WONEN 7 ca, is een reus van een varen, die goed past bij de moderne trend: niet het hele huis vol kamerplan ten, maar een of twee grote blik vangers. Eigenlijk is de boomva ren voor de tuin bedoeld, maar daar vraagt hij 's winters zo veel zorg en betutteling, dat de mees ten er maar vanaf zien. Zelfs als je de plant in rietmatten en stro wik kelt, loop je nog de kans dat hij in een strenge winter sneeft. Maar in de kamer is de boomva ren een makkelijke plant. Hij kan goed tegen de droge atmosfeer van centraal verwarmde ruimten. Het enige wat hij verlangt, is wa ter, veel water. In de lente en in de herfst ontrollen zich de nieu we bladeren. Die hebben niets plantaardigs, maar doen door hun donkere beharing eerder aan po ten van een vogelspin denken. HEBBEN Tuin of strand: altijd kantoor bij de hand Van Arabisch genot tot westers gemak 1. Het staat niet in de brand 3. Voorwerp met een verhaal 5. Supermeubels 7. Echt waar Het trio van het collectief Y'a pas le feu au lac heeft een gezamenlijke passie voor hout. Niet verwonderlijk, twee van hen zijn opgegroeid in de Franse Jura, een berg achtig en bosrijk gebied, waar veel houtbe werkers en meubelmakers zijn te vinden. Y'a pas le feu au lac betekent zoiets als: haastige spoed is zelden goed. Ontwerper FX Balléry en zijn compagnons Grégory en Marie Bodel - allebei met een achtergrond als houtbewerker - vragen internationale designers moderne houten objecten met een elegant uiterlijk en kleinmeubilair te ontwerpen. Elk object is bedoeld om rustig aan te doen en te genieten van vrije tijd, met vrienden. Petite Friture timmert al sinds 2009 aan de weg en was dit jaar voor het eerst present op de beurs in Milaan. Het merk werkt het liefst met jonge ontwerptalenten uit Euro pa. Elk product moet een twist hebben, be taalbaar zijn en het liefst een bijzonder ver haal hebben, zodat we onze dagelijkse voor werpen met meer liefde gebruiken. Sinds 2012 levert Petite Friture naast accessoires als spiegels en vazen ook meubels. In Mil aan verraste het merk met de eerste bank, genaamd Nubilo. Held in de meubelwereld en zelfs: super held voor het moderne interieur. Zo be stempelt het merk Super-Ette, opgericht in 2010, zichzelf zonder bescheidenheid. Elk product uit de collectie dient radicaal te zijn in vorm en kwaliteit. Het liefst ook nog een beetje poëtisch. Zo is stoel Cocon een plek om in weg te kruipen en is klokje Jean - dat doet denken aan een luchtbel met tijdsindicatie - even sprookjesachtig als functioneel. Sinds 2012 levert het merk alleen limited editions. De ontwerpers ko men vooral uit Frankrijk, maar ook uit an dere landen. Bovendien wordt elk product zo veel mogelijk in Europa gemaakt. De producten van ^Adónde? zijn slim, vro lijk en ecologisch verantwoord. Het merk is gevestigd in Parijs en wordt gerund door Fransman Laurent Serin en Javier Guttie- rez uit Nicaragua. iAdónde? - Spaans voor waar? - slaat voor de beide heren vooral op openheid: dat je weet waar de producten vandaan komen en hoe ze worden ge maakt. Ze werken graag met kleine, lokale werkplaatsen. De collectie begon met mini malistische producten die aan tafel ge bruikt kunnen worden. Nu zijn er ook sche merlampen en bijzondere wandplankjes. «Hf 2. Koninklijk design Evenals Y'a pas le feu au lac heeft het merk Reine Mère (Frans voor koningin-moeder) zijn oorsprong in het Juragebergte. Oprich ter van het merk Stéphane Clivier vindt duurzaamheid, ecologie en lokale produc tie erg belangrijk. Alle jonge Franse ontwer pers met wie hij samenwerkt, maken op een respectvolle manier gebruik van de na tuur. Ook werkt Reine Mère samen met lo kale sociale werkplaatsen en fabrikanten dicht bij huis. Niet alleen maakt het merk gebruik van hout uit de Jura, er wordt ook gekozen voor andere grondstoffen uit de ei gen regio, waaronder Limoges-porselein en wol van schapen uit de buurt. 