeid zullen denken: 'hoe simpel is dit?'. Voor ouderen geldt dat niet. We willen met Aan Z ook ouderen nieuwsgierig maken naar de digitale wereld." Nieuwsgierig naar die tomaten soep zijn de mensen in ieder ge val wel allemaal. Nadat het juiste recept gevonden is, duiken de deelnemers in om de soep te be reiden. Daar heb je uiteindelijk geen internet voor nodig. AAN 1 Ruitersportvereniging Axel had een oogje op de velden, die sinds de fusie van de clubs Axel en AZW niet meer worden ge bruikt. De paardensportclub haak te echter weer af, omdat de vel den te drassig zijn om ruitersport te beoefenen. „Er is belangstelling getoond door private investeer ders om er een camping te begin nen, bosbungalows te bouwen, een paintballveld te maken en een kano's te verhuren. De show band in Axel wilde er wel repeti ties houden. Wij wachten nog op een heel serieuze gegadigde", be antwoordde wethouder Jack Be gijn in de raadscommissie Samen leving vragen van Jan Ellen van de Christenunie. Begijn bena drukte dat de gemeente aanstuurt op een recreatieve bestemming van de velden in het bosrijke ge bied. „Ook omdat er aan de ande re kant van de weg net een mooi natuurspeelbos is aangelegd." TERNEUZEN - Het internationaal vermaarde Belgische Koninklijke Knapen- en Mannenkoor Schola Cantorum Cantate Domino ver zorgt zaterdagavond in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneu zen een jubelconcert. Dat gebeurt in het kader van het 200 jarig be staan van Zeeuws-Vlaanderen. Het koor brengt als première voor de Benelux, begeleid door het en semble Aspetti Musicali, het Te Deum in D en Missa Solemnis in C van Johan Nepomuk Hummel. Het koor staat onder leiding van dirigent David De Geest. Er wordt ook een cd gepresenteerd. Het concert begint om 20.00 uur. In de rubriek Het Schoolplein leg gen we actuele kwesties voor aan leerlingen van één van de vier mid delbare scholen in Zeeuws-Vlaande- ren. Vandaag: voetbalgeweld m Pieter Via 'joetoep' maak je fijne Vervaet Steenbergen Vervaet Van Weele Wolphaartsdijk info@vervaet.n| X125 0115-481710 0167-563800 0113-581751 Edge X-tra maaidek Briggs Stratton V-Twin motor Standaard geïntegreerde bumper Van: £3456*JÜ (incl. BTW) Voor: 2999,00 (incl. BTW)* R47V Variabele rijsnelheid 47 cm maaibreedte Briggs Stratton ready startmotor Van: (incl. BTW) Voort 949,00 (incl. BTW)* door Bob Maes Cursist Rudy Rousseau Aan Z is een grensoverschrijdende welzijnsorganisatie, actief in de ge meenten Terneuzen en het Bel gische Assenede. De organisatie heeft als doel on dersteuning te bieden aan oude ren, chronisch zieken en mensen met een beperking. Tijdens de Digitale Week verzorgt Aan Z workshops in Axel, Terneu zen en Biervliet en in Belgische plaatsen als Oost-Eeklo, Assenede en Wachtebeke. Cursussen die tijdens de Digitale Week worden gegeven gaan on der meer over laptops, tabiets en camera's. Naast de Digitale Week organi seert Aan Z onder meer taalcur sussen en beweegactiviteiten. door Raymond de Frel Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. AXEL - De toekomst van de voor malige velden van voetbalvereni ging Axel is nog altijd ongewis. Tientallen ideeën passeerden de re vue, maar de gemeente Terneuzen wacht nog steeds op een 'heel se rieuze kandidaat'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70