'Juniorendriedaagse heeft vele goede renners voortgebracht' SPORT 35 Dubbeldam leidt NK springruiters Jeroen Dubbeldam heeft zich op de openingsdag van het NK voor springruiters in Mierlo meteen aangediend als titelkandidaat. De routi nier uit het Twentse Weer- selo won met de tienjarige ruin Zenith SFN het jacht- springen, traditioneel het eerste onderdeel. Dubbel dam galoppeerde na 75,95 se conden door de finishlijn en liep geen straftijd op. Hij bleef Jur Vrieling (VdL Buba- lu) en Harrie Smolders (Ex quis Walnut de Muze) meer dan een seconde voor. Van Barneveld verslaat Lewis Raymond van Barneveld heeft gisteren in Manchester goede zaken gedaan in de strijd om een play-offticket in de Premier League. De Haagse darter rekende met ruim verschil af met de En gelsman Adrian Lewis, die gevoelig puntenverlies leed voor een plek in de top vier: 7-3. 'Barney' beëindigde de partij met een xi-darter en een gemiddelde van 104. Polka Print sluit af met winst Ondanks een van de slecht ste wedstrijden van het sei zoen wonnen de drieban- ders van Polka Print in de slotronde van de tweede di visie van Rokx Transport uit Hoeven. De Brabanders ver schenen met drie man, zo dat de thuisploeg met een 2-o-voorsprong begon. Lie ven Serweijtens won, Dirk Vlerick speelde gelijk en Jean Paul de Kraker verloor van een tegenstander die zes sanitaire stops maakte. Succesvolle rentree zwemkoning Phelps De Amerikaanse zwem- grootheid Michael Phelps heeft gisteren in eigen land een succesvolle rentree ge maakt in het wedstrijd bad. De achttienvoudig olym pisch kampioen kwam tij dens de Grand Prix in Mesa in de staat Arizona in actie op de 100 meter vlinderslag en zwóm in de voorrondes direct de beste tijd van alle deelnemers: 52,84 seconden. Ijshockeyers kunnen weer niet winnen De Nederlandse ijshock eyers wachten op het WK in de Litouwse hoofdstad Vil nius (divisie I, groep B) nog altijd op de eerste overwin ning. Ook gisteren lukte het tegen Groot-Brittannië niet, al was het verschil ditmaal klein: 3-4 (1-2 0-12-1). Voor Oranje scoorde Nardo Nagt- zaam tweemaal. De laatste treffer kwam, met een man meer op het ijs, op naam van Kevin Bruijsten. De Cauwer, die als tv-commen- tator bij de Vlaamse televisie werkt, was ook succesvol als ploegleider van Tourwinnaar Greg LeMond (1989) en bonds coach van wereldkampioen Tom Boonen (2005, in Madrid). Vlot pratend boeide de wielerkenner bij uitstek de aanwezigen in Het Wapen van Axel. De Cauwer is bekend met de Juniorendrie daagse, want hij was in 2000 ploegleider van de Belgische na tionale ploeg. „We wonnen de tijdrit op zaterdag en raakten op dezelfde dag de leiderstrui kwijt. De laatste rit heb ik tegen de jongens gezegd we worden 1, 2 en 3. Je zag ze tien centimeter kleiner worden, maar we namen wel de eerste drie plaatsen in." De Cauwer roemde de Junioren driedaagse om zijn veelzijdig heid. „Het is een totaalpakket van wind, kasseistroken, hellin gen en tijdrijden." Gesprekslei der Jan van den Broeke probeer de De Cauwer af te troeven, maar hij wist overal een ant woord op te vi nden. Waar is Mo reno Hofland naar vernoemd?. „Oud-prof Moreno Argentin." En ook lepelde hij moeiteloos de naam van de echtgenote van Philippe Gilbert op. En het ver schil tussen het Nederlandse en Belgische wielrennen. „Jullie hebben een goed voorjaar ge had. Maar in de jeugdopleiding zie ik geen verschil. Met Rabo bank stond er een goede jeugd opleiding. In België hebben we Topsport Vlaanderen." De Juniorendriedaagse start op vrijdag 23 mei met de rit Sluis kil-Axel over 98,6 kilometer. Za terdag 24 mei is er 's morgens een tijdrit (7,8 kilometer) in Axel en 's middags de tweede rit Axel-Axel (99,6 kilometer). Zondag 25 mei is de laatste rit Velzeke-Velzeke in nhet Bel gische Zottegem (93,2 kilome ter). VRIJDAG 25 APRIL 2014 MIERLO MANCHESTER SLUISKIL MESA VILNIUS door Aector Dooms AXEL - José de Cauwer draagt het jeugdwielrennen een warm hart toe. „Ik heb veel respect voor de organisatie van de Juniorendrie daagse. Deze wedstrijd heeft vele goede renners voortgebracht, zoals John Degenkolb. Als jullie hem Gent-Wevelgem zien winnen dan zeggen jullie al snel dat is er een van ons, maar het is wel een Duit ser, hè", zei gisteravond de ex-prof- wielrenner, voor velen bekend als dé superknecht van Hennie Kuiper, tijdens de presentatie van de 33e editie van de Juniorendriedaagse. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot. Tweede divisie. Polka Print - Rokx Transport 5-3: Jean Paul de Kra ker - Ries Heeren 34-40, 60; Dirk Vlerick - Ton- ny Schrauwen 40-40, 61; Lieven Serweytens - Ad Poppelaars 35-32, 53; Louis Dallinga 2-0, tegenstander niet opgekomen. Driebanden groot Vierde divisie. LStB Leder- mode - Zandee Kloetinge 6-2: Corné Bakkers - Daan Weststrate 30-22, 57; Brian Bakkers - Ad van der Werf 25-15, 40; Rien Bakkers - Paul Bodbijl 24-25, 90; Bert Ligtvoet - Wim Zandee 20-14, 29. JUDO Montpellier. EK, Mannen. - 60 kg: 1Moedra- nov (Rus), 2. Papinasjvili (Geo), 3. Moesjkijev (Aze) en Davtjan (Arm)' Mooren verliest in eer ste ronde van Moedranov, Salminen verliest in eerste ronde van Carvalho (Por). - 66 kg: 1 Korval (Fra), 2. Larose (Fra), 3. Poel- jajev (Rus) en Tsjertsjan (WRu). Vrouwen. - 48 kg: 1. Csernoviczki (Hon), 2. Buchard (Fra), 3. Roemjantseva (Rus) en Tsjer- niak (Oek). - 52 kg: 1. Kelmendi (Isr), 2. Koesjpetina (Rus), 3. Chitu (Roe) en Cohen (Isr). - 57 kg: 1Pavia (Fra), 2. Roper (Dui), 3. Filzmo- ser (Oos) en Monteiro (Por)' Grol verliest in eerste ronde van Zabloedina (Rus). PAARDENSPORT Mierlo. NK springruiters. Eerste onderdeel, jachtspringen: 1. Dubbeldarn/Zenith SFN 75,94 seconden, 2. Vrieling/VdL Bubalu 77,17, 3. Smolders/Exquis Walnut de Muze 77,27, 4. Vincent Voorn/Gestion Priamus Z 77,28, 5. Morsink/Faithfull 78,24, 6. Vincent Voorn/Quinlan en Maikel van der Vleuten/VDL Groep Eureka 80,24. Tour-baas Christian Prudhomme liet vorig jaar weten dat de Tour van 2015 in Utrecht start. De eerste etappe is de tijdrit Utrecht-Utrecht. De tweede etap pe begint in Utrecht. Waar de finish is, is nog niet bekend, foto Tim de Waele/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35