4. Geen snor te veel Ver voordat snorren weer 'in' waren, viel het Franse merk Moustache op. In Milaan vierde Moustache zijn vijfjarig bestaan op een populaire plek: Spazio Rossana Orlan- di. Deze winkel annex galerie in een oude stropdassenfabriek herbergt alleen het bes te van het moment op designgebied. Mous tache vroeg bekende ontwerpers, waaron der het Nederlandse duo Scholten Baij- ings en Studio FormaFantasma, voor de ju bileumpresentatie genaamd Half Decade Beast. Hen werd gevraagd iets te ontwer pen met een kritische blik op de meerwaar de die het zal geven in ons leven. Dit is al tijd al de visie geweest van Moustache, want de wereld is al vol genoeg met spul len. 6. Jonge garde Het nieuwe designmerk Hartö is fris en fruitig. Niet alleen passionele ontwerpers, ook de invloed van een echte zakenman zorgde meteen voor succes. In 2013 werd vanuit de studio in Parijs voorzichtig ge start met uitventen van de collectie, vooral voor liefhebbers uit Frankrijk. Nu wordt de hele wereld veroverd met de speelse, hou ten en metalen meubels en accessoires met pastelkleurige accenten. Hartö kiest ervoor alleen samen te werken met jonge ontwer pers. De huidige stal bestaat vooral uit Fran sen, met een enkele buitenlander. De col lectie is veelzijdig, van theedoek tot bu reau. Alles moet elegant en vernuftig zijn. De producten worden gemaakt in werk plaatsen waar ambachtelijk wordt gewerkt. 8. Met een etiketje De ontwerpers van Edition Sous Etiquette (oftewel Esé) spelen het liefst in op veran deringen in de samenleving. Sinds 2010 roe pen de oprichters de hulp in van de jong ste generatie ontwerpers. Alles wordt ge maakt in Frankrijk door ambachtslieden. Elk product heeft een interessant verhaal. Dat levert een collectie bijzondere woon- producten op, waarmee het merk al menig designprijs in de Wacht sleepte. Elk pro duct is genummerd, omdat elk item uit het assortiment uniek is. Maar dat betekent niet dat het limited editions zijn. Dat geldt alleen voor de collectie Esé Galerie. VRIJDAG 25 APRIL 2014 Het fenomeen thuiswerken schept be paalde verplichtingen, maar geeft ook vrijheden. Neem een warme, zomerse dag. Kantoorslaven kunnen dan geen kant op, maar de thuiswerker heeft tal van opties. Zoals... buiten werken. Dat kan aan de tuintafel, maar nu ook in een professioneel, mobiel kantoor. Tetra Shed is de naam. Het kantoor is ontwikkeld door Innovation Impera tive. Dit modulaire systeem is van hout, rubber en multiplex en biedt ruimte aan twee werkende mensen. De Tetra Sheds zijn eenvoudig aan el kaar te koppelen, zodat grotere werk ruimtes mogelijk zijn. Is de tuin daar voor te klein? Verhuis dan lekker naar De Tetra Shed, foto PR het strand, ruimte zat! De entree be staat uit twee grote deuren en aan bei de kanten kunnen de ramen wagen wijd open. De prijs hangt van de exac te constructie en de materialen af. www.tetra-shed.co.uk Je neemt een interessant aspect uit de ene cultuur, voegt er een waarde uit de andere aan toe en voila... daar is de Matrah. Dat is wat simpel gesteld, maar in feite kwam Tom Dissel zo tot de stoel die hij ontwierp voor Label. Matrah is Arabisch voor groot kussen of zacht kleed. De Arabieren gebruik ten het om op te zitten en om aan te liggen. Gewoonweg heerlijk, maar het biedt geen steun in de rug. Daarom boog en klemde Dissel een zacht kleed in een frame, waardoor de stoel is ontstaan. De prijzen zijn afhankelijk van bekledingkeuze en uitvoering. Stoel Matrah. foto Simone de Geus www.label.nl;www.tomdissel.nl www.yplfl.com www.petitefriture.com www.super-ette.com www.adonde.fr www.reinemere.com www.moustache.fr www.hartodesign.fr www.editionsousetiquette.fr reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47