Nog dagen! Port ZEEUWS-VLAANDEREN Mini Roparun levert flink op voor Warmande Voetbalfinalisten a'mana't Vervoersmaatschappij verwacht ondanks bezuinigingen van de provincie de dienstverlening te verbeteren. MIDDELBURG - Connexxion voert de komende tien jaar het busver voer in Zeeland uit. Gisteren maakte gedeputeerde George van Heukelom (SGP, openbaar ver voer) bekend dat dit vervoersbe drijf de aanbesteding gewonnen heeft. Arriva en Syntus waren de andere gegadigden. De provincie koos voor Con nexxion, met name door de con tacten die het bedrijf al in Zee land heeft opgebouwd, zeker met het onderwijs. Scholieren vormen 60 tot 70 procent van de busreizi gers. Connexxion verzorgde al het busvervoer in Midden- en Noord-Zeeland. Vanaf 14 decem ber dit jaar komt Zeeuws-Vlaan- deren erbij. Daar rijdt nu Veolia, dat niet had ingeschreven. Hoewel door bezuinigingen het streekvervoer voor minder geld moet worden uitgevoerd en daar door buslijnen in dorpen zullen verdwijnen, verwacht Connex xion de dienstverlening te verbe teren. Het vervoer wordt anders georganiseerd, waarbij Connex xion veel vrijheid krijgt. Het vervoersmodel bestaat uit een kernnet dat de steden en gro te dorpen verbindt. Connexxion zegt meer dan de twaalf voorge schreven lijnen te zullen aanbie den. Vestigingsmanager Ad van Raffen: „Zo gaan we ervoor zor gen dat je na een avondje bios coop in Vlissingen ook met de bus terug naar huis kunt. We wil len verder nog beter inspelen op weerspieken. Als het sneeuwt, zet ten we meer bussen in. Lijnbus sen krijgen wifi en usb-aansluitin- gen." Connexxion zal ook probe ren meer toeristen per bus te ver voeren en meer forenzen via de Westerscheldetunnel. Op het platteland komt een flex- net, met door vrijwilligers be stuurde buurtbussen die op vaste tijden rijden. Wie op andere tij den wil reizen, kan een haltetaxi nemén die moet worden besteld. Dat zijn taxibusjes die ook zullen rijden voor WMO-pasbezitters. De provincie koopt dat vervoer in bij de gemeenten. De fast ferry Vlissingen-Breskens valt buiten de concessie. De provincie zoekt een oplossing, nu Veolia is afge haakt en zich geen nieuwe exploi tanten hebben aangediend. OOSTBURG - 5500 euro liepen de deelnemende teams aan de Mini Roparun in West-Zeeuws-Vlaan- deren gisteren bij elkaar voor de regionale zorginstelling Warman- de. Er deden 24 teams van het Zwin College en basisscholen aan mee. Ze renden in groepen van acht lo pers zestig kilometer door de streek. Na Oostburg werden Aar denburg, Sluis, Zuidzande, Groe- de, Breskens en IJzendijke aange daan. Eén leerling rende, de rest volgde per fiets of auto, en na een halve of hele kilometer werd ge wisseld. De kinderen zochten zelf sponsors en haalden daarmee 5500 euro op. Net als bij de 'echte' Roparun - een loop tussen Parijs en Rotterdam, later dit jaar - gaat de opbrengst naar bestrijding van kanker. In dit geval worden voor Warmande twee 'relaxfauteuils' aangeschaft. Dat zijn fijne stoelen voor kankerpatiënten en hun be zoekers. KLOOSTERZANDE - De regionale schoolvoetbalfinale voor zevental len is gisteren bij de jongens ge wonnen door basisschool Inghe- losenberghe uit Sint Jansteen en bij de meisjes door de Axelse An- toniusschool. Ze mogen 21 mei meedoen aan het Zeeuws kam pioenschap basisschoolvoetbal. In Kloosterzande was nog een toer nooi voor groep 5/6. Basisschool Nobelhorst uit Hulst won dat. Het oude dametje had van een ken nis voor haar verjaardag een fles goede port gekregen, omdat dit haar lievelingsdrank was. Helaas heeft zij niet meer van het cadeau kunnen genieten, want kort na haar verjaardag overleed de vrouw. Een neef van de vrouw bood aan om de woning te ontruimen. Ook de kennis die defies port had gegeven, kwam enige dagen later assisteren. Ze kon zich nog herinneren hoe blij het dametje was geweest met defies port en vroeg aan de neef waar toch die fles gebleven was. Daar had hij wel antwoord op: „Die heb ik direct door de wc gespoeld. Op defies stond dat hij al tien jaar oud was." Busvervoer naar Connexxion door Frank Balkenende pagina 18: NV Westerscheldetunnel ziet rol in fietsvoetveer-kwestie. Tip? redactie@pzc.nl DONDERDAG 24 april 2014 17 De leerlingen liepen om de beurt, maar starten en finishen deden de lopers van een team samen. Hier starten kinderen van basisschool Molenbolwerk uit IJzendijke, die even geen oog hebben voor voertuigen van de Landmacht. Die waren in Oostburg in het kader van een publieksdag. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80