Woongoed Terneuzen wil praten met huurder Aanbod huurwoningen met kwart gedaald Valkenisseweg 42a, Biggekerke Praat met ons mee... Onder die noemer houdt corporatie Woon goed Zeeuws-Vlaanderen op 20 mei in Axel en op 22 mei in Oost burg twee interactieve avonden over leefbaarheid. Beide avonden beginnen om 19.30 uur en duren tot 21.00 uur. De bijeenkomst voor de huurders in West-Zeeuws-Vlaanderen in Axel wordt gehouden in De Halle. De avond voor huurders in Oost- Zeeuws-Vlaanderèn in Oostburg vindt plaats in Multifunctioneel Centrum Fitallin. Woongoed zegt veel te investeren in voorzieningen en activiteiten die een bijdrage leveren aan de leefbaarheid van wonen in Zeeuws-Vlaanderen. De wensen en behoeften van huurders spelen daarin een belangrijke rol. Onderwerp van de avonden is 'leefbaarheid, en wat heb je daar voor nodig.' Aanmelden voor de bijeenkomsten kan via www.woon- goedzvl.nl. Per avond worden uit de inzen dingen 27 deelnemers geselec teerd. In de week van 5 tot en met 9 mei ontvangen inzenders een reactie. Attentie Het aantal huizen dat in het eer ste kwartaal van dit jaar te huur werd gezet, is met bijna een kwart afgenomen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal huurtransac- ties daalde met 9 procent. Dat blijkt uit deze week verschenen cijfers van Pararius, het grootste platform voor huurwoningen in Nederland. De gemiddelde huurprijs steeg wel, met 0,7 procent. „De sterke afname van het huuraanbod is te wijten aan de crisis die op de woningmarkt in 2013 haar diepte punt bereikte, waardoor veel meer mensen dan normaal hun onverkochte woning te huur aan boden. Nu de markt aantrekt, zijn er veel minder particuliere eigenaren die hun tweede wo ning verhuren", vertelt Jasper de Groot, directeur bij Pararius. De huurprijzen stijgen volgens hem nog steeds doordat de vraag naar huurwoningen in de vrije sector veel minder hard afneemt dan het huuraanbod. De gemiddelde huur in de vrije sector bedroeg in het eerste kwartaal 1232 euro per maand. VRIJDAG 25 APRIL 2014 Voor in de leefruimte is de living met de televisie en een speelhoek voor de kinderen. foto's Lex de Meester De familie Kambier: Matz (linksvoor), Jibbe (rechtsvoor) en achter Anouk en Yoeri met in hun midden Semm. Vraagprijs: 849.000 euro kosten koper Bouwjaar: 2011 Object: villa Woonoppervlakte: 180 vierkante meter Perceeloppervlakte: 2890 vierkante meter Inhoud: 1000 kubieke meter Aantal kamers: 6, waarvan 4 slaapkamers Makelaar: Makelaarskantoor Wisse Vastgoed, 0118-580055, www.wisse- vastgoed.nl Voordelen: rust en ruimte en vlakbij het strand Nadelen: te afgelegen voor mensen die leven in de brouwerij willen De ruime tuin aan de achterzijde van het huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43