ZEEUWS-VLAA Voicemail Eerste ereburger van Terneuzen Hulstenaar (60) opgepakt voor kweken hennep almanak 18 en Ook aantal woninginbraken en gevallen van straatroof is gedaald, slechts 7,8 procent van woninginbraken opgelost. Zeeland van film arianne Vos keert vandaag terug in de koers MIDDELBURG - Het aantal overval len in de politieregio Zeeland- West-Brabant is het afgelopen jaar tegen de landelijke trend in gestegen, maar Zeeland vormt wat dat betreft een gunstige uit zondering. Dat blijkt uit het Veiligheidsbeeld van de politieregio. Landelijk nam het aantal aangiften van over vallen met 7 procent af. In het zuidwesten was sprake van een stijging van 2,5 procent, maar Zee land doet daar dus niet aan mee. Integendeel, het aantal overvallen in Zeeland daalde van 41 in 2012 naar 26 in 2013. Het eerste kwar taal van dit jaar heeft zich die trend voortgezet. Het aantal over vallen is praktisch gehalveerd, van negen in de eerste drie maan den van 2013 naar vijf in dezelfde periode dit jaar. Het aantal straatroven in de poli tieregio Zeeland-West-Brabant is in een jaar tijd met 11 procent ge daald. In Zeeland was de daling het kléinst. In de eerste drie maan den van 2013 deden twaalf men sen aangifte van straatroof, het af gelopen kwartaal waren dat er tien. In Zeeuwse woningen is minder vaak ingebroken. Het eerste kwar taal van 2013 gebeurde dat 439 keer, het afgelopen kwartaal 360. In de gehele politieregio nam het aantal woninginbraken met 7 pro cent af, bijna het dubbele van de landelijke daling. Wel nam het aantal pogingen toe. De politie schrijft de reductie toe aan haar beleid om woninginbra ken, overvallen en straatroven te rug te dringen. Winst is nog te ha len als het gaat om het aantal on opgeloste woninginbraken. Lande lijk wordt 10 procent opgelost. In Zeeland en West-Brabant ligt dat op 7,8 procent. Politie, Openbaar Ministerie en gemeenten willen de komende vier jaar de regio veiliger maken. Ze kiezen vijf speerpunten: terugdringen woninginbraken, overvallen en straatroof. verminderen geweld in het uit gaansleven, achter de voordeur, en tegen politie-, brandweer-, en ambulancepersoneel. overlast en criminaliteit van jeugdgroepen de kop indrukken. ondermijnende criminaliteit zo als drugshandel en mensenhan del, maar ook criminele motor clubs aanpakken. het vertrouwen en de betrok kenheid van burgers verhogen, bij voorbeeld via Burgernet. Vandaag nemen politie, OM en ge meenten in Tilbürg een besluit over dit regionale beleidsplan. Je kunt hem niet kwaaier krijgen: telkens weer een voicemail en nie mand die terugbelt. Hij kan er ge rust anderhalf uur over mopperen, datiedereen maar het lak heeft aan iedereen', dat 'niemand kenne lijk wat wil verdienen' en dat 'het woord service uit alle woordenboe ken is verdwenen'. Maar zie: het kon nog erger. Hij had dringend inlichtingen nodig van een Mant en belde wel vier keer op vaste en mobiele nummers; tel kens een voicemail natuurlijk: „Spreek uw bericht in en ik bel u zo snel mogelijk terug." Hij sprak zijn vraag in en het bericht'sorry, mijn voicemail is stuk' kwam inderdaad, per e-mail. HULST - Een 60-jarige Hulstenaar is dinsdagochtend in zijn woning aan de Clausstraat in Hulst aange houden, nadat in zijn woning een hennepkwekekerij met ruim 700 planten was aangetroffen. De man tapte illegaal stroom af, dus buitenom de meterkast, wat vol gens de politie tot brandgevaarlij ke situaties kan leiden. Een gespe cialiseerd bedrijf heeft de kweke rij ontmanteld en alle apparatuur en planten vernietigd. De gearres teerde Hulstenaar is door de poli tie ingesloten om de zaak verder te kunnen onderzoeken. ga WOENSDAG 23 april 2014 17 Minder overvallen in Zeeland door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Wethouder Co van Schaik van Terneuzen is bij zijn afscheid, gistermiddag en -avond in het Schelde- theaterbenoemd tot de eerste ereburger van Terneu zen. De versierselen, de erepenning en de oorkonde wer den hem overhandigd door burgemeester Jan Lonink. Van Schaik, die drie jaar raadslid was in Axel en 36 jaar wet houder in Axel en Terneuzen, was zichtbaar ontroerd. „En dat gebeurt niet vaak", gaf hij na een korte stilte toe. De loftuitingen kwamen van alle kanten: van Lonink, com missaris van de koning Han Polman, gemeentedirecteur Francois Lauret, oud-PvdA-fractievoorzitter Marnix van Oyen, tunneldirecteur Tin Buis en collega-wethouder Cees Liefting. Ze noemden Van Schaik een gedreven socia list en pragmatisch bestuurder die niet naar de letter maar naar de geest van de wet handelt. Lonink: „Iemand met oog voor iedereen, die altijd bereikbaar was om pro blemen aan te horen en die snel op te lossen. Jij was het sociale gezicht van de streek. Een combinatie van intellec tuele diepgang en een groot gevoel voor de medemens." Hij omschreef Van Schaik als een markant bestuurder, die zich in dienst stelde voor de gemeenschap. „Daar zou je vroeger een gouden horloge voor hebben gekregen." Het werd uiteindelijk het ereburgerschap. Van Schaik: „Ereburger van Terneuzen... Geboren en getogen in Sluis^ kil, leren zwemmen in Sas van Gent, m'n vrouw Ineke le ren kennen in Axel en op school gezeten in Terneuzen." Tijdens de receptie schudden Van Schaik en collega Pim Broekhuysen honderden handen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8