Ko Kroes verheugt zich op rondje boulevard 24 maanden 50% I korting Nu in prijs verlaagd! iPhone 4S twv €399,- Zevenhonderd meter leiding WALCHEREN 27 van €457- voor p/mnd 240 MIN 180 SMS 400 MB Bestel snel op: www.vodafone.ni/pzc 0 DRINKWATERVOORZIENING Gevangen in de techniek? Filosofisch Café Middelburg organiseert zaterdag een bij eenkomst met het thema 'Gevangen in de techniek?'. Aan de hand van denkbeel den van bekende filosofen zullen hier twee inleidingen over gehouden worden. Aan sluitend kan er gedebatteerd worden. De bijeenkomst is van 15.30 tot 17.30 in de Revo lution Gallery, Lange Noord straat 43. Vogelexcursie met boswachter Zondagochtend start om 06:30 een vroege-vogelex- cursie. Met boswachter Ka- rel Leeftink zal er een wan deling gehouden worden door het Veerse Bos, waarbij er gezocht wordt naar ver schillende vogels. De wande ling begint op de parkeer plaats van natuurcamping Het Veersche Gat Kosten zijn vijf euro per persoon, kinderen betalen de helft. Blue Jeans Big Band in Ter Reede De Blue Jeans Big Band zal zondagmiddag optreden in Ter Reede. De band zal mu ziek spelen uit de jaren veer tig, vijftig en zestig. De mu zikanten komen uit Walche ren en Zuid-Beveland. Het optreden begint om 14:30 in het atrium van het woon zorgcentrum aan de Vrede hoflaan 370 in Vlissingen. Toegang is gratis. Ep! Kroes woont nu nog in een flat aan de Korenbloemlaan in Vlissin gen, op één hoog. Nadat de wo ningbouwvereniging de traplift uit het gebouw weghaalde kon hij niet meer naar buiten. Kroes (93) is al maanden de deur niet meer uit geweest. Een maand nadat hij in het nieuws kwam, zit Kroes nog steeds in zijn stoel bij het raam. „Ze willen me hier weg hebben", zegt hij. „En als ik realistisch ben, dan zeg ik: ze hebben gelijk." Zijn zoon heeft met mensen van de woningbouw gesproken. „Er is nu een huisje bij de oude HBS, in de Paul Krugerstraat. Het Van Does burgcentrum ja. Daar kan ik naar toe zeggen ze." Omdat hij slecht ter been is en de trap niet meer af kan en de wo ningbouwvereniging er niet over peinst om de lift terug te breng en, is hij nog steeds veroordeeld tot binnen zitten. „Als ik daar ben straks, kan ik even buiten zitten, of een stukje lopen naar de slager. Misschien kan ik in zo'n elek trisch karretje wel een rondje door de stad maken, of over de boulevard. Dat lijkt me fijn." Ko Kroes is ruim tien jaar geleden in zijn huis komen wonen. Toen waren er nét liften geïnstalleerd, om het voor ouderen mogelijk te maken om langer thuis te wonen. De woningbouwvereniging be sloot twee jaar geleden dat de lif ten weg moesten: ze waren te duur in onderhoud. Bewoners die dat wilden, konden een verhuis premie krijgen. Maar in de tijd dat Kroes die brief kreeg, man keerde hij nog niets. Zijn zoon regelt alles voor de ver huizing. „Ik hoef me nergens druk om te maken. Zelf kan ik he lemaal niets meer, ik kan alleen nog naar de keuken lopen om kof fie te zetten. Maar ik kan niet meer met spullen sjouwen." Vorige maand werd Kroes ineens een bekende Vlissinger: zijn foto stond op de voorpagina van de krant, hij kwam op de landelijke televisie, bij Hart van Nederland. „Ik heb veel reacties gehad", zegt hij. „Van buren, familie en beken den. En er belde een man uit IJ- muiden die ook bij de marine was geweest, net als ik. Die wilde gewoon een babbeltje met me ma ken. Het was al met al een hele toestand, maar eigenlijk vond ik het allemaal best wel leuk." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. VRIJDAG 25 APRIL 2014 GOES - Een heel spektakel, gisterochtend bij flatgebouw Boszicht in Goes-Zuid. Daar werd met behulp van vier te lescoopkranen maar liefst zevenhonderd meter drinkwa terleiding de grond 'ingetrokken'. De kranen waren nodig om de leiding eerst de lucht in te tillen om deze onder de juiste hoek het boorgat in te geleiden. De leiding ging on der de grond naar de Ida Boudier Bakkerlaan in Kloetinge en is onderdeel van de aanleg van een nieuwe drinkwater leiding tussen Kapelle en Goes van waterbedrijf Evides. In juli komt de leiding in gebruik, foto Marcelle Davidse MIDDELBURG VEERE VLISSINGEN door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Het lijkt erop dat Ko Kroes binnenkort buiten in de zon kan zitten. Hij heeft van woning bouwvereniging L'escaut een ande re woning aangeboden gekregen. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 («0,45 per gesprek) vodafone Kijk pp de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduuf van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Allee.n online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27