Rampmuseum derde in ANWB-test 24 maanden 50% korting Nu in prijs verlaagd! iPhone 4S twv €399,- Fitness staat hoog op de verlanglijst 26 SCHOUWEN-DUIVELAND van €457- voor GRATIS Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Boswachter waarschuwt tegen voederen pony's Vroongronden Officier van justitie eist celstraf van 30 maanden waarvan 6 voorwaardelijk tegen verdachte van inbraken in vakantiehuisjes. 240 MIN 180 SMS 400 MB MIDDELBURG - Uit angst voor wraak durft Harry K. (27) uit Burgh-Haamstede niet de namen te noemen van de vrienden waar mee hij in 2012 en 2013 inbraken in vooral vakantiewoningen op Schouwen-Duiveland en Noord- Beveland pleegde. Hij zei gisteren tegen de Middelburgse rechters dat hij bang is dat ze zijn gezin en hem iets zullen aandoen. Daar door is het niet duidelijk met wie K. die serie inbraken pleegde en lopen er nog enkele inwoners van Schouwen-Duiveland vrij rond terwijl zij zich wel schuldig heb ben gemaakt aan een hele serie in braken. K. verwacht, zo zei hij gis teren, dat ze ooit nog wel eens worden opgepakt omdat ook hun DNA bekend is bij de politie. K. en zijn vrienden hadden de ge woonte om tijdens hun inbraken ook de koelkasten te plunderen. Daarbij lieten ze de nodige DNA-sporen achter, zo vertelde gisteren officier van justitie Mi randa Paapen. Augustus 2013 werd K. in Zierik- zee aangehouden nadat hij geld had gestolen uit de elektrici teitsmeters in de jachthaven. Toen hij vervolgens zijn DNA moest afstaan kon de politie hem linken aan de vele inbraken in vooral vakantiewoningen. De man bekende gisteren zeventien woninginbraken. Twee ontkende hij, hoewel er wel gestolen spul len van die inbraken bij hem thuis werden gevonden. Volgens K. had hij die tv en de andere spullen gekocht van zijn vrienden omdat hij bij die bewuste inbra ken niet aanwezig was. K. vertelde de rechters dat zijn vrienden hem in 2012 hadden ge vraagd om mee op het inbrekers pad te gaan. Hij zei ja omdat hij extra geld nodig had voor zijn ge zin, zo zei hij. Volgens hem deed hij mee aan de inbraken in de va kantiewoningen omdat dat min der erg was dan inbreken in gewo ne woningen. De rechter hield hem voor dat met zijn daden ook het veiligheidsgevoel van de eige naren en huurders werd aange tast. Zo vertelde Margreet (17) dat: De vrijwilligers van de ANWB ga ven het Schouwen-Duivelandse museum een 8,8 voor gastvrijheid en een 8,6 voor toegankelijkheid. Dit gemiddelde van 8,7 gaven de vrijwilligers ook aan het Contini- um in Kerkrade en het Nationaal Klok en Peel Museum in Asten. Zij vormen de top 3 van de test. De gemiddelde score ligt op 8,1. Elk museum ontving een lijstje met verbeterpunten. Operatio neel manager Lianne van den Beemt van het watersnoodmu seum: „Bij ons hangen op sommi ge plaatsen de geluidsbronnen van de audiotour te hoog voor rol stoelers. We kregen ook het ad vies de houten drempels in de Deense geschenkwoning te ver vangen door lagere metalen Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant iPhone Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-06B3 0,45 per gesprek) vodafone ze sinds de inbraak in het huisje van haar ouders, altijd bang is. Ook als ze thuis is in Schiedam, vindt ze het vreselijk als haar ouders even weg zijn. „Dan kijk ik wel drie keer of alles goed op slot zit", zei ze na afloop van de zitting. Ze was samen met haar moeder naar de rechtbank geko men om te zien wie bij hen 'zo'n troep' had gemaakt. Paapen eiste een celstraf van 30 maanden waarvan 6 voorwaarde lijk. Raadsman Dick Olie vroeg om een mildere straf. „Een cel straf gelijk aan het voorarrest van vijf maanden, een voorwaardelij ke straf en een stevige werkstraf." Volgens hem zijn K. en de maat schappij meer geholpen met een milde straf dan met een verblijf van twee jaar in Torentijd. Uitspraak 8 mei. strips. En voor de wintermaan den kregen we het