Appeltaart ZEELAND almanak Dierentuin op schoolplein Zaterdag 26 april 28 en 29 GS hebben de laatste voorjaarsnota van Statenperiode 2011-2015 afgeleverd. Tevredenheid troef Koopje lot vóór morgen 18.00! Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl mtratuin Eenmaal terug van vakantie in Spanje had de 13-jarige dochter des huizes weer behoefte aan appel taart. En voor het eerst wilde en mocht ze die zelf maken. Alle ingre diënten waren in huis dus toog ze die middag aan de slag. Het ging voorspoedig en hulp had ze niet no dig. Tot het moment dat ze niet verder kon. "Hier op de doos staat: doe 3A van het deeg in de taartvorm, druk het licht aan en maak een randje van 2 cm." Met grote vragende ogen kijkt ze haar ouders aan. "Welk licht moet ik aandrukken? Dat boven de ta fel?" Er is nog lang van deze taart geno- Over je kunstgebit houd je liever je mond VRIJDAG 25 april 2014 MIDDELBURG - Het was een gevleu gelde uitdrukking in de Grote Me neer Kaktus Show die tussen 1986 en 1993 een hele generatie kinde ren aan de beeldbuis kluisterde: „Applaus voor jezelf." Die geest ademt ook de voorjaarsnota 2014 die het dagelijks provinciebestuur het licht heeft doen zien. Gedepu teerde Staten vinden van zichzelf dat ze het de afgelopen jaren zo slecht nog niet hebben gedaan. Is daar reden toe? Ja. De provincie is sinds de Staten verkiezingen van 2011 met zware tegenvallers geconfronteerd: min der geld van het rijk, een lagere winstuitkering van energiebedrijf Delta en bedrijfssluitingen die er in sociaal opzicht op in hakken. Met een bezuinigingspakket (13 miljoen euro in 2014 en 6 miljoen euro in 2015) heeft het dagelijks provinciebestuur ervoor gezorgd dat een nieuw evenwicht tussen inkomsten en uitgaven ontstaat. Snijden doet altijd pijn. Klopt. Gedeputeerde Staten heb ben moeten constateren dat er even geen geld is voor nieuwe din gen. Dat is wennen, zeker voor een provincie die dankzij melk koe Delta en een vaak gunstig uit vallende herverdeling van rijksuit keringen doorgaans redelijk goed in de slappe was zat. Dat was de tijd dat het geld spreek woordelijk tegen de plinten van het provinciehuis klotste. Pletst nu de zelfgenoegzaamheid? Misschien een beetje. De college- vormende partijen WD, PvdA, CDA en SGP willen de kiezers, die volgend jaar maart opnietiw de Staten van Zeeland samenstel len, natuurlijk laten zien dat ze met hen goed af zijn. Voorbarige verkiezingsretoriek? Nou nee. Er zijn wel degelijk suc cessen geboekt. De Sluiskiltunnel wordt op tijd en binnen het vast gestelde budget opgeleverd. Gede puteerde Kees van Beveren heeft samen met de gemeente Goes een toezegging voor een extra af slag van de A58 uit Den Haag ge sleept. Een huzarenstukje, omdat daar de file van half negen in Goes absoluut niet als een pro bleem werd gezien. Nieuwe be drijven zijn aangetrokken. Er is een aanzet voor een visie op Zee land in 2040. Biobased activitei ten komen van de grond. De Mari nierskazerne die Zeeland in de schoot geworpen kreeg, levert compensatie voor verloren banen. Eind goed al goed met het verkie zingsjaar 2015 in zicht? Er is nog volop werk aan de win kel: het vervuilde bedrijfsterrein van Thermphos, de toekomst van het fietsvoetveer Vlissingen-Bres- kens en de dure fusie van Scoop en de Zeeuwse Bibliotheek. En grote containerschepen varen Zee land nog altijd voorbij. kleurt je leven Tip? redactie@pzc.nl Kaktusshow in de Abdij door Ben Jansen MIDDELBURG - De meivakantie begint, voor eindexamenleerlingen is de laat ste schooldag aangebroken. Traditioneel hét moment om een examenstunt uit te halen. De vestiging Van de Perre van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg veranderde gisteren in een dierentuin. Over het schoolplein paradeerden een heuse kameel en een alpaca, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21