advies deken tjes beschikbaar te stellen voor in de rolstoel." Aan de test werkten 1800 vrijwilli gers mee. Zij bezochten in duo's, waarvan één persoon minder mo biel is, de 27 musea. Ze keken niet alleen naar voorzieningen als inva liden-parkeerplaatsen, liften en rustbankjes. Er werd ook gelet op gastvrijheid. Daarbij ging het om de informatie op de website, infor matieborden en bewegwijzering in het museum en het contact met het museumpersoneel. Wie wil dat mensen in beweging komen, zal eerst moeten onder zoeken wat de mensen dan graag willen doen. Om daar inzicht in te krijgen, is de afgelopen weken huis aan huis een uitnodiging ver stuurd om een vragenlijst in te vullen. Daar hebben 379 mensen op gereageerd. „Daar zijn wij zeer tevreden mee", zegt Anouk Dalebout, sport- dorpcoach. ,„Maar dat neemt niet weg dat meer altijd welkom was geweest. Hoe meer ingevulde pei lingen, hoe duidelijker het is wat de wensen zijn." Want nu heeft maar een vijfde van alle inwoners de vragenlijst ingevuld. Maar om dat de vraagstelling heel specifiek was, verwacht de stuurgroep toch een redelijk beeld gekregen te heb ben van de wensen van de inwo ners van Burgh-Haamstede. Zo is er een top vijf naar voren ge komen van sporten die de men sen graag zouden willen doen. Op één staat (medisch) fitness. Daarnaast is er veel interesse in yoga, het programma meer bewe gen voor ouderen, mountainbi- ken, badminton en zumba/streetdance. Uit het onderzoek blijkt ook dat van alle mensen die de vragenlijst hebben ingevuld veertig procent nog niet aan sport of bewegen doet. Dat is de groep mensen waar 'sportdorp Burgh-Haamste de' zich vooral op zal richten. „Die mensen willen we graag ac tief krijgen", zegt Dalebout. „Maar onze doelgroep is uiteraard breder dan die veertig procent. Dat kan zijn van mensen die graag een passend aanbod willen hebben tot mensen die meer wil len sporten of bewegen." Want ook dat is naar voren gekomen uit het onderzoek. Van alle deelne mers die al sporten, wil 34 pro cent dat nog vaker gaan doen. De uitslag van het behoefteonder zoek wordt gebruikt bij de opzet van het startevenement op 17 mei. Daarna wordt bekeken of het mogelijk is om nieuwe sporten aan te bieden waar de mensen be hoefte aan hebben. BURGH-HAAMSTEDE - Met regel maat worden shetlandpony's die de Vroongronden in de Kop van Schouwen begrazen, ziek van voer dat zij van fietsers en wande laars krijgen. Deze week werden twee zieke po ny's opgenomen in de ziekenboeg van Staatsbosbeheer in de Gadra- boerderij. Eén paardje is al weer beter. „De mensen bedoelen het goed, maar het pakt helemaal ver keerd uit", verzucht boswachter Dirk Fluijt. „De dieren worden erg ziek van oud brood, suiker klontjes en aardappelschillen. En het is niet nodig, want op Vroon gronden groeit meer dan voldoen de voedsel voor ze." Fluijt is extra bezorgd omdat er met de kudde wordt gefokt. „Er zijn nu drie veu lens en nog tien onderweg. Als een merrie ziek wordt, voedt ze haar veulen niet meer." Inbreker vreest wraak vrienden door Emile Calon door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk is op een ge deelde derde plaats geëindigd bij een test van de ANWB. De toeris tenorganisatie beproefde vorig jaar in november de toegankelijkheid van 27 musea voor mensen met een beperking. Verdachte bekent inbraken in 17 va kantiehuisjes op Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland. Volgens de offi cier heeft de man ingebroken in zeker 19 vakantiewoningen. Burgh-Haamstede komt in bewe ging. Dat is het motto van Sport dorp Burgh-Haamstede. Verslaggever Melita Lanting volgt de komende periode het wel en wee van de organisatie en de deelnemers. Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie atMnementen hebffli een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30r. